Nowy Mac mini

Apple żegna się z procesorami Intela – nowy Mac mini czeka na debiut

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Niedługo czeka nas premiera iPhone 13, ale już w październiku Apple ma gruntownie odświeżyć ofertę komputerów. W tamtym roku zobaczyliśmy pierwsze urządzenia z własnej produkcji układem M1, ale wygląd MacBooka Air czy Pro nie zmienił się. Jednak pod koniec tego roku mamy zobaczyć gruntownie zmodernizowany model Pro w dwóch wersjach – 14 i 16-calowej. Nowy iMac jest na rynku od kilku miesięcy, a co z najmniejszym komputerem z Cupertino? Można się spodziewać, że Apple wypuści zaktualizowanego Mac mini z nowym designem i szybszym procesorem M1X w ciągu „następnych kilku miesięcy”, donosi Mark Gurman z Bloomberga.

Zobacz także: Cena iPhone 13 nas zaskoczy, liczba zmian również

Apple żegna się z procesorami Intela – nowy Mac mini czeka na debiut

W najnowszej publikacji biuletynu Power On, Gurman pisze, że nowy Mac mini, o którym wcześniej plotkowano ma otrzymać nową konstrukcję z dodatkowymi portami. Zastąpi on obecną generację Intela w ciągu następnych kilku miesięcy. Przypuszczalnie oznacza to, że nowy mini może pojawić się wraz z przeprojektowanymi 14 i 16-calowymi MacBookami Pro tej jesieni.

Nowy Mac mini

Jesienią ubiegłego roku, w ramach premiery pierwszych komputerów Mac, które przeszły na układy Apple Silicon, firma zaktualizowała starszy projekt tego komputera. Jest on wykorzystywany do bardziej podstawowych zadań ze względu na cenę, ale wiele osób używa go także jako maszyny do tworzenia oprogramowania, serwera lub do edycji wideo. Apple o tym wie, więc zachowało w ofercie także model z układem Intela – przynajmniej dopóki nie wyprodukuje wariantu o wysokiej wydajności. Cóż ten z chipem Intela zniknie w ciągu najbliższych kilku miesięcy wraz z debiutem generacji z własnym procesorem M1X. 

Nowy Mac mini

Nowa strategia, nowy wygląd i więcej portów

Nowy komputer otrzyma zaktualizowany wygląd i więcej portów niż obecny model. W maju Jon Prosser udostępnił rendery tego, jak może wyglądać nadchodzący mini. Zgodnie z nimi, rzekomo opartymi na materiałach pochodzących z wewnętrznych źródeł Apple, nowa generacja będzie miała górną część wykonaną z tworzywa i aluminiowe boki. Z tyłu render pokazywał cztery porty USB 4/Thunderbolt 3, dwa złącza USB-A, Gigabit Ethernet i HDMI. Zawierał również okrągłe, magnetyczne złącze zasilania, używane w 24-calowym iMacu.

Tej jesieni Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kilku nowych produktów, w tym iPhone’a 13, Apple Watch Series 7, nowego iPada mini, zaktualizowanego podstawowego iPada, słcuhawek AirPods oraz całkowicie przeprojektowanych 14- i 16-calowych MacBooków Pro. Dzięki nowym raportom Gurmana wiemy, że Apple może zaprezentować nowe MacBooki Pro wraz z nowym Mac mini na osobnym wydarzeniu w październiku lub listopadzie. W zeszłym roku firma Tima Cooka zorganizowała w listopadzie imprezę skupioną tylko na komputerach napędzanych nowymi procesorami Apple M1.

Źródło: Appleinsider, MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy