Windows 11 pytania oficjalnie

Windows 11 – najczęściej zadawane pytania, na które odpowiada Microsoft

3 minuty czytania
Komentarze

Część użytkowników nie może się doczekać nowej generacji Windowsa i już ją testuje w programie Insider. Windows 11 zadebiutuje pod koniec roku, więc jest to dobra okazja, aby wypróbować nowości systemu, a przede wszystkim odświeżony interfejs. Jeśli przez te ostatnie dni nie poznaliście jeszcze wszystkich tajników Windows 11, to przed Wami pytania i odpowiedzi Microsoftu.

Zobacz także: Windows 10 21H2 to ostatnia aktualizacja tego systemu. Oto nowości

Windows 11 – najczęściej zadawane pytania

Windows 11 pytania oficjalnie
  • Jaka jest różnica między Windowsem 10 a Windowsem 11?

Windows 11 ma całą moc i bezpieczeństwo systemu Windows 10 z przeprojektowanym i odświeżonym wyglądem. Zawiera również nowe narzędzia, dźwięki i aplikacje. Każdy szczegół został przemyślany. Wszystko to razem zapewnia odświeżające wrażenia na komputerze.

  • Kiedy będę mógł kupić peceta z preinstalowanym Windowsem 11?

Komputery z preinstalowanym systemem Windows 11 będą dostępne jeszcze w tym roku.

  • Ile kosztuje komputer z Windowsem 11 na pokładzie?

To zależy! Wielu różnych producentów będzie oferować różne urządzenia z systemem Windows 11, wszystkie w różnych przedziałach cenowych.

  • Gdzie mogę kupić peceta z Windowsem 11?

Komputery z preinstalowanym systemem Windows 11 będą dostępne u wielu sprzedawców jeszcze w tym roku. Szczegóły wkrótce.

  • Czy moje akcesoria będą działały z systemem Windows 11?

Jeśli Twoje akcesoria działały z systemem Windows 10 i spełniają wymagania systemu Windows 11, powinny działać z systemem Windows 11. Jeśli chcesz mieć pewność, skontaktuj się z producentem akcesoriów.

  • Chcę kupić komputer teraz, ale czy będę mógł zainstalować później Windowsa 11?

Większość sprzedawanych obecnie komputerów z systemem Windows 10 będzie można zaktualizować do Windows 11. Aby można było przeprowadzić aktualizację, komputer musi spełniać minimalne wymagania sprzętowe, a niektóre funkcje wymagają określonego sprzętu. Plan wdrażania uaktualnień jest wciąż finalizowany, ale ma się rozpocząć pod koniec 2021 r. i potrwać do 2022 r. Konkretne terminy będą się różnić w zależności od urządzenia.

  • Skąd mam wiedzieć, czy nowy komputer z systemem Windows 10 spełnia minimalne wymagania?

Jest kilka sposobów, aby się o tym przekonać. Jeśli obecnie kupujesz nowy komputer, poszukaj „Bezpłatnej aktualizacji do systemu Windows 11” na etykiecie. Możesz również poprosić swojego specjalistę ds. sprzedaży detalicznej o potwierdzenie.

  • Kiedy będę mógł zaktualizować urządzenie z Windowsem 10 do Windowsa 11?

Jeśli Twój komputer działa w najnowszej wersji systemu Windows 10 i spełnia minimalne wymagania sprzętowe, będzie można dokonać aktualizacji do systemu Windows 11. Plan wdrażania aktualizacji jest nadal finalizowany, ale w przypadku większości urządzeń, które są już obecnie używane, można spodziewać się, że aktualizacja będzie gotowa na początku 2022 r. Nie wszystkie komputery z systemem Windows 10, które kwalifikują się do uaktualnienia do systemu Windows 11 otrzymają aktualizację w tym samym czasie. Aby sprawdzić, czy Twój komputer kwalifikuje się do uaktualnienia, pobierz i uruchom aplikację PC Health Check. Po rozpoczęciu wdrażania aktualizacji możesz sprawdzić, czy jest gotowa dla Twojego urządzenia, przechodząc do Ustawienia/Windows Update.

  • Jakie są minimalne wymagania sprzętowe Windowsa 11?

O minimalnych wymaganiach sprzętowych pisaliśmy na naszym portalu.

  • Co, jeśli mój pecet nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych? Mogę pozostać na Windowsie 10?

Tak! Windows 10 nadal jest świetną wersją systemu Windows. Microsoft zobowiązał się wspierać Windows 10 do 14 października 2025 roku.

Źródło: Microsoft

Motyw