Netflix kontra HBO GO 2021

Netflix kontra HBO GO w 2021 roku – którą platformę wybrać?

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Na rynku istnieje wiele serwisów streamingowych z filmami i serialami, ale w Polsce najbardziej wyróżniają się dwie platformy: Netflix i HBO GO. W niniejszym tekście postaram się odpowiedzieć na pytanie, którą subskrypcją lepiej wybrać w 2021 roku. Obaj giganci mają do zaoferowania całkiem sporo, więc nic dziwnego, że wiele osób nie może się zdecydować.

Netflix kontra HBO GO w 2021 roku

Netflix kontra HBO GO

Zarówno Netflix jak i HBO GO istnieją na rynku od bardzo dawna. Jak już ustaliliśmy na początku, w Polsce liczą się w zasadzie tylko te dwie platformy. Ponad półtora roku temu na łamach naszego portalu opublikowałem tekst odpowiadający na pytanie, co wybrać: Netflix czy HBO GO. Przedstawiłem tam swoje zdanie, ale w niniejszym artykule skupię się na suchych faktach i przy okazji sprawdzę, czy od tamtego czasu któryś serwis przeszedł jakąś istotną metamorfozę.

Zaczynając porównanie Netflix kontra HBO GO, najpierw wypada omówić ceny. Netflix oferuje trzy pakiety:

  • Podstawowy: 34 zł / msc
  • Standard: 43 zł / msc
  • Premium: 52 zł / msc

Pierwszy gwarantuje jakość SD (480p), drugi Full HD (1080p), a trzeci – 4K (3840 x 2160 px). Ponadto plan Podstawowy pozwala oglądać treści maksymalnie jednej osobie, Standard – dwóm, a Premium aż czterem.

W HBO GO nie ma podziału na rozdzielczości i serwis oferuje tylko jedną subskrypcję, której miesięczny koszt to 24,90 zł. Na jednym koncie w ramach abonamentu mogą „urzędować” jednocześnie najwyżej dwie osoby, natomiast zarejestrowanych może być aż 5 urządzeń.

Jeśli chodzi o porównanie cen subskrypcji i tego co oferują, to zdecydowanie lepiej wypada HBO GO. Jest taniej niż w przypadku podstawowego pakietu Netflixa, a do tego nie trzeba męczyć się z archaiczną rozdzielczością 480p.

Netflix kontra HBO GO – kwestia aplikacji

Oba serwisy streamingowe mają swoje aplikacje na wszystkich najważniejszych platformach, wliczając w to m.in. smartfony i tablety, telewizory ze Smart TV oraz konsole.

Apka Netflixa stale się rozwija i regularnie otrzymuje nowe funkcje. Na każdej platformie program działa bardzo dobrze, a do tego jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Jeśli zaś chodzi o HBO GO, to niestety nie jest aż tak kolorowo. Aplikacja tego serwisu jest po prostu przestarzała i nowe funkcje otrzymuje bardzo rzadko, a do tego niekiedy potrafi się zamyślić. Ponadto użytkownicy od wielu miesięcy zgłaszają błędy, które wydają się przechodzić bez echa. Przykład? Losowe zmiany barw odtwarzanych treści na cieplejsze lub zimniejsze.

Nie oznacza to jednak, że z aplikacji HBO GO w 2021 roku nie da się korzystać. Da się, ale po prostu nie tak przyjemnie, jak z apki Netflixa. W tej kategorii zwycięzca jest oczywisty.

Netflix kontra HBO GO pod względem biblioteki treści

Dla wielu w serwisach streamingowych liczą się tylko treści. Trudno się temu dziwić, bo przecież nikt nie zasubskrybuje danej usługi tylko dla aplikacji – na platformie po prostu musi być co oglądać. Zarówno na Netflixie jak i HBO GO można znaleźć cała masę filmów i seriali, choć nie da się ukryć, że oferta Netflixa jest zdecydowanie obszerniejsza. Jeśli jednak chodzi o produkcje oryginalne, czyli takie stworzone przez daną platformę, to wyższymi ocenami najczęściej mogą się pochwalić te od HBO GO.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Netflix produkuje znacznie więcej nowych filmów czy seriali od HBO GO. Złośliwi mogliby powiedzieć, że HBO GO stawia na jakość, a Netflix na ilość. W zestawieniu Netflix kontra HBO GO pod względem treści nie można jednoznacznie odpowiedzieć, która platforma jest lepsza. Prawda uniwersalna nie istnieje, bo każdy ma swój gust, co oznacza, że każdemu podoba się co innego.

Netflix kontra HBO GO w 2021 roku – podsumowanie

Od publikacji mojego poprzedniego tekstu porównującego Netflixa i HBO GO minęło już ponad półtora roku. Od tego czasu żaden z serwisów nie przeszedł istotnej metamorfozy – nieco zmieniła się jedynie zawartość biblioteki obu platform, a do tego aplikacja Netflixa doczekała się kilku całkiem ciekawych funkcji. Jeśli chodzi o apkę HBO GO, to warto jedynie wspomnieć, że pod koniec ubiegłego roku dodano możliwość pobierania filmów i seriali do odtwarzania offline na iOS.

Odpowiadając na tytułowe pytanie (co wybrać – Netflix kontra HBO GO w 2021 roku): to zależy. Decydując się na subskrypcję któregokolwiek z serwisów, warto najpierw sprawdzić, czy w jego ofercie znajdują się interesujące nas filmy lub seriale. Aby to zweryfikować, wystarczy zapytać poczciwego wujka Google. Niestety obecnie Netflix ani HBO GO nie oferują bezpłatnego okresu próbnego, więc trzeba sobie jakoś radzić.

A wy którą platformę wybieracie? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy