Talibowie Twitter

[SPT #171] Talibowie zdobyli ważne dane USA i szaleją na Twitterze

3 minuty czytania
Komentarze

Wakacje powoli dobiegają końca, a w świecie technologii dzieje się bardzo dużo. W tym tygodniu nawet Talibowie zwrócili moją uwagę ze względu na przejęcie urządzeń biometrycznych USA. Co jeszcze interesującego się działo? Zapraszam do lektury SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

W tym tygodniu wyjątkowo – brak!

Krytyka – Talibowie – wilki w owczych skórach

Talibowie zajęli sprzęt biometryczny USA i szaleją na Twitterze. Talibowie starają się robić dobrą minę do złej gry. Jednak zagraniczni obserwatorzy nie chcą dać się nabrać na ich łagodny ton i język. Jest to szczególnie widoczne na Twitterze, gdzie zdobywają oni coraz więcej obserwatorów. Właśnie to medium stanowi ich główny sposób komunikacji ze społecznością międzynarodową. Talibowie zarzekają się, że nie będzie żadnych represji wobec kobiet i osób, które w przeszłości pomagały Amerykanom. W międzyczasie zajęli oni urządzenia biometryczne USA i mogą zyskać dostęp do danych Afgańczyków. To z kolei budzi ogromne obawy o ich bezpieczeństwo. Tragedia wisi w powietrzu.

Upośledzone zegarki Fossil Gen 6. Kilka dni temu wyciekły pierwsze grafiki prezentujące nowe zegarki Fossila. Szósta generacja urządzeń będzie wyglądała całkiem zacnie. Niestety, jednak pewne rozwiązania sprawią, że skazuję je na porażkę. Zacznijmy od procesora Snapdragon Wear 4100+, który został wykonany w litografii 12 nm, która jest przestarzała, jak na dzisiejsze czasy. Dla porównania Exynos W920 jest 5 nm. Inny problem to brak Wear OS 3.0 na start. Aktualizacja do nowego systemu Google zostanie tu wdrożona dopiero w drugiej połowie 2022 roku. To sprawi, że na pewno nie kupię tego smartwatcha.

Microsoft utrudnia korzystanie z innych przeglądarek. Edge to jedyna słuszna przeglądarka według Microsoftu. Gigant utrudni zmianę domyślnych aplikacji w tym przeglądarek. Opcje zmiany będą jeszcze bardziej irytujące. Dla mnie to nie jest duży problem, ponieważ korzystam z Edge od półtora roku i nie wyobrażam sobie wrócić do innych programów. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy musi lubić tę aplikację. Szukanie opcji zmiany domyślnej przeglądarki może być problemowe dla zwykłego Kowalskiego na Windowsie 11.

Promocja Galaxy Watch4 zakończona. Promocja zwrotu 350 zł lub 500 zł na Galaxy Watch 4 i Watch 4 Classic wydawała się być świetna. Niestety w regulaminie widniała informacja, że jest ona ograniczona do 1000 sztuk. Wygląda na to, że tyle egzemplarzy już się sprzedało, bowiem Samsung niespodziewanie zakończył bonus. Szkoda, ponieważ sam zastanawiałem się nad skorzystaniem z promocji.

Sierpniowy update Windows 10 gotowy do pobrania. Niestety także tym razem Microsoft nie ustrzegł się błędów. Warto się z nimi zapoznać, przed pobraniem łatki. Gigant z Redmond mógłby bardziej się przykładać do aktualizacji.

Uwaga na fałszywy mObywatel! Nie dajcie się nabrać, ponieważ możecie paść ofiarą cyberprzestępców. Oszuści wysyłają SMSy z linkami do nieprawdziwej aplikacji. Kliknięcie w łącze spowoduje zainfekowanie smartfona złośliwym oprogramowaniem.

Motyw