Zarobki w IT – najlepiej wynagradzani pracownicy sektora w pierwszym półroczu 2021

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

Kim są najlepiej wynagradzani pracownicy sektora IT? Jak pokazuje raport przygotowany przez No Fluff Jobs do tego grona można zaliczyć specjalistów od spraw cyberbezpieczeństwa. To jedna z gałęzi IT, która stale zyskuje na popularności i nic już tego raczej nie zmieni. Jak wyglądały zarobki w branży IT w pierwszym półroczu tego roku?

Najlepiej wynagradzani w IT – pierwsze półrocze 2021 roku

najlepiej wynagradzani it
Fot. No Fluff Jobs

Jak pokazuje raport przygotowany przez No Fluff Jobs zarobki ekspertów ds. Security (cyberbezpieczeństwa) były najwyższe w pierwszym półroczu tego roku. Dolna mediana widełek wynagrodzenia wyniosła 18 900 zł netto (+VAT) a górna 23 000 zł netto (+VAT) przy umowie B2B. W przypadku umowy o pracę wyglądało to już trochę gorzej (12 500-18 500 zł brutto). Osoby specjalizujące się w pracy związanej ze Sztuczną Inteligencją mogli liczyć na zarobki na poziomie 17 000-23 000 zł netto + VAT na B2B oraz 12 000-19 000 zł brutto na umowę o pracę. Podium zamykają specjaliści DevOps (16 800-22 000 zł netto + VAT na B2B, 12 600-18 000 zł brutto w przypadku umowy o pracę). Nie zabrakło także specjalistów od Business Intelligence, Big Data, Mobile, Backend oraz Fullstack, których mediana górnych widełek wynagrodzeń przekroczyła 20 tysięcy netto na umowach B2B.

Wydarzenia minionego roku sprawiły, że wiele firm zwróciło się w kierunku cyberbezpieczeństwa, a także migracji danych do chmury. Nie dziwi więc fakt, że eksperci ds. Security oraz specjaliści DevOps są tak pożądani i mogli liczyć na największe widełki wynagrodzenia w pierwszej połowie 2021. Branża IT szybko odrobiła pandemiczne straty i w pierwszej połowie 2021 roku odnotowaliśmy o ponad 120 proc. więcej aktywnych ofert względem tego samego okresu w 2020 roku. Obecnie (stan na pierwszy tydzień lipca) nasz licznik pokazuje aż 7200 aktywnych ofert pracy.

Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs.

Zobacz też: BLIK zbliżeniowy już zaraz trafi do kilku banków w Polsce.

No Fluff Jobs podało także, że w pierwszym półroczu tego roku najwięcej ofert pracy opublikowano w kategorii Backend (30 proc. wszystkich ogłoszeń). Bardzo dużą popularnością cieszyły się także oferty pracy z kategorii Fullstack i Frontend. Do tego dochodzi Testing oraz DevOps, Mobile, Business Analyst.

Źródło: No Fluff Jobs

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy