microsoft surface laptop 4 recenzja test z windows 11

Urządzenia Surface z Windows 11 będą lepsze – mam taką nadzieję

3 minuty czytania
Komentarze

Przez ostatnie dni media na całym świecie rozpisują się na temat Windowsa 11. Nie inaczej jest i u nas, staramy się Wam przekazywać najważniejsze informacje na temat platformy nowej generacji od Microsoftu. Debiut odświeżonego systemu to także nowy rozdział dla sprzętu giganta z Redmond. Urządzenia Surface z Windows 11 będą działały lepiej niż kiedykolwiek.

Rodzina Surface

Od samego początku Microsoft stworzył Surface jako urządzenie, w którym łączy się to, co najlepsze w firmie. Nie chodzi tylko o system Windows, ale o cały ekosystem wraz z usługami i aplikacjami a także hardwarem, który współgra z platformą.

microsoft surface laptop 4 recenzja test

Z biegiem czasu gigant z Redmond stworzył rodzinę oryginalnych projektów sprzętowych, które wprowadzają w życie potężne oprogramowanie i pozwalają ludziom być najbardziej kreatywnymi i produktywnymi. Od współpracy w Microsoft Teams, przez tworzenie na platformie Microsoft 365, po aplikacje rozrywkowe i gry w ramach subskrypcji Xbox Game Pass — Surface oferuje szeroki wybór wydajnych, lekkich, trwałych i wszechstronnych opcji urządzeń, aby zapewnić najwyższą jakość korzystania z nich wszystkim.

Zobacz także: Czy Twój zegarek otrzyma aktualizację do nowego Wear OS?

Microsoft obecnie oferuje kilka urządzeń, które powinny zadowolić wielu użytkowników:

  • Surface Laptop Go – smukły i lekki laptop wyposażony w 12,4-calowy ekran dotykowy,
  • Surface Go 2 – najmniejsze urządzenie w rodzinie, niewielki tablet z 10,5-calowym ekranem,
  • Surface Book 3 – mocarna hybryda – laptop z odczepianym ekranem, który może służyć jako tablet. Dostępne są dwie wersje: z 13,5-calowym ekranem oraz z 15-calowym wyświetlaczem,
  • Surface Pro X – laptop typu 2 w 1 z obsługą technologii 4G LTE,
  • Surface Laptop 4 – standardowy laptop do pracy,
  • Surface Pro 7 – tablet z 12,3-calowym ekranem.

Surface na Windows 11

Rodzina Surface współgra z Windowsem, dzięki takim funkcjom, jak żywe ekrany dotykowe PixelSense 3:2, wprowadzanie tekstu rysikiem, za pomocą dotyku lub głosu, pełnowymiarowe klawiatury i gładziki, najlepsze w swojej klasie kamery, głośniki Omnisonic i mikrofony studyjne. Wraz z rewolucją, jaka czeka Windows, urządzenia Surface również będą oferowały nowe innowacje i doświadczenia, którymi Microsoft podzieli się jeszcze w tym roku.

Na oficjalnej witrynie Microsoftu można sprawdzić urządzenia Surface, które będą gotowe na aktualizację do Windows 11. Jeśli już jesteś w posiadaniu takiego sprzętu możesz spróbować zainstalować Windows 11 za pomocą Windows Insider.

Windows na Surface’ach był porażką

Patrząc na to, co Microsoft obiecuje, jestem w konsternacji. Z jednej strony chciałbym wierzyć, że będzie bardzo dobrze. Z drugiej jednak mam pewien niesmak jako były użytkownik Surface Booka 2. Przypomnę, że wsparcie dla tego urządzenia pozostawiało wiele do życzenia, a Microsoft nie spieszył się z naprawianiem błędów. Mam nadzieję, że gigant z Redmond wyciągnął wnioski. Trudno sobie wyobrazić, że firma, która stoi za hardwarem i softwarem, tak źle radzi sobie w aktualizowaniu własnych urządzeń. Liczę na to, że sprzęt z rodziny Surface będzie miał wartość dodaną względem konkurencyjnych urządzeń.

Źródło: microsoft

Motyw