Nowość ISO data premiery Windows 11 będzie szybszy

Pobierz ISO Windows 11 i zainstaluj system. Microsoft udostępnił pliki

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Windows 11 jest obecnie testowany przez użytkowników, którzy zapisali się w programie Windows Insider. Microsoft regularnie naprawia system i wydaje kolejne buildy. Tym razem jednak gigant udostępnił też ISO Windows 11, które można pobrać.

Pobierz ISO Windows 11

Wczoraj Microsoft udostępnił pliki ISO dla Windows 11 Insider Preview. Chodzi o kompilację 22000.132, która jest już dostępna na stronie pobierania Windows Insider Preview. Możesz użyć tych obrazów ISO do przeprowadzenia czystej instalacji lub uaktualnienia systemu.

Korzystając z obrazów ISO do instalacji systemu Windows 11, przejdziesz przez nową konfigurację systemu Windows 11 (często określaną jako „doświadczenie po wyjęciu z pudełka” lub w skrócie OOBE). Na podstawie opinii użytkowników Microsoft dodał również możliwość nadawania nazwy komputerowi podczas konfiguracji. Po przeprowadzeniu konfiguracji aplikacja „Pierwsze kroki” pomoże Ci szybko przejść przez podstawowe ustawienia na nowym komputerze.

Zobacz także: Włącz Tryb Boga w Windows 10 i aktywuj ponad 200 funkcji!

Oczywiście zaznaczę, że instalacja jest tylko możliwa dla użytkowników, którzy znajdują się w kanałach Dev albo Beta. Microsoft przypomina, że jeśli jesteś w kanale deweloperskim, teraz jest właściwy moment, aby rozważyć przejście na kanał beta, jeśli chcesz pozostać na bardziej stabilnych kompilacjach systemu Windows 11.

Zmiany w buildzie

Beta ISO Windows 11

Nowy build Windows 11 obejmuje następujące zmiany:

  • Nową aplikację Zegar z funkcją Focus Sessions, która została udostępniona niejawnym testerom systemu Windows w kanale deweloperskim.
  • Microsoft testował możliwość sprawdzenia, jak długo potrwa ponowne uruchomienie w miejscach takich jak menu zasilania w menu Start, w powiadomieniach o ponownym uruchomieniu, na stronie Ustawienia Windows Update i wewnątrz ikony Windows Update, która pojawia się w prawym dolnym rogu paska zadań. Wprowadzono niewielką korektę tej funkcji, aby wyświetlała się tylko na komputerach z dyskami SSD. Jeśli Twój komputer ma standardowy dysk twardy, nie zobaczysz już szacunków. Microsoft ma nadzieję, że po naprawieniu kilku dodatkowych błędów uda się przywrócić szacunki do komputerów z dyskami twardymi.

Przy okazji rozwiązano problem polegający na tym, że ikona „lokalizacja w użyciu” była czasami wyświetlana na pasku zadań, mimo że użycie było zablokowane przez Twoje preferencje.

Najważniejsze znane problemy

Zanim zdecydujesz się zainstalować Windows 11, warto wiedzieć o podstawowych problemach:

  • Podczas uaktualniania do systemu Windows 11 z systemu Windows 10 lub instalowania aktualizacji do systemu Windows 11 niektóre funkcje mogą być przestarzałe lub usunięte.
  • Microsoft bada problem polegający na tym, że na niektórych urządzeniach po przejściu do opcji Ustawienia > Windows Update > Niejawny program testów systemu Windows widoczna jest tylko opcja „Przestań otrzymywać wersje podglądu”. Uniemożliwia to niejawnym testerom wybranie kanału.
  • Microsoft bada zgłoszenia od Insiderów w kanale Beta, w którym po aktualizacji do systemu Windows 11 użytkownicy nie widzą nowego paska zadań, a menu Start nie działa. Aby obejść ten problem, spróbuj przejść do Windows Update > Historia aktualizacji, odinstalować najnowszą zbiorczą aktualizację dla systemu Windows i zainstalować ją ponownie, sprawdzając dostępność aktualizacji.
  • Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu, który powoduje, że niektóre urządzenia Surface Pro X mają błędy z komunikatem WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy