Microsoft Windows 10 21H1 błędy - koniec problemów z procesorem

[SPT #166] Aktualizujmy Windows 10, zanim odejdzie – update dostępny

3 minuty czytania
Komentarze

Połowa lipca za nami, więc do końca wakacji zostało 6 tygodni. Warto się więc cieszyć świetną pogodą i czytać nasz portal. Jeśli nie mieliście na to czasu, to jest okazja, aby to nadrobić. Zapraszam na SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia.

Pochwała

Wiedźmin: Pogromca Potworów jest ok! Premiera gry od CD Projektu już 21 lipca na urządzenia z iOS i Androidem. Cieszy mnie fakt, że miałem okazję pograć przed debiutem gry. Tytuł zapowiada się naprawdę dobrze. Jest to typowa gra AR, czyli na mapie pojawiają się potwory, z którymi trzeba walczyć, aby zdobywać doświadczenie. Jeśli chodzi o interfejs, to jest intuicyjny i nie powinien zniechęcić nowych graczy. Jednak to, co wyróżnia grę, to elementy fabularne i wykonywanie misji. W związku z powyższym pojawiają się też interesujące przerywniki, animacje i dialogi, którym warto poświęcić chwilę. Całość osadzona jest w typowym „wiedźmińskim” klimacie, znanym i lubianym z gier na pecety i konsole.

Spocony palec nośnikiem energii. Nauka dostarcza nam bardzo interesujących odkryć i wynalazków. Naukowcy z UC San Diego opracowali technologię, która zamienia dotyk palca w źródło energii. Cienki i elastyczny pasek generuje niewielkie ilości energii elektrycznej, gdy palec użytkownika poci się lub naciska na niego. Warto zwrócić uwagę, że energia może być generowana nawet wtedy, gdy użytkownik śpi lub siedzi. Jest to niesamowite odkrycie, które może zmienić sposób w jaki doładowujemy nasze urządzenia noszone np. smartwatche.

Windows 365 Cloud PC oficjalnie dostępny. O możliwości wprowadzenia nowej usługi przez giganta z Redmond informowałem jakiś czas temu. Microsoft oficjalnie daje możliwość skorzystania z Windowsa 10 i Windowsa 11 poprzez chmurę. Jest to rozwój myśli „komputera jako usługi”. Windows 365 Cloud PC pozwoli na strumieniowe całego sytemu wraz z aplikacjami oraz ustawieniami chmury na każde urządzenie. Takie rozwiązanie przyda się wielu osobom, które z jakichś względów potrzebują włączyć Windowsa 10, a nie mają w danej chwili odpowiednich zasobów lub możliwości.

Aktualizujmy Windows 10 zanim odejdzie. Większość mediów od co najmniej tygodnia rozpisuje się na temat Windowsa 11. Ja jednak nie zapominam o wciąż dobrze funkcjonującym Windowsie 10, który właśnie dostał kolejną aktualizację. Warto więc z niej skorzystać, ponieważ wprowadza ważne poprawki zabezpieczeń. Zapraszam do wpisu po więcej informacji.

Krytyka

Na co komu Nintendo Switch OLED? Nie rozumiem posunięcia Japończyków. Nintendo zaprezentowało model z ekranem OLED, który jest ukłonem dla graczy, którzy cenią sobie mobilność. Co jednak z tymi, którzy wolą siedzieć przed telewizorem? „Duże N” zostało w tym względzie w 2017 roku i w rozdzielczości 1080p, która pozostawia wiele do życzenia jak na dzisiejsze czasy. Konkurenci potrafią znacznie więcej, a Nintendo wydaje się być głuche na prośby fanów. Gdzie jest to mityczne Nintendo Switch Pro, które rzekomo umożliwi granie w 4K?

Motyw