Plaster na logo systemu Windows

Aktualizacje Windows 10 opisane przez Microsoft. Lepiej je poznać

3 minuty czytania
Komentarze

Większe aktualizacje Windows 10 wydawane są z reguły dwa razy do roku – wiosną oraz jesienią. Microsoft w międzyczasie łata mniejsze problemy i wzmacnia zabezpieczenia. Gigant przedstawił, w jaki sposób je podzielił.

Comiesięczne aktualizacje jakości Windows 10

aktualizacje Windows 10 21h2 - koniec problemów z procesorem

Comiesięczne aktualizacje systemu Windows dotyczące jakości pomagają zachować produktywność i ochronę. Zapewniają zarówno konsumentom, jak i administratorom IT poprawki bezpieczeństwa, których potrzebują, aby chronić urządzenia przed potencjalnym wykorzystaniem niezałatanych luk w zabezpieczeniach. Comiesięczne aktualizacje jakości są kumulatywne i obejmują wszystkie wcześniej wydane poprawki, aby chronić przed fragmentacją systemu operacyjnego, która może prowadzić do problemów z niezawodnością i lukami w zabezpieczeniach, gdy zainstalowany jest tylko podzbiór poprawek.

Microsoft definiuje różne typy comiesięcznych aktualizacji jakości — w szczególności wydania B, C i poza pasmem (OOB) — i opisuje ich rolę zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw.

Zobacz także: Porzuć Chrome i włącz Edge na Androidzie

Aktualizacje wtorkowe dla Windows 10 – wydania „B”

Być może niewielu użytkowników zauważyło, że wtorkowe aktualizacje są regularną częścią obsługi systemu Windows. Publikowane w drugi wtorek każdego miesiąca tzw. wydania „B” kumulują się, obejmując zarówno nowe, jak i wcześniej wydane poprawki bezpieczeństwa wraz z zawartością niezwiązaną z zabezpieczeniami wprowadzoną w wersji zapoznawczej „C” z poprzedniego miesiąca. Te aktualizacje pomagają zapewnić bezpieczeństwo i zgodność urządzeń z systemem Windows, wdrażając poprawki stabilności i usuwając luki w zabezpieczeniach.

Wersje „B” są obowiązkowe i są dostępne za pośrednictwem standardowych kanałów, które obejmują Windows Update, Windows Server Update Services (WSUS) i Microsoft Update Catalog.

Opcjonalne zapowiedzi – wydania „C”

Windows 10 21H1 błędy - koniec problemów z procesorem

Jeśli chcesz przetestować i/lub zweryfikować wydania o jakości produkcyjnej przed planowanym wydaniem „B” w następnym miesiącu, możesz wykorzystać wydania „C”, które są opcjonalnymi, zbiorczymi wersjami zapoznawczymi niezwiązanymi z zabezpieczeniami. Wersje „C” są oferowane tylko dla najnowszych, obsługiwanych wersji systemu Windows. Nowe funkcje, takie jak Wiadomości i Zainteresowania, mogą być początkowo wdrażane w wersji zapoznawczej „C” z poprzedniego miesiąca, a następnie dostarczane w wersji „B” z następnego miesiąca.

Aby uzyskać dostęp do wersji „C”, przejdź do: Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Update i wybierz Sprawdź aktualizacje.

update windows 10

Administratorzy IT mogą również sprawdzać poprawność łatek i funkcji w aktualizacji zapoznawczej, korzystając z niejawnego programu testów systemu Windows dla firm lub za pośrednictwem wykazu usługi Microsoft Update.

Wydania poza pasmem

Wydania poza pasmem mogą być udostępniane w celu naprawienia niedawno zidentyfikowanego problemu lub luki w zabezpieczeniach. Są one używane w nietypowych przypadkach, takich jak luki w zabezpieczeniach lub problemy z jakością, gdy urządzenia powinny być aktualizowane natychmiast, zamiast czekać na kolejne comiesięczne wydanie aktualizacji jakości.

Zalecenia Microsoftu

Zgodnie z ogólną praktyką Microsoft zaleca, aby zarówno zwykli użytkownicy, jak i klienci komercyjni jak najszybciej łatali swoje urządzenia. Administratorom IT zaleca się również korzystanie z wersji zapoznawczych „C”, aby wewnętrznie weryfikować wersje przed wydaniem „B” w następnym miesiącu.

Źródło: microsoft

Motyw