Powrót do szkoły szkoła aplikacje

Powrót do szkoły – aplikacje na smartfona, w które musisz się zaopatrzyć

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Powrót do szkoły już za miesiąc. Niezależnie od tego, czy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej czy zdalnej, powinni zaopatrzyć się w kilka przydatnych aplikacji na smartfony. Oto moje propozycje.

Powrót do szkoły – przydatne aplikacje

Microsoft Teams – powrót do szkoły nie tylko zdalnej

Powrót do szkoły Microsoft Teams Android ios

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Według Microsoftu, Teams ma już ponad 250 mln użytkowników. Nic dziwnego, jest to najpopularniejszy program do pracy i nauki zdalnej. Co prawda istnieje duża szansa, że uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej, jednak Teams to wciąż dobry komunikator, który umożliwia kontakt ze znajomymi lub nauczycielami. Warto ten program zainstalować nie tylko na Windowsie 10, ale także na smartfonie.

Zobacz także: Nowy Paint będzie piękny! Zobacz zmiany w kultowej aplikacji na Windowsa

Text Fairy – zamiana tekstu na… tekst

Powrót do szkoły Text fairy

Text Fairy służy do zamiany zdjęcia z tekstem na edytowalny tekst. Jest to szczególnie przydatne w szkole, a jeszcze bardziej na studiach. Chcąc zacytować danego autora w swoim artykule czy pracy, nie musimy „ręcznie” wstukiwać liter trzymając książkę na kolanach, a w szybki i prosty sposób zrobi to za nas aplikacja.

snapSchool – zrób zdjęcie i otrzymaj rozwiązanie

Jeżeli masz problem z zadaniem, pomocny okaże się snapSchool. Co prawda działa on tylko po angielsku, jednak w translatorze Google, można w łatwy sposób przetłumaczyć zadanie. Ba, równań matematycznych w ogóle nie trzeba przecież tłumaczyć. Wystarczy zrobić zdjęcie i podpiąć je w odpowiednim dziale programu, żeby po jakimś czasie otrzymać rozwiązanie od innych użytkowników.

Microsoft Maths Solver – powrót do szkoły nie może się odbyć bez tej aplikacji!

Microsoft Maths Solver to świetna aplikacja dla uczniów mających problem z matematyką. Pomaga między innymi w: arytmetyce, algebrze, trygonometrii, rachunku różniczkowym, statystyce itd. Program świetnie radzi sobie z trudnymi zadaniami dzięki sztucznej inteligencji. Wystarczy napisać zadanie lub zrobić zdjęcie zadaniu. Narzędzie do rozwiązywania problemów natychmiast rozpoznaje problem i pomaga go rozwiązać krok po kroku.

Grammarly – do you speak English?

Piszesz wypracowanie z angielskiego lub po prostu masz problem z gramatyką? Dzięki Grammarly nie popełnisz błędów na lekcjach języka angielskiego. Klawiatura i korektor Grammarly umożliwiają pisanie bez błędów we wszystkich aplikacjach np. w Wordzie. Zaawansowane funkcje, takie jak narzędzie do synonimów, pomagają wzbogacić zasób słownictwa, sprawdzać pisownię i poprawiać pisanie. Aplikacja jest przydatna także w przypadku pisania anglojęzycznych maila lub zamieszczania postów w mediach społecznościowych.

Citation Maker – do źródeł i cytowań

Citation Maker

Ta aplikacja przyda się studentom. Jeśli piszesz pracę licencjacką lub magisterską i masz problem z cytowaniem, to Citation Maker jest dla Ciebie. Wystarczy, że wpiszesz dane publikacji, do jakiej chcesz nawiązać, a aplikacja wygeneruje odpowiedni przypis. Program przyda się także do przygotowywanych prezentacji, aby poprawnie wskazać w nich źródła.

Kahoot – testy i quizy bez nudy

Kahoot to aplikacja, która wzbogaci każdą prezentację na zajęciach. Dołączenie do wystąpienia quizu dla uczniów jest zawsze mile widziane przez nauczycieli. Kahoot to program, który pozwala na tworzenie testów i rozwiązywanie ich za pomocą smartfonów. Jest to bardzo nowoczesny i „nie nudny” sposób na sprawdzenie czy słuchacze faktycznie coś zapamiętali z zaprezentowanych informacji.

Źródło: google play

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy