Hogwarts Legacy Dziedzictwo Hogwartu

Dziedzictwo Hogwartu – wszystko, co musisz wiedzieć w jednym miejscu

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Harry Potter: Dziedzictwo Hogwartu to gra RPG z otwartym światem, która została zapowiedziana w 2020 roku i miała się ukazać w 2021 roku. Od jakiegoś czasu wiemy, że tak się nie stanie, ponieważ tytuł będzie miał premierę dopiero w 2022 roku. Niech ten czas oczekiwania umilą Wam najważniejsze informacje dotyczące gry zebrane w jednym miejscu.

Harry Potter: Dziedzictwo Hogwartu – o czym jest gra?

Nie trzeba być specjalnie inteligentnym, żeby nie domyślić się, że tytuł będzie osadzony w świecie Harry’ego Pottera, jednak czarodzieja zabraknie w grze. Gracz będzie mógł wyruszyć w podróż przez znane i całkiem nowe lokalizacje, odkrywając fantastyczne bestie, dostosowując postać i wytwarzając mikstury. Ponadto będzie on mógł rzucać zaklęcia, ulepszać talenty i zostać wybitnym czarodziejem.

Zobacz także: Nowy Microsoft Office jest piękny, możesz go wypróbować

Hogwarts Legacy Dziedzictwo Hogwartu

Akcja gry toczy się w zamku Hogwart w XIX wieku. Postać gracza jest uczniem, który posiada klucz do starożytnej tajemnicy grożącej rozerwaniem czarodziejskiego świata. Główny bohater po przyjęciu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa odkrywa, że nie jest zwykłym uczniem i posiada niezwykłą zdolność postrzegania i opanowywania starożytnej magii. Gracz zdecyduje czy ochroni sekret dla dobra wszystkich, czy ulegnie pokusie złowrogiej magii.

Informacje potwierdzone oraz plotki i przecieki

W grze ma pojawić się podobno system moralności. Wskazuje na to oficjalne FAQ. Gracze napotkają również misje i scenariusze, które będą stanowić trudne wybory, które będą miały wpływ na rozgrywkę.

Wygląda na to, że na początku gry nie będzie żadnego skomplikowanego quizu, a gracze będą mogli po prostu wybrać swoje dormitorium. Nie ma żadnych szczegółowych informacji na temat tego, jak dokonany zostanie wybór ani czy domy będą mogły zostać zmienione w późniejszym momencie gry.

Akcja toczy się głównie w zamku Hogwart, ale także w Zakazanym Lesie czy Wiosce Hogsmeade.

Co ciekawe, J.K. Rowling nie jest bezpośrednio zaangażowana w tworzenie gry, jednak jej niezwykły dorobek jest podstawą wszystkich projektów w Świecie Czarodziejów. Warto też dodać, że tytuły Portkey Games nie są bezpośrednimi adaptacjami książek i filmów. Są one mocno zakorzenione w uniwersum Harry’ego Pottera i pozostają wierne oryginalnym dziełom J.K. Rowling. Jednak twórcy z Portkey wyznaczają też nowe obszary, tworząc nowe sposoby dla fanów na zanurzenie się w czarodziejskim świecie. Każde doświadczenie oferowane w ramach Portkey Games będzie miało miejsce w Świecie Czarodziejów i będzie jemu wierne. J.K. Rowling wspiera Portkey Games i powierzyła projektowanie, oraz tworzenie gier WB Games i zaangażowanym w nie deweloperom

Termin premiery i konsole

Tytuł zadebiutuje w 2022 roku, ale nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie. Gra pojawi się na PS5, Xbox Series X, Xbox One, PS4 i na pecetach. Niestety tytuł nie pojawił się na E3, co podsyca spekulacje, że produkcja jest w powijakach. Ponadto Protkey Games potwierdziło, że potrzebuje więcej czasu na doszlifowanie gry.

Źródło: techradar, hogwartslegacy

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy