Cryptbot w KMSPico

Dwie aktualizacje Windows 10 do pobrania. Naprawiają poważne błędy

2 minuty czytania
Komentarze

Zanim ostatecznie na rynku pojawi się Windows 11, warto jeszcze zainteresować się „dziesiątką”. System ten jest cały czas łatany. Ostatnie dwie aktualizacje Windows 10 naprawiają poważne błędy. Warto je zatem zainstalować.

Zobacz także: 5G to same zalety. Sprawdź czy 5G dotarło do Twojej miejscowości

Aktualizacje Windows 10 dla wersji 19041.1151, 19042.1151 i 19043.1151

aktualizacje Windows 10 21H1 błędy

Aktualizacje dla wersji 19041.1151, 19042.1151 i 19043.1151 naprawiają kilka poważnych błędów w tym:

  • Rozwiązują problem, który uniemożliwia usługom gier otwieranie niektórych gier dla użytkowników komputerów stacjonarnych.
  • Rozwiązują problem uniemożliwiający wprowadzanie tekstu za pomocą edytora Input Method Editor (IME). Może się to zdarzyć na przykład po uruchomieniu, jeśli ustawiono opcje zasilania, aby wyłączyć laptopa poprzez zamknięcie jego pokrywy.
  • Rozwiązują problem, który powoduje głośne odtwarzanie dźwięku wybierania czegoś w grze po naciśnięciu przycisku spustu na kontrolerze gier.
  • Rozwiązują problem, który uniemożliwia działanie planów zasilania i trybu gry zgodnie z oczekiwaniami. Skutkuje to niższą liczbą klatek na sekundę i niższą wydajnością podczas grania.
  • Rozwiązują problem, który nie wykrywa połączenia z Internetem po połączeniu z wirtualną siecią prywatną (VPN).

Problem Point and Print rozwiązany

„Nasze badanie kilku luk w zabezpieczeniach zwanych łącznie „PrintNightmare” wykazało, że domyślne zachowanie Point and Print nie zapewnia klientom poziomu bezpieczeństwa wymaganego do ochrony przed potencjalnymi atakami”.

– czytamy na oficjalnej stronie Microsoft.

Obecnie Microsoft zajmuje się tym problemem, zmieniając domyślne działanie instalacji i aktualizacji sterownika „Point and Print”, aby wymagało uprawnień administratora. Zainstalowanie nowej aktualizacji z ustawieniami domyślnymi złagodzi luki w zabezpieczeniach usługi Bufor wydruku systemu Windows. Ta zmiana zacznie obowiązywać po zainstalowaniu aktualizacji zabezpieczeń wydanych 10 sierpnia 2021 r. dla wszystkich obsługiwanych wersji systemu Windows i jest udokumentowana jako CVE-2021-34481.

update windows 10

Ta zmiana może mieć wpływ na klientów drukowania systemu Windows w scenariuszach, w których użytkownicy o niższym poziomie uprawnień mogli wcześniej dodawać drukarki aktualizacyjne. Microsoft jest jednak głęboko przekonany, że zagrożenie bezpieczeństwa uzasadnia tę zmianę. Chociaż nie jest to zalecane, można ręcznie wyłączyć ten update za pomocą klucza rejestru. Sposób ten został opisany na stronach Microsoftu.

Wyłączenie tego ograniczenia naraża środowisko na znane luki w zabezpieczeniach usługi buforu wydruku systemu Windows i zalecane jest, aby administratorzy ocenili swoje potrzeby w zakresie zabezpieczeń przed ewentualnymi zmianami.

Microsoft zaleca użytkownikom jak najszybsze zainstalowanie wszystkich aktualizacji zabezpieczeń. Więcej szczegółów na temat wszystkich aktualizacji można znaleźć w przewodniku Microsoft Security Update Guide.

Źródło: microsoft

Motyw