Okres próbny Windowsa 365 wstrzymany

Nowości Microsoft 365 przyprawiają o zawrót głowy. Poznaj je wszystkie

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft 365 to prawdziwy hub aplikacji i usług giganta z Redmond. Wiele firm nie wyobraża sobie funkcjonować np. bez pakietu Office czy poczty Outlook. Ostatnie nowości Microsoft 365 są naprawdę użyteczne i jest ich bardzo wiele. Warto się z nimi zapoznać.

Ostatnie nowości Microsoft 365

nowości microsoft windows 365 Cloud PC oficjalnie
Fot. Microsoft

Oto ostatnie nowości i usprawnienia Microsoft 365, którymi chwali się gigant:

Aplikacja Viva Insights w Microsoft Teams pomaga użytkownikom świadomie organizować ich dzień pracy i budować lepsze nawyki pracy. Funkcja odbicia pomaga stać się bardziej świadomym tego, w jaki sposób czujesz i identyfikujesz wzorce w czasie. Pochwała pozwala wyrazić uznanie dla współpracowników i zaplanować przypomnienia o pochwałach, aby wyrobić w sobie nawyk dzielenia się wdzięcznością. Wirtualne dojazdy pomagają podsumować zadania na koniec dnia pracy, przygotować się następny dzień i spokojnie przejść do swoich zajęć.

Viva Topics został stworzony na dużą skalę. Wielu użytkowników odkryło tysiące tematów w ich treści, a zarządzanie sugerowanymi i publikowanymi tematami w czasie jest kluczowe dla ich sukcesu. Dzięki pulpitowi zarządzania tematami dla Microsoft Viva, menedżerowie wiedzy mogą śledzić tematy odkryte przez sztuczną inteligencję, a ich postęp w całym cyklu życia.

Zrób miejsce na przerwy z Outlookiem. Według najnowszego badania (Work Trend Index), duża część cyfrowego przeciążenia pracowników wynika z odbywających się spotkań bez przerw pomiędzy nimi. Spotkania „od ściany do ściany” zwiększają stres i utrudniają koncentrację. Ustawienia w programie Microsoft Outlook ułatwiają i automatyzują ich zarządzanie. Osoby fizyczne mogą ustawiać domyślne harmonogramy, które automatycznie skracają zaplanowane spotkania, a administratorzy Microsoft 365 mogą ustawiać domyślne ustawienia harmonogramów dla całej organizacji, które skracają spotkania i tworzą miejsce na przerwy dla wszystkich w firmie.

Nowe funkcje Cortany są teraz dostępne w programie Outlook dla systemu iOS (wkrótce będą dostępne na system Android), umożliwiając klientom wykonywanie pracy, oszczędzanie czasu i znajdowanie potrzebnych informacji za pomocą głosu.

Aktualizacja środowiska Outlook dla sieci o nową lokalizację podstawowych funkcji programu Outlook, takich jak poczta e-mail, kalendarz i kontakty, a także łatwiejszy dostęp do uruchamiania innych aplikacji platformy Microsoft 365, takich jak Microsoft To Do, Word, Excel, PowerPoint, Yammer i Microsoft Bookings — wszystko z lewej strony programu Outlook.

Pokaż zmiany w Excelu (dla przeglądarek) pokazuje szczegółowe informacje o tym, kto zmienił co, gdzie i kiedy, wraz z poprzednią wartością komórki w celu szybkiego cofnięcia. Możesz zawęzić listę zmian, wybierając dowolny arkusz, zakres lub pojedynczą komórkę, aby zobaczyć wszystkie wprowadzone zmiany, w tym zmiany zbiorcze.

Zobacz także: Chip pod skórą to wygoda, szybkość i bezpieczeństwo

typy danych Excel

Generuj nowe spostrzeżenia za pomocą typów danych Excel i inteligentnych szablonów obsługiwanych przez Wolfram. Subskrybenci Microsoft 365 Personal i Family mają teraz dostęp do ponad 100 typów danych obsługiwanych przez Wolfram. Zamiast używać wielu aplikacji lub witryn do kopiowania i wklejania danych zewnętrznych do tabel, użytkownicy mogą importować i odświeżać dane bezpośrednio do programu Excel.

Skrypty pakietu Office to popularny sposób, w jaki użytkownicy automatyzują swoje działania w programie Excel, niezależnie od ich doświadczenia w programowaniu. Skrypty pakietu Office są teraz dostępne dla wszystkich uprawnionych użytkowników w Excel dla sieci Web.

Cotygodniowe spotkania wzrosły o 148% (wskaźnik trendów w pracy), a czas, jaki pracownicy spędzają na planowaniu spotkań zarówno w organizacji, jak i poza nią, rośnie. Ponieważ średni czas planowania spotkania zajmuje od 6 do 29 minut, Scheduler ma na celu skrócenie tego czasu, ułatwiając i przyspieszając zarządzanie, a także zapewniając dostępność 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zaplanować spotkania.

Nowe funkcje programu Microsoft Editor dostępne dla subskrybentów usługi Microsoft 365 Personal i Family obejmują:

  • Zapisz swoje źródła za pomocą narzędzia do sprawdzania podobieństwa: użytkownicy mogą teraz sprawdzać dokumenty pod kątem plagiatów i uzyskiwać opcje prawidłowego cytowania.
  • Oszczędzaj czas dzięki podpowiedziom tekstowym: podpowiedzi tekstowe pomagają użytkownikom pisać wydajniej dzięki szybkiemu i dokładnemu przewidywaniu tekstu.
  • Uzyskaj pomoc w pisaniu w LinkedIn, WordPress i Gmail: dodano nowe możliwości do rozszerzenia przeglądarki Microsoft Editor, w tym obsługę wielu języków i dodatkową obsługę witryn internetowych. Możesz teraz wybrać do trzech języków, aby jednocześnie sprawdzać pisownię i gramatykę w Internecie, a także korzystać z Microsoft Editor na dodatkowych stronach internetowych, w tym LinkedIn, Gmail, WordPress i Quip.

Wprowadzono pięć oryginalnych, niestandardowych czcionek: Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford i Grandview. Jedna z tych nowych czcionek zastąpi Calibri jako następną czcionkę domyślną.

Coraz więcej firm polega na wirtualnych komputerach, aby zapewnić pracownikom produktywność i bezpieczeństwo niezależnie od miejsca pracy. W związku z tym zaktualizowano Pulpit zdalny Microsoft dla komputerów Mac, aby dodać natywną uniwersalną obsługę systemu macOS. Ta aktualizacja zapewnia również integrację Kerberos i obsługę wprowadzania danych z klawiatury wschodnioazjatyckiej.

Aplikacje Microsoft Office i OneNote są teraz dostępne dla tabletów Amazon Fire w sklepie Amazon Appstore. W połączeniu z aplikacjami Outlook i OneDrive, które są już dostępne dla tabletów Amazon Fire, aplikacje te rozszerzają korzyści z usługi Microsoft 365 na jeszcze więcej urządzeń.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy