Microsoft Teams 2

Microsoft Teams 2 nadchodzi. Piękna aplikacja i świetne nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Teams to aplikacja, bez której wielu uczniów i pracowników nie wyobraża sobie funkcjonować w czasie pandemii COVID-19. Mimo tego, że w wielu krajach, zaraza się nieco cofnęła, a restrykcje zostały poluzowane, Microsoft nadal ulepsza aplikację. Już wkrótce pojawi się Microsoft Teams 2. Oto, co nowego się pojawi.

Nadchodzące nowości w Teams

Pierwszą z nadchodzących nowości będzie lepsze zarządzanie podgrupami pokoi. Microsoft testuje nową funkcję o nazwie „Menedżerowie podgrup pokoi”. Dzięki temu organizatorzy mogą skonfigurować różne pokoje, w których osoby będą mogły dyskutować przed dołączeniem do sesji głównej, co jest szczególnie przydatne w instytutach edukacyjnych.

Zobacz także: Najszybsza przeglądarka 2021 roku? To nie Chrome – zobacz test

Microsoft Teams 2

Microsoft eksperymentuje również z nową sekcją Top Hits dla autosugestii w wynikach wyszukiwania. Sekcja Top Hits pozwoli użytkownikom zobaczyć trafne wyniki wśród osób, czatów, plików i nie tylko, bezpośrednio w wynikach autosugestii, które pojawią się po wpisaniu słów kluczowych w pasku wyszukiwania. Ma to być wsparte przez sztuczną inteligencję.

Ponadto strona wyników wyszukiwania otrzyma również nowy wygląd, który ułatwi znajdowanie osób, odpowiedzi, nagrań, plików, wiadomości. Microsoft twierdzi, że dzięki nowości można uzyskiwać znacznie lepsze wyniki niż w przypadku tradycyjnej strony wyszukiwania.

Warto zauważyć, że ta funkcja ta ma ukazać się w listopadzie i będzie dostępna tylko w desktopowej wersji Microsoft Teams. Nie wiadomo, czy będzie to opcja, która zostanie opublikowana w ramach Teams 2.0.

Microsoft Teams 2

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że Teams 2.0 pojawi się w Windowsie 11. W przeciwieństwie do obecnego klienta stacjonarnego, nowa wersja Teams oparta będzie na Edge WebView2 i wykorzysta silnik renderujący Chromium wraz z technologiami internetowymi, takimi jak HTML, CSS i JavaScript. Oznacza to, że Microsoft porzucił platformę Angular i Electron. Zamiast tego będzie teraz używać biblioteki JavaScript React.js, która również jest open-source.

Microsoft Teams 2

Jakie nowości pojawią się w Teams 2? Oto kilka przykładów:

  • Zobaczymy nową funkcję przesyłania wiadomości o nazwie „cytowane odpowiedzi”. Umożliwi to odpowiedź na określone wiadomości lub zacytowanie własnej wiadomości w odpowiedzi. Funkcja ta dostępna jest w wielu innych komunikatorach np. na Messengerze, więc dziwne, że jeszcze nie trafiła do Teams, ale całe szczęście to się zmieni. Jej działanie będzie się opierało na kliknięciu prawym przyciskiem myszy w wiadomość, żeby ją zacytować.
  • W Teams 2.0 będzie możliwe uruchamianie połączeń bezpośrednio z paska zadań. Funkcja indywidualnych i grupowych połączeń audio i wideo jest w całości obsługiwana przez Microsoft Edge WebView.
  • Użytkownicy będą mogli również w łatwiejszy sposób włączać i wyłączać mikrofon i kamerę oraz zarządzać ustawieniami spotkania, takimi jak preferowani mówcy, mikrofon i kamera.
  • Microsoft Teams 2.0 zostanie również zaktualizowany o obsługę udostępniania ekranu, menu dla uczestników, możliwość przyjmowania uczestników spotkania, czy widok galerii.
Microsoft Teams 2

Microsoft Teams 2.0 można aktualizować automatycznie za pośrednictwem serwera i sklepu Microsoft Store w systemie Windows 11 lub wersjach testowych Windows 10.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy