Paczkomaty Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich

Aplikacja InPostu to mistrzostwo świata. Nie dziwię się, że firma radzi sobie tak dobrze

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Firma InPost została założona w 2006 roku. To prywatny operator logistyczny należący do grupy kapitałowej Integer.pl S.A., który cieszy się obecnie ogromną i stale rosnącą popularnością. Akurat temu zupełnie się nie dziwię, bo InPost niezaprzeczalnie zrewolucjonizował rynek branży kurierskiej w Polsce. Aplikacja InPostu jest tak dobra, że przez nią praktycznie całkowicie zrezygnowałem z usług innych firm. Jeśli coś zamawiam, to najczęściej do Paczkomatu, a jak coś wysyłam, to również za pomocą InPostu. Dlaczego? Już tłumaczę.

Aplikacja InPostu to przede wszystkim wygoda – te funkcje robią robotę

aplikacja inpost opinia

Nie przesadzę, jeśli napiszę, że InPost miażdży inne firmy logistyczne działające w Polsce. Głównym tego powodem, poza świetną jakością usług, jest moim zdaniem aplikacja. To dzięki niej w zasadzie całkowicie zrezygnowałem z innych firm kurierskich. Kiedy jest taka możliwość, robię zakupy do Paczkomatów lub wybieram kuriera InPostu. Dzięki omawianej aplikacji mogę w każdej chwili zobaczyć, na jakim etapie znajduje się moja przesyłka, a do tego za każdym razem otrzymuję powiadomienia, że kurier odebrał moją paczkę lub umieścił ją w Paczkomacie.

Może to nie brzmi przesadnie imponująca, ale żadna firma w Polsce nie uprościła całego procesu aż tak jak InPost. Aplikacja tej firmy to przede wszystkim wygoda. Jeśli mówimy o jej funkcjach, to na wyszczególnienie zasługują przede wszystkim poniższe aspekty.

Zdalne otwieranie skrytek w Paczkomatach

InPost przedłużenie czasu odbioru paczki paczkomat

Według danych z końcówki lipca bieżącego roku, w Polsce jest obecnie 13 tysięcy Paczkomatów. Swojego czasu otwieranie skrytek wiązało się ze wpisywaniem kodu na ekranie Paczkomatu, ale od dłuższego czasu paczki można odbierać zdalnie. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację InPostu, podejść do Paczkomatu, w którym znajduje się nasza paczka, i wcisnąć odpowiedni przycisk na ekranie swojego smartfona. Po wykonaniu tej czynności skrzynka zostanie otwarta, niezwykle szybko i sprawnie.

Nadawanie przesyłek w aplikacji bez drukowania etykiety

InPost nadawanie paczek z aplikacji

Absolutne mistrzostwo i coś, co znacznie ułatwiło mi życie, to możliwość nadawania przesyłek w aplikacji bez drukowania etykiety. Osobiście nie posiadam drukarki, więc jeszcze do niedawna chcąc wysłać jakąś paczkę, musiałem chodzić po znajomych, którzy taki sprzęt posiadają. Teraz już nie muszę, bo wszystko nadaję z poziomu aplikacji InPostu. Wystarczy przejść do specjalnej sekcji i wybrać, dokąd ma trafić paczka: do Paczkomatu lub rąk odbiorcy. Następnie trzeba zapłacić, a potem można już podrzucić przesyłkę do Paczkomatu, skąd wkrótce wyruszy w drogę bez odbiorcy. Na paczce nie trzeba umieszczać zupełnie nic – żadnej etykiety, adresu, nic.

Możliwość przekierowania paczki kurierskiej do Paczkomatu

Aplikacja InPost Mobile przekierowanie

Możliwość przekierowania paczki kurierskiej do Paczkomatu to nowość, która pojawiła się w aplikacji InPostu zaledwie kilka dni temu. Często zdarza się, że zamawiam coś kurierem, a w dniu dostawy z różnych przyczyn akurat nie będzie mnie w domu. Z apką InPostu to nie problem, bo wszystkie przesyłki będące w doręczeniu mogę wygodnie przekierować do Paczkomatu, skąd odbiorę je w ciągu najbliższych 48 godzin. Dzięki temu zamówienie nie wróci do nadawcy.

InPost postawił na wygodę i dzięki temu wygrał

Żadna z firm logistycznych w Polsce nie postawiła na swoją aplikację w takim stopniu, jak zrobił to InPost. W dzisiejszych czasach każdy z nas ma w kieszeni smartfona i to on jest naszym głównym centrum dowodzenia. Możliwość załatwienia wszystkich spraw związanych z odbieraniem czy nadawaniem przesyłek za jego pomocą to ogromne ułatwienie.

Po co drukować etykietę i zamawiać kuriera przez internet, wypełniając po drodze długi formularz, skoro wszystko można załatwić w przeciągu kilkudziesięciu sekund w aplikacji InPostu? No właśnie.

Możliwość łatwego monitorowania przesyłek również jest ogromnym plusem, bo w porównaniu do innych firm kurierskich nie trzeba szukać numerów przesyłek i wpisywać ich na specjalnych stronach, bo jeśli ktoś nadał do nas paczkę, to z automatu pokaże się ona w aplikacji. To też świetny sposób na weryfikację, czy nadawca rzeczywiście wysłał paczkę, czy tylko mówi, że wysłał.

Cieszę się, że tak innowacyjna firma funkcjonuje w Polsce. Oby więcej takich!

Sprawdź najnowsze wpisy