Fossil Gen 6

Smartwatche Fossil Gen 6 będą piękne, ale niestety upośledzone

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Fossil to firma, która od dawna jest wierna systemowi Wear OS. Smartwatche Fossil Gen 6 też będą miały tę platformę. Urządzenia, które dzisiaj wyciekły, wyglądają naprawdę pięknie. Szkoda tylko, że zostaną mocno okaleczone.

Fossil Gen 6 – najważniejsze funkcje i specyfikacja

Fossil Gen 6

Zegarki Fossil Gen 6 będą pierwszymi nowymi smartwatchami po premierze Galaxy Watch4. Według Rolanda Quandta i portalu Winfuture (którzy prawie zawsze podają sprawdzone informacje), smartwatche zostaną wyposażone w 1,28-calowy wyświetlacz OLED. Powinien on mieć jaśniejszy ekran w porównaniu do poprzedniej generacji i większą liczbę wyświetlanych kolorów. Rozdzielczość wyświetlaczy będzie wynosiła 416×416 pikseli.

Zobacz także: Microsoft utrudni zmianę przeglądarki internetowej. Edge to jedyny i słuszny wybór

Smartwatche Fossil Gen 6 będą miały opcje z kopertami o szerokości 42 lub 44 milimetrów w różnych wzorach dla mężczyzn i kobiet. Zegarki są wodoodporne do głębokości 50 metrów i są wyposażone w opaski na rękę wykonane ze skóry, tkaniny lub metalu.

Fossil Gen 6

Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100+, który powstał w 12 nm procesie litograficznym. Układ oferuje cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o szybkości do 1,7 GHz, a także szybszy procesor graficzny Adreno A504. Wydajność znacznie wzrosła w porównaniu do chipsetu Wear 3100, ale to nadal chipset wydany w zeszłym roku. W zegarku standardowo zobaczymy Bluetooth 5.0 i oczywiście obsługę GPS. Pamięć wewnętrzna nowych smartwatchy Fossil Gen 6 to 8 GB. Nieznana jest liczba GB RAM.

Fossil określi żywotność baterii na 24 godziny, ale tak jak poprzednio, zaoferuje również tryb niezwykle energooszczędny, w którym zegarki powinny działać przez kilka dni. Bateria zegarków powinna naładować się w ciągu godziny.

Fossil

Z tyłu nowych smartwatchy Fossil znajdą się standardowe czujniki, które przykładowo będą w stanie zmierzyć znane z poprzednich generacji: tętno, kroki czy saturację.

Nowe Smartwatche Fossil Gen 6 początkowo pojawią się w co najmniej trzech wersjach dla kobiet i mężczyzn. W zależności od modelu ceny wyniosą od 299 lub 329 euro za najtańsze wersje. Premiera urządzeń na rynku nastąpi prawdopodobnie już 27 września 2021 r.

Smartwatch piękny, ale upośledzony

Przyznam, że nadchodzące propozycje od Fossila bardzo mi się podobają. Niestety, jeśli wiadomości od WinFuture się sprawdzą (a jest to bardzo wysoce prawdopodobne), to będę musiał je uznać za upośledzone. Procesor Snapdragon Wear 4100+ jest wykonany w litografii 12 nm, która w porównaniu do Exynosa W920 (5 nm), jakiego znajdziemy w Galaxy Watch4, wygląda marnie. Procesor Samsunga będzie w stanie zapewnić lepsze osiągi na Wear OS i większą energooszczędność. Kolejny i najważniejszy powód świadczący o upośledzeniu urządzeń to brak Wear OS 3.0 na start. Zegarki zadebiutują ze starą wersją systemu, która działa i wygląda naprawdę źle. Co gorsza, użytkownicy prawdopodobnie dostaną aktualizację dopiero w drugiej połowie 2022 roku. Do tego czasu jedynym sensownym wyborem pozostaje Galaxy Watch4 od Samsunga.

Źródło: winfuture

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy