Aktualizacja zegarków Garmin

Duża aktualizacja zegarków Garmin. Oto świetne nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Garmin to firma, która przede wszystkim tworzy smartwatche dla profesjonalnych sportowców. Przez prawie rok byłem posiadaczem Garmin Fenix 6X Pro Solar. Jednak urządzenie nie do końca spełniło moich oczekiwań. Niezależnie od mojej opinii, miło że Garmin regularnie dba o software swojego sprzętu. Aktualizacja zegarków Garmin właśnie trafiła na smartwatche.

Aktualizacja zegarków Garmin

Aktualizacja zegarków Garmin

Aktualizacja zegarków Garmin dodaje im kilka nowych funkcji. Trzy nowości obejmują wskaźnik postrzeganego wysiłku (RPE), poprawione minuty intensywnej aktywności i poprawiony wiek sprawnościowy. Nowości te wydają się realizować cel firmy, jakim jest interpretacja poziomu sprawności i uzupełniają obecne funkcje, takie jak bateria ciała i czas regeneracji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zobacz także: Microsoft Edge 94 to kolejne, świetne nowości w przeglądarce

RPE

RPE to wskaźnik odczuwanego wysiłku. Pod koniec treningu możesz zapisać, jak ciężki był. Chociaż dla niektórych może się to wydawać zwykłą ankietą, może pomóc wzbogacić historię fitness w Garmin Connect. Prawdopodobnie kojarzysz sesję biegania lub siłowni, która od czasu do czasu wydawała się zaskakująco trudna, ale dokładne pamiętanie, która to była, jest trudniejsze.

Możesz użyć dziennika RPE jako przypomnienia, że każdy trening ma swój własny rytm lub jako sposobu na zarządzanie obciążeniem treningowym. Trening, który był cięższy niż oczekiwano, może być wynikiem słabego nawodnienia, złego snu w nocy lub nadchodzących oznak choroby. Przy okazji warto również obniżyć RPE w dni regeneracji, aby uniknąć przetrenowania.

Wiek sprawnościowy

Ulepszony wiek sprawnościowy to kolejna nowa funkcja dostępna na urządzeniach, która działa również w tle, aby oszacować Twój prawdziwy poziom sprawności. W rzeczywistości Garmin twierdzi, że jest to zasadniczo przerobiona wersja VO2 Max, aby była bardziej związana z użytkownikiem.

Aktualizacja Garmin wiek sprawnościowy

Wynik jest znacznie mniej zaporowy, a użytkownicy otrzymują szacunkowy wiek sprawnościowy organizmu poprzez interpretację ich rzeczywistego wieku, poziomów aktywności, tętna spoczynkowego, BMI i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej.

Garmin nie tylko pokaże Ci (zazwyczaj) rozczarowujący wiek sprawnościowy, ale także sugestie, jak go obniżyć (a tym samym zwiększyć VO2 Max).

Minuty intensywnej aktywności

Ulepszone minuty intensywnej aktywności są nieco bardziej techniczne. Zasadniczo, funkcja ta umożliwia kompatybilnym zegarkom rozszyfrowanie, w jaki sposób i kiedy zdobyto dzienne minuty intensywnej aktywności. Można je również przeglądać podczas aktywności w postaci pola danych.

Garmin wykorzystuje rekomendację American Heart Association dotyczącą 150 minut umiarkowanych ćwiczeń tygodniowo (lub 75 minut intensywnych ćwiczeń) jako ramy, przy czym ulepszone minuty intensywnej aktywności umożliwiają użytkownikom wyświetlanie tego automatycznie.

Tę metrykę można również uzyskać na dwa sposoby: tętno jest porównywane z typowym tętnem spoczynkowym albo analizowana jest średnia liczba kroków na minutę. Poza tymi metodami, aktywność związana z nagrywaniem również przyczyni się do uzyskania kredytów za ulepszone minuty intensywnej aktywności.

Aktualizacja zegarków Garmin – inne nowości i informacje

Poprawiła się również obsługa Garmin Challenges, oferując sposoby sprawdzania postępów na samym zegarku. Garmin uruchomił Wyzwania w 2020 roku. Zwykle polegają one na wyznaczeniu celu odległości lub czasu z limitem czasowym 1-3 miesięcy.

Aktualizacja dostępna jest w programie Garmin Connect. Nowości trafiły na następujące zegarki Garmina:

  • Seria Fenix 6,
  • Marq,
  • Enduro.

Źródło: pocket-lint, forbes, t3

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy