ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Co można kupić zamiast OnePlus 2? Spis najtańszych i najlepszych smartfonów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły
oneplus 2 plecki tyl panel

Tajemnica została odkryta – OnePlus oficjalnie przedstawiło swojego drugiego smartfona, który tym razem wzbudzał mieszane uczucia. Niemniej jednak większość osób jest zachwycona 1+2, ale jak spojrzymy obiektywnie to w jego cenie – i tak stosunkowo niskiej – można znaleźć inne bardzo ciekawe smartfony.

Ceny OnePlus 2 w Polsce niestety mają dziwny przelicznik w stosunku do dolarów amerykańskich. Jednak co możemy mieć w zamian za czekanie na zaproszenie, a później na samo urządzenie w cenie 1500 złotych?

Asus Zenfone 2

Zenfone 2

Oczywiście wersja z 4 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Sam smartfon mi osobiście spodobał się, a jego recenzje będziecie mogli przeczytać już na dniach na naszym portalu. W porównaniu do OnePlus 2 brakuje tajwańskiemu produktowi chociażby czytnika linii papilarnych, ale mimo wszystko produkt Asusa potrafi w wielu aspektach zaskoczyć dużo droższą konkurencję.

LG G3 i inne zeszłoroczne flagowe modele

lg g3

Przede wszystkim wymieniłem koreańskiego smartfona, gdyż posiada ten sam rozmiar wyświetlacza. Tutaj pojawia się pytanie. OnePlus 2 jest pogromcą flagowców tego i przyszłego roku. A co z urządzeniami poprzedniej „generacji”? One wciąż są bardzo dobre, ale niestety dla wielu mogą być już „stare”. Fakt, faktem, będą krócej wspierane przez producentów.

OnePlus One

oneplus-one-official-image-2

Sytuacja identyczne jak w przypadku poprzednich urządzeń. Po co dopłacać do nowszego skoro można mieć równie dobre starsze? W tym wypadku również zauważyłem jeszcze przed premierą 1+2, że wiele osób czekało właśnie na tę prezentację, żeby jeszcze taniej kupić 1+1.

Lenovo Vibe Z2 Pro

lenovo vibe z2 pro oficjalnie

Egzotyk, w pełnym tego słowa znaczeniu. Smartfon zapomniany, a szkoda. Ogromny i to nie wszystkim będzie pasował. Z zeszłoroczną specyfikacją, ale pod kilkoma względami lepszy od OnePlus 2 (wyświetlacz, aparat). Niestety, główną niewiadomą tego smartfonu są aktualizacje.

Xiaomi Mi Note (Pro)

xiaomi mi note aaksdjasd

Co prawda bezpośrednim konkurentem, a być może nawet lepszym wyborem byłaby wersja z dopiskiem Pro, ale ta jest sporo droższa. Mimo wszystko mamy właśnie „zwykłego” Mi Note z wciąż bardzo dobrymi podzespołami, które z pewnością jeszcze długi czas będą nie do zagięcia.

A jakie są Wasze propozycje? Co można kupić w zamian za OnePlus 2? Jeśli liczą się dla Was cyferki w benchmarkach to o dzisiejsza chińska premiera zdecydowanie wygrywa, ale pisząc, że powyższe smartfony to popularne „muły” to jakby zgrzeszyć.

źródło modeli: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy