Microsoft Teams

Microsoft Teams otrzymał ostatnio wiele nowych funkcji. Poznaj je już teraz

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Teams to aplikacja, bez której wiele osób nie wyobraża sobie pracy lub nauki w dobie pandemii. Jest to program, który łączy online zapewniając odpowiednie narzędzia do komunikacji i współpracy. W ostatnich miesiącach aplikacja wzbogaciła się o wiele nowych funkcji.

Microsoft Teams – ostatnie nowości

Przez ostatnie miesiące Microsoft Teams wzbogacił się o wiele nowości. Oto i one:

Tryb prezentera umożliwia prezenterom dostosowanie sposobu wyświetlania i treści wideo pojawiających się przed publicznością dzięki potężnym profesjonalnym układom. Jeden z nich pokazuje kanał wideo mówiącego jako sylwetkę przed udostępnioną treścią. W ten sposób można łatwo skierować uwagę odbiorców za pomocą gestów dłoni i wskazówek na twarzy, bez zmuszania widza do wyboru między mówcą a treścią.

presenter mode funkcja prezentera Teams

Dynamiczny widok automatycznie porządkuje elementy spotkania w celu optymalnego wrażenia z oglądania. Gdy ludzie dołączą, włącz wideo, zacznij mówić lub zacznij prezentować, a Microsoft Teams automatycznie dostosuje i spersonalizuje Twój układ.

Zobacz także: Microsoft Edge jest znacznie lepszy od Google Chrome – oto, dlaczego

dynamic view widok dynamiczny microsoft teams

Wirtualny wskaźnik laserowy i adnotacje odręczne są teraz dostępne w PowerPoint Live w Teams. Prezenterzy mogą bardziej nawiązać kontakt ze swoimi odbiorcami lub wyjaśnić niektóre sekcje prezentacji. Podobnie jak w przypadku fizycznego punktu laserowego w pokoju, PowerPoint Live umożliwia wskazywanie różnych miejsc w prezentacji, dzięki czemu odbiorcy mogą łatwo śledzić to, co jest na slajdzie. Tylko aktywny prezenter „pod kontrolą” może tworzyć adnotacje za pomocą paska narzędzi adnotacji.

Inteligentne głośniki są przeznaczone do Microsoft Teams Rooms i wykorzystują technologię rozpoznawania głosu Microsoft do identyfikowania, kto mówi i umieszczania jego nazwiska w transkrypcji spotkania. Jest to świetne, gdy musisz asynchronicznie nadrobić spotkanie i chcesz zrozumieć, kto, co powiedział w Teams Rooms. Pierwszymi dwoma partnerami, którzy uruchomili inteligentne głośniki, są EPOS i Yealink.

Rozmawiaj nawet z 250 uczestnikami w wielu organizacjach na jednym czacie. Microsoft ułatwia rozpoczęcie czatu z partnerami zewnętrznymi, tak jak to się robi dzisiaj w organizacji. Zewnętrzny czat grupowy rozszerza istniejącą zdolność użytkowników Microsoft Teams do znajdowania, uczestniczenia w czacie 1:1, połączeń i konfigurowania spotkań z zewnętrznymi użytkownikami Teams w organizacjach federacyjnych.

Ustawienie spotkania „Tylko na zaproszenie” automatycznie wysyła do poczekalni osoby, które nie zostały pierwotnie zaproszone przez organizatora. Na przykład, jeśli zaproszenie na spotkanie zostało przekazane do kolegi, który nie znajduje się na pierwotnej liście zaproszeń, po dołączeniu osoba ta zostanie poproszona o poczekanie w poczekalni, aż gospodarz zdecyduje się ją przyjąć. Dzięki temu osoby niezaproszone nie mogą dołączyć do spotkania.

Microsoft dodał też możliwość zarządzania uprawnieniami audio i wideo uczestników na spotkaniach usługi Teams, aby zapobiegać zakłóceniom i tworzyć bezpieczniejsze środowisko spotkań. Teraz organizatorzy spotkania mogą skonfigurować ustawienia, aby włączyć lub wyłączyć wideo wszystkich uczestników przed spotkaniem. Podczas spotkania organizatorzy i prezenterzy mogą również włączyć lub wyłączyć wideo poszczególnych uczestników. Podobnie, indywidualni uczestnicy mogą zostać wyciszeni przez organizatora podczas spotkania.

Jeśli jako organizator webinaru posiadasz licencję Dynamics 365 Marketing, możesz teraz kontaktować się z uczestnikami webinaru za pośrednictwem Dynamics Marketing na karcie obecności po webinarze. Stamtąd możesz wyeksportować swoje dane dotyczące obecności do Dynamics 365 Marketing, dzięki czemu możesz wysyłać spersonalizowane wiadomości e-mail do uczestników seminariów internetowych.

Aby usprawnić przepływy pracy, gotowe szablony zatwierdzania zapewniają powtarzalną strukturę dla typowych zatwierdzeń, takich jak wypełnianie raportów z wydatków lub prośby o nadgodziny. Administratorzy i właściciele mogą ich używać, dostosowywać lub tworzyć nowe szablony, z których mogą korzystać ich organizacje i zespoły. Użyj ustrukturyzowanego formularza, aby wprowadzić wszystkie niezbędne informacje i wyeliminować brakujące dane, aby przyspieszyć zatwierdzenie.

Nowe funkcje osobiste w Microsoft Teams ułatwiają pozostawanie w kontakcie z rodziną i znajomymi, utrzymanie porządku i lepsze zarządzanie życiem: między pracą a domem — wszystko w jednym miejscu. Rozmowy wideo będą zabawne i ekspresyjne dzięki emotikonom na żywo i GIF-om, a dzięki nowym scenom w trybie Razem poczujesz się, jakbyś był razem z innymi uczestnikami w tej samej przestrzeni. Koordynuj i zarządzaj planami za pomocą zadań grupowych na czacie, w którym możesz przypisywać zadania innym członkom grupy i zapewniać wysyłanie powiadomień do wszystkich. Rozmawiaj ze znajomymi i rodziną, nawet jeśli nie korzystają oni dzisiaj z usługi Teams, za pomocą grupowej dwukierunkowej wiadomości SMS, co ułatwia kontynuację konwersacji z dowolnego miejsca. Wreszcie, niezależnie od tego, czy używasz usługi Teams do pracy, czy do użytku osobistego, przesuń palcem, aby przełączać się między kontami, co ułatwia oddzielenie kont i udostępnianie ich w jednej aplikacji.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy