Microsoft Edge 92 Android logo

Microsoft Edge 92 na system Android już dostępny. Oto świetne nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Edge to nie tylko świetne wrażenia z surfowania po sieci w Windowsie 10. Program ten z powodzeniem trafił w gusta wielu użytkowników systemów mobilnych, co potwierdza ponad 10 mln pobrań w Google Play. Microsoft stara się, aby aplikacja na komputery miała podobną zawartość do aplikacji mobilnej. Przeglądarka Microsoft Edge 92 od kilku dni jest już dostępna także na system Android. Zobaczcie, co nowego trafiło na urządzenia mobilne.

Microsoft Edge 92 na system Android

Microsoft Edge 92 Android logo

Na początku tego roku Microsoft ogłosił, że ujednolici swoją bazę kodu Edge na wszystkich głównych platformach. Niedawna aktualizacja przeglądarki na Androida to duży krok w tym kierunku. Ujednolicenie bazy kodu oznacza więcej funkcji dla programu i mniej pracy dla Microsoftu. Pod koniec lipca Edge 92 trafił na Windowsa 10, a zaledwie kilka dni później na Androida. Wersja na zielonego robota wskoczyła też na Chromium 92, co stanowi duży update w stosunku do poprzedniego Chromium 77.

Zobacz także: Przyspiesz Windows 10 włączając jedną funkcję

Oto, co nowego pojawiło się w wersji na smartfony:

  • Funkcja zrzutu ekranu. Podobnie jak w przypadku Chrome, Edge na Androida ma już wbudowaną funkcję zrzutu ekranu. Wystarczy odwiedzić dowolną stronę, dotknąć ikony Udostępnij, aby otworzyć menu i wybrać Zrzut ekranu. Możesz zapisać i udostępnić przechwycony obraz. Funkcja edycji jeszcze nie działa.
  • Wysyłaj strony do urządzeń. Funkcja ta zastępuje „Kontynuuj na komputerze”. Dzięki niej możesz wysyłać strony z Edge na Androidzie do innych urządzeń. Działa to w podobny sposób jak poprzednia opcja.
  • Wbudowany bloker reklam. Edge zawiera teraz funkcję blokowania reklam, która działa dzięki Ad-block Plus. ADB nie jest domyślnie włączone, dlatego trzeba wejść w Ustawienia > Prywatność i zabezpieczenia > Blokuj reklamy > Włącz blokowanie reklam.
  • Synchronizuj zawartość przeglądarki. Edge umożliwia także synchronizację haseł, otwartych kart, historii, ulubionych, kolekcji na różnych urządzeniach. W tym celu należy pamiętać, aby zalogować się na swoje konto Microsoft.
  • Kupony na zakupy. Funkcja ta w końcu trafiła na Androida. Niestety działa ona tylko w przypadku portali zagranicznych, ale pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
  • Automatyczne tłumaczenie stron, dzięki funkcji Microsoft Translator.

Microsoft Edge otrzymał również ulepszenia wydajności i obsługę nowych eksperymentalnych flag. Przykładowo użytkownicy mogą teraz włączyć nowe flagi przewijania, aby usprawnić przeglądanie stron internetowych. Nowa wersja Edge na Androida zawiera też niewielkie zmiany w interfejsie.

Nowa wersja jeszcze nie dla wszystkich

Nowa wersja Edge zaczęła się pojawiać w Google Play, ale jest wdrażana etapami. Wielu użytkowników wciąż nie ma Edge 92 dostępnego jako aktualizacji. Jeśli nie możesz się już doczekać nowych funkcji i chcesz zainstalować update, możesz to zrobić na własne ryzyko pobierając APK Microsoft Edge 92 bezpośrednio z APKMirror.

Źródło: techdows, windowscentral, xda, windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy