Microsoft Windows 10 21H1 błędy - koniec problemów z procesorem

[SPT #169] Przyspiesz Windows 10, wystarczy włączyć jedną funkcję

3 minuty czytania
Komentarze

Lato w pełni, lecz wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli już szykujecie się do szkoły, to przy okazji na wstępie zapraszam do mojego wpisu z aplikacjami idealnymi do nauki zdalnej i stacjonarnej. Co jeszcze interesującego się wydarzyło w mijającym tygodniu? Na pewno warto zwrócić uwagę na Windows 10. Zapraszam do lektury SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała – funkcja Windows 10

Nowoczesne logotypy Polsatu. Polsat kojarzy się pewnie wielu widzom z ikoną słońca w prawym górnym rogu telewizora. Od początku istnienia telewizji zmieniała ona swoje oblicze, jednak zawsze można było ją rozpoznać. Teraz definitywnie zniknie, gdy przełączymy na Polsat i kanały z rodziny Polsatu. Nowe logotypy wyglądają bardzo nowocześnie i tworzą jednolite ikony w całej grupie kanałów. Są one po prostu spójne, czego nie można było powiedzieć o dotychczasowych logotypów. Cóż, to tylko ikona, do której trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Twój Windows 10 może działać wolno, ale nie musi. Microsoft szykuje aktualizację, która automatycznie włączy funkcję blokującą potencjalnie niechciane aplikacje. Jest to oprogramowanie, które może spowalniać system. Użytkownicy najczęściej nie wiedzą o funkcji, która od roku jest dostępna w Ustawieniach platformy. Można ją od 2020 roku włączyć manualnie, do czego bardzo zachęcam. Nie warto narażać komputera na tzw. PUA, które zrobią śmietnik na Windowsie 10. Przy okazji zachęcam też do ogarnięcia swoich aktualizacji Windowsa 10. W sekcji Windows Update można zdecydować o ich zawieszeniu bądź usunąć te, które wprowadzają zamieszanie w systemie.

Google Pixel 6 i 6 Pro zaprezentowane. Dość nieoczekiwanie Google zaprezentowało swoje nadchodzące flagowce. Oficjalne rendery smartfonów potwierdzają to, co wcześniej widzieliśmy na przeciekach. Design urządzeń będzie specyficzny i przyznam, że bardzo mi się podoba. Co ciekawe, Google zamontuje w smartfonach swój autorski procesor Tensor, który ma między innymi lepiej rozpoznawać komendy wydawane asystentowi. Najbardziej mnie jednak interesuje teleskopowy zoom w Pixelu 6 Pro, dzięki któremu użytkownicy otrzymają opcję 4x zbliżenia optycznego. Wszystko wskazuje na to, że w końcu Pixel 6 Pro będzie flagowcem, który będzie mógł stanąć w szranki z flagowcami Samsunga pod względem parametrów i funkcji. Nie mogę się doczekać jesieni!

Tamagotchi ponownie w Polsce. Jak słyszę o Tamagotchi to łezka mi się w oku kręci. Opiekowanie się cyfrowym zwierzakiem było hitem ponad 20 lat temu. Moda ta dotarła wtedy również do mojej szkoły. Ciekaw jestem, czy nowe wersje Tamagotchi, które zawitają do Polski, będą się cieszyły tak dużym zainteresowanie jak wtedy.

Nowy Paint w Windowsie 11. Aplikacji Painta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Korzystam z niej już od czasów Windowsa 95. Jednak przez lata wygląd programu uległ niewielkim modyfikacjom. Teraz ma się to zmienić za sprawą premiery Windowsa 11. Nowy system oznacza zmiany wizualne nie tylko na samej platformie, ale także w jej aplikacjach. Przykładowo, zmieniony zostanie także Office oraz Sklep Microsoftu.

Krytyka

W tym tygodniu ta sekcja jest pusta.

Motyw