ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Cloud PC

Microsoft Cloud PC może zrewolucjonizować sposób pracy na komputerze

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft znany jest przede wszystkim z Windowsa i pakietu Office. Gigant z Redmond stale rozwija swoje najpopularniejsze usługi. Firma jednak nie spoczywa na laurach i pracuje także nad wdrożeniem zupełnie nowych usług. Microsoft Cloud PC to jedna z nich i może zrewolucjonizować sposób pracy na komputerze.

Microsoft Cloud PC – co to jest?

laptopy microsoft surface taniej

Cloud PC o nazwie kodowej „Project Deschutes” to usługa oparta na platformie Azure, która umożliwi klientom korzystanie z własnych urządzeń jako zwykłych klientów, które mogą uzyskiwać dostęp do zdalnego pulpitu systemu Windows i korzystać z oprogramowania takiego jak Microsoft Office. Cloud PC ma traktować komputer jako usługę. Jest to zbieżne z planami firmy, która od lat chce, aby jej aplikacje były dostępne nie tylko poprzez oficjalny sklep, ale także przy użyciu innych metod czy usług.

Zobacz także: Windows 10 21H2 to ostatnia aktualizacja tego systemu

Gigant z Redmond planuje sprzedawać Cloud PC jako zarządzane środowisko Microsoft 365 po stałej cenie dla użytkownika. Microsoft zaoferuje klientom do wyboru kilka różnych planów usługowych, z których każdy oferuje inny poziom wydajności i pojemności pamięci masowej. Plany te zostały podzielone na kilka kategorii: średni, mocny i zaawansowany. Każdy ma oferować inne zużycie procesora, RAM i pamięci masowej.

Jest to istotna różnica w porównaniu z istniejącymi cenami pulpitów wirtualnych systemu Windows, które dotyczą korzystania z platformy Azure.

W jednym z ogłoszeń o pracę zamieszczonych przez Microsoft, możemy przeczytać:

„Usługa Cloud PC pozwala wszystkim użytkownikom na produktywność z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu z chmurą, bezpiecznym i zawsze aktualnym środowiskiem Windows. Pozwala także menedżerom punktów końcowych na natychmiastowe udostępnianie komputerów hostowanych w chmurze oraz zarządzanie urządzeniami fizycznymi i wirtualnymi za pośrednictwem ujednoliconego portalu oraz stałej i przewidywalnej ceny.”

czytamy w ogłoszeniu.

Co ciekawe, Cloud PC jest obecnie w trakcie prywatnych testów w wielu organizacjach.

Nowa usługa już latem?

Microsoft Cloud PC

W następnym tygodniu gigant z Redmond organizuje konferencję: Microsoft Inspire. W tym czasie, firma zaplanowała na 15 lipca wydarzenie zatytułowane „What’s Next in End-User Computing”. Jednym z prelegentów tej sesji, która dotyczy „najnowszego rozwiązania firmy Microsoft w chmurze umożliwiającego pracę hybrydową”, jest Scott Manchester. Jest to dyrektor ds. zarządzania programami dla komputerów stacjonarnych zarządzanych w chmurze i lider w rozwoju technologii Windows Virtual Desktop, Remote Desktop Services, Second Screen Remoting, Multimedia i Networking.

Warto również przypomnieć, że jakiś czas temu na Twitterze została opublikowana grafika, która rzekomo przedstawia poglądowe działanie usługi. Wyciek pokazuje, że Cloud PC działa w przeglądarce internetowej, prawdopodobnie Edge i ma tę samą estetykę, co Windows 11.

Źródło: zdnet, techradar

Sprawdź najnowsze wpisy