Netflix kontra HBO GO

Najlepsze filmy i seriale, które trafiły na Netflixa i HBO GO w tym tygodniu. Zobacz, co warto obejrzeć!

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Netflix i HBO GO to dwie najpopularniejsze platformy streamingowe z filmami i serialami w Polsce. Aby utrzymać się na powierzchni, giganci stale aktualizują swoje biblioteki, uzupełniając je o nowości. W niniejszym tekście przyjrzymy się najciekawszym produkcjom, które trafiły na Netflixa i HBO GO w tym tygodniu. Te filmy i seriale zdecydowanie warto obejrzeć!

Najciekawsze nowości tego tygodnia na Netflixie

Na pierwszy ogień weźmiemy Netflixa, którego wielu z nas subskrybuje. Minione 5 dni było całkiem obfitych, jeśli chodzi o nowości. Poniżej wyselekcjonowałem 3 ostatnio dodane pozycje, które moim zdaniem warto obejrzeć.

1. Król szamanów (data dodania: 09.08.2021)

Król szamanów

Król szamanów to opowieść o postaci Medium Yoh Asakura, która bierze udział w organizowanym raz na 500 lat turnieju bitewnym pomiędzy szamanami. Stawką jest niezwykle poważany tytuł wszechwładnego króla szamanów. Jak nietrudno się domyślić, główny bohater dołoży wszelkich starań, aby pokonać wszystkich przeciwników. Dla miłośników anime pozycja obowiązkowa.

 • Ocena na Filmwebie: 7,8/10
 • Ocena na IMDB: 7,8/10

2. Słodka brygada (data dodania: 11.08.2021)

Słodka brygada

Słodka brygada to zupełnie nowy program Netflixa, idealny do obejrzenia w letni wieczór. Produkcja opowiada o mistrzach cukiernictwa, którzy stają do walki o klientów szukających naprawdę wykwintnych deserów. W serialu zobaczymy kreatywne i jednocześnie smaczne wypieki, które później można wypróbować w domu. Mówiąc prościej: Słodka brygada to niezobowiązujący program na zabicie czasu.

 • Ocena na Filmwebie: 5,2/10
 • Ocena na IMDB: 7,6/10

3. Monster Hunter: Legends of the Guild (data dodania: 12.08.2021)

Monster Hunter: Legends of the Guild

Monster Hunter: Legends of the Guild to nowa animacja od Netflixa. Film opowiada o młodym łowcy imieniem Aiden, który za wszelką cenę stara się uchronić swoją wioskę przed śmiercionośnym smokiem. Mimo że w tytułowym uniwersum ludzie i potwory żyją w niepewnej równowadze, to od czasu do czasu dochodzi do poważnych konfliktów.

 • Ocena na Filmwebie: 4,7/10
 • Ocena na IMDB: 5,4/10

Najciekawsze nowości tego tygodnia na HBO GO

Netflixa mamy już omówionego, więc najwyższa pora skupić się na ciekawych nowościach na HBO GO. Przechodząc do konkretów…

1. Miasto duchów (data dodania: 12.08.2021)

Miasto duchów

Miasto duchów to kultowa komedia z Rickym Gervais’em w roli głównej. Kiedy mężczyzna przechodzi z pozoru rutynowy zabieg, jego serce staje na 7 minut. Po odratowaniu zauważa, że potrafi komunikować się z duchami, co doprowadza do wielu zabawnych sytuacji, ale też zmusza go do wzięcia udziału w skomplikowanej intrydze. Dobra zabawa gwarantowana!

 • Ocena na Filmwebie: 6,3/10
 • Ocena na IMDB: 6,7/10

2. Narodziny gwiazdy (data dodania: 09.08.2021)

Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy to opowieść o gwieździe muzyki country, której kariera przygasa. Kiedy Jackson Maine poznaje utalentowaną piosenkarkę, postanawia pomóc jej wspiąć się na sam szczyt. Kariera podopiecznej szybko nabiera rozmachu, a mężczyźnie coraz trudniej pogodzić się z faktem, że to nie on znajduje się na jej miejscu. W rolach głównych Bradley Cooper i Lady Gaga.

 • Ocena na Filmwebie: 7,4/10
 • Ocena na IMDB: 7,6/10

3. Gladiator (data dodania: 09.08.2021)

Gladiator

Gladiator to kultowy film opowiadający o niejakim generale Maximusie, którego życie w jednej chwili obraca się o 180 stopni. Mężczyzna niegdyś był prawą ręką cesarza, szczęśliwym mężem i ojcem, a teraz stał się gladiatorem-niewolnikiem, którego każdy dzień jest niekończącą się walką o życie. Bohater poprzysiągł pomścić swoją rodzinę i wymierzyć sprawiedliwość skorumpowanemu cesarzowi.

 • Ocena na Filmwebie: 8,1/10
 • Ocena na IMDB: 8,5/10

Najciekawsze nowości bieżącego tygodnia na Netflixie i HBO GO – podsumowanie

To już wszystko, jeśli chodzi o wyselekcjonowane przeze mnie najciekawsze premiery tego tygodnia na Netflixie i HBO GO. Nie da się ukryć, że mijający tydzień jest naprawdę niezły.

Zobacz także: Aplikacja InPostu to mistrzostwo świata. Nie dziwię się, że firma radzi sobie tak dobrze

Dajcie znać w komentarzach poniżej, czy zamierzacie dać szansę któremuś filmowi lub serialowi z powyższego zestawienia!

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy