Google Chrome

Dlaczego warto jednak używać Google Chrome? Kilka solidnych powodów

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Google Chrome ma obecnie około 66% udziału w rynku przeglądarek. Jest to naprawdę świetny wynik. Co za nim stoi? Postanowiłem sprawdzić, dlaczego warto korzystać z tego programu.

Google Chrome kontra Edge

Na wstępie, może zainteresuje Was Microsoft Edge, o którym pisałem ostatnio dużo:

W tym wpisie, wskażę na funkcje, które tak bardzo trzymają użytkowników przy Chrome.

Google Chrome – co trzyma użytkowników przy przeglądarce

Niezawodność Google Chrome

Google Chrome działa na silniku Chromium, w oparciu o który budowana jest duża liczba stron internetowych. To oznacza, że przeglądarka radzi sobie z wyświetlaniem praktycznie każdej witryny. Na komputerach, które mają odpowiednie zasoby, program też powinien dobrze działać. Nie zobaczymy tu żadnych lagów czy problemów z „wgrywaniem” stron. Jest to przeglądarka uniwersalna, która sprawdzi się dla przeciętnego użytkownika, który chce po prostu szybko i niezawodnie surfować po Internecie.

Chromium i aktualizacje

Chromium

Jak już wspomniałem Chrome działa w oparciu o silnik Chromium, co jest bardzo dużym atutem przeglądarki. Chromium to silnik o otwartym kodzie źródłowym, który działa jak bijące serce Chrome. Z uwagi na to, że każdy może go zobaczyć i pobrać za darmo, może też za jego pomocą stworzyć własną przeglądarkę. Tak też zrobił Microsoft, który na tym silniku postanowił zbudować nowego Microsoft Edge. To tylko potwierdza, że przeglądarki oparte na Chromium są najlepsze na rynku.

Zarówno Chromium, jak i Chrome są regularnie aktualizowane. Co ciekawe, nad silnikiem pracuje także Microsoft, który go ulepsza. Z kolei Chrome jest aktualizowany średnio co 6 tygodni. Każdy update dodaje nowe funkcje lub zabezpieczenia programu.

Synchronizacja i hasła

Chrome synchronizacja

Google Chrome jest świetną przeglądarką do synchronizowania danych poprzez konto Google. Z uwagi na to, że wiele smartfonów czy tabletów ma preinstalowaną aplikację, użytkownik nie musi się fatygować, żeby ją pobrać ze Sklepu Play. Wielu korzystających twierdzi, że synchronizacja między urządzeniami jest wręcz idealna. W łatwy i szybki sposób można zapisywać i korzystać np. z zapisanych wcześniej Ulubionych stron na dowolnym urządzeniu. Łatwo można też zapamiętać stare hasła dla późniejszego wykorzystania czy wygenerować nowe za pomocą specjalnego narzędzia.

Ekosystem Google

Google ekosystem

Jeśli masz pod ręką telefon z Androidem, Chromecasta podłączonego do telewizora, a Google Nest czeka na Twoje wezwanie, korzystanie z Chrome pozwala bezproblemowo przenieść komputer do tej samej przestrzeni.

Możesz przykładowo zalogować się na swoje konto Google w Chrome i połączy się ono ze wszystkimi innymi urządzeniami Google. Na przykład możesz też wysyłać karty z komputera do telefonu lub przesyłać karty z komputera na telewizor.

Świetny tryb Incognito

Tryb Incognito pozwala na zachowanie prywatności w Internecie. Gdy użytkownik go włączy:

  • Chrome nie zapisuje historii przeglądania, plików cookie, danych stron ani informacji podanych w formularzach.
  • Pobrane pliki i utworzone zakładki będą zachowane.
  • Aktywność korzystającego jest nadal widoczna dla stron internetowych, które odwiedza, a także dla Twojego pracodawcy lub szkoły oraz dostawcy usług internetowych.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy