bez Microsoft Edge 96 dev Edytor PDF

Aktywuj nowy wygląd Microsoft Edge i ciesz się interfejsem z Windows 11

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Edge według niektórych źródeł jest drugą przeglądarką na rynku, inne z kolei podają, że trzecią. Tak czy owak, w półtora roku od debiutu, program wzbogacił się o multum nowych funkcji. Ostatnio pisałem, że Edge dostanie naprawdę dużą liczbę nowości. Zmiany Microsoft Edge związane też będą z debiutem systemu Windows 11.

Microsoft Edge w interfejsie Windowsa 11

Windows 11 zachwycił nas pięknym interfejsem, który wygląda na znacznie bardziej nowoczesny niż w przypadku wysłużonej „dziesiątki”.  Użytkownicy, którzy korzystają z Microsoft Edge mogą aktywować jego nowy wygląd z Windowsa 11! Niestety jest jedno małe „ale”.

Aby skorzystać z tej opcji, musisz mieć uruchomioną wersję Edge w wersji Canary. Chociaż jest to nieco niestabilna wersja przeglądarki, codziennie otrzymuje aktualizacje i jest pewnym poligonem testowym dla nowych funkcji. Jeśli nie jesteś jeszcze zaangażowany w program Edge Insider, możesz zarejestrować się na stronie Microsoftu.

Zobacz także: Bardzo ważny update Windows 11 gotowy do pobrania

Microsoft Edge Windows 11

Po zainstalowaniu najnowszego Edge w wersji Canary musisz odwiedzić stronę:

edge://flags, a następnie włączyć flagę o nazwie Włącz aktualizacje wizualne systemu Windows 11 (Enable Windows 11 Visual Updates). Opis ustawienia wyjaśnia, że flaga „włącza wizualizacje w toku odpowiednie dla aktualnie zainstalowanej wersji systemu Windows”. Dzięki tej opcji, możesz cieszyć się nowym wyglądem Edge, nawet jeśli korzystasz z Windowsa 10!

Zmiany obejmują odświeżone menu, a także transparentność okien czy opcji, które pojawiają się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Windows 11 da przeglądarce sklep

Przy okazji warto przypomnieć, że wpisując „Microsoft Edge” w pasku wyszukiwania w Microsoft Store w Windows 11, wyniki pokażą mnóstwo rozszerzeń, które będzie można zainstalować w przeglądarce internetowej. Jest to nowość, która zrewolucjonizuje możliwości wyszukiwania i instalowania dodatków do Edge.

Microsoft Edge Windows 11

Może to pomóc nowym użytkownikom systemu w znalezieniu bezpiecznych rozszerzeń, które są wysoko oceniane. Nowy sklep Microsoft Store będzie dostępny tylko w nadchodzącym systemie Windows 11, pod koniec 2021 roku.

Cykliczność aktualizacji Edge

Warto również dodać, że wkrótce zmieni się cykliczność aktualizacji Edge. W marcu gigant z Redmond ogłosił, że przejdzie z 6-tygodniowego do 4-tygodniowego cyklu wydawniczego aktualizacji, tak jak robi to Google z Chrome. Chociaż możliwość testowania najnowszych innowacji w przeglądarkach może być ekscytująca dla zwykłych użytkowników, firmy odkryły, że szybszy cykl wydawniczy stanowi dodatkowy problem.

W związku z powyższym, organizacje będą mogły wybrać 8-tygodniowy cykl wydań „przedłużonej stabilności” zamiast 4-tygodniowego cyklu wydań, który ma stać się domyślnym od wersji 94 Edge.

Gdy organizacja zdecyduje się na nowy cykl wydań, Microsoft Edge będzie otrzymywać zbiorcze aktualizacje funkcji, które są zgodne z parzystymi wydaniami przeglądarki. Nowe funkcje dodane w wydaniach o numerach nieparzystych zostaną następnie spakowane i dostarczone w ramach kolejnych wersji o numerach parzystych.

Źródło: Microsoft, techradar, mspoweruser

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy