Google Chrome Microsoft Edge Android

Porzuć Chrome i włącz Microsoft Edge na systemie Android – warto

2 minuty czytania
Komentarze

Tydzień temu pisałem, że nie rozumiem, dlaczego użytkownicy wciąż korzystają z Google Chrome na Windowsie. W dobie wielu przeglądarek na rynku, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Microsoft Edge to moja ulubiona przeglądarka, która według mnie nie ma sobie równych również na zielonym robocie. Porzuć więc Chrome i wskocz na Micrososft Edge na systemie Android.

Nie Chrome, a Edge i system Android

Microsoft Edge jest lepszy od Google Chrome na Windowsie. W przypadku Androida, Edge ma kilka funkcji, które mnie urzekły i sprawiają, że nie chcę wrócić do Chrome.

Zobacz także: Microsoft odświeżył aplikacje Windowsa 11 – wyglądają fenomenalnie

Karty jako okna

Chrome Microsoft Edge Android zakładki okna

Pierwsza z nich to karty w formie okien. Jest to według mnie znacznie wygodniejszy sposób na przeglądanie zawartości otwartych zakładek, niż w przypadku tradycyjnego wyglądu. Na jednym ekranie mieści się aż 8 okien, dzięki czemu widzę wraz z podglądem, co otworzyłem wcześniej. Nie muszę wertować palcem zakładek z góry na dół.

Czytelne Ustawienia

Microsoft Edge na system Android

Opcje w Microsoft Edge dają wiele możliwości personalizacji przeglądarki. Wśród nich znajdziemy np. Historię, Ulubione, Wyszukiwanie w sieci Web, Nową kartę InPrivate, Wersję na komputer, Czytanie na głos itp. Szczególnie przydatna i bardzo szybka jest funkcja „Kontynuuj na komputerze”. W ciągu zaledwie kilku sekund od tapnięcia w tę opcję, na Windowsie 10 otwiera się zakładka z wybraną stroną. Synchronizacja działa naprawdę wyśmienicie!

Przyciski dostępne w opcjach można dowolnie układać według własnych potrzeb. Dzięki temu mam wszystko pod kciukiem.

Kolekcje

Jest to funkcja, której Google Chrome nie posiada. Funkcja ta ułatwia zbieranie pomysłów i zrzutów ekranów ze stron internetowych. Daje ona nieograniczone możliwości gromadzenia danych, które mogą się przydać w późniejszym czasie. Co ciekawe, Kolekcje można synchronizować bez problemu na wszystkich urządzeniach.

Spersonalizowana nowa strona

Chrome Edge Android pierwsza strona

Co prawda ta funkcja nie jest czymś niesamowitym, jednak bardziej podoba mi się, jak działa w Microsoft Edge. Układ nowej strony może zostać spersonalizowany w zależności od tego, czy użytkownik woli skupić się na najczęściej odwiedzanych stronach, czy chce też przeczytać najświeższe informacje.

Porzuć Chrome dla Edge 92 na system Android – czyli regularne aktualizacje

Microsoft Edge w wersji 92 jest już od kilkunastu dni dostępny na Androida. Zmiany obejmują przede wszystkim:

  • Nową funkcję zrzutu ekranu,
  • Nowy sposób wysyłania stron internetowych na urządzenia,
  • Wbudowany adblocker obsługiwany przez Adblock Plus,
  • Synchronizację haseł, otwartych kart, historii, kolekcji i ulubione na różnych urządzeniach,
  • Edge może teraz również tłumaczyć strony za pomocą Microsoft Translator.

Regularne aktualizacje Edge na Androida sprawiają, że przeglądarka co chwilę otrzymuje nowe funkcje. Ostatni update sprawił, że Edge w końcu wskoczyło na Chromium 92 z wersji 77.

Motyw