ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy watch 5Pixel Watch nowy Wear OS jest martwy

Czy Twój zegarek otrzyma aktualizację do nowego Wear OS? A Samsung?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kilka tygodni temu Google oficjalnie ogłosiło, że pracuje nad zaktualizowaną platformą na urządzenia noszone. Może nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że gigant współpracuje nad nią z Samsungiem. Pierwszym smartwatchem, który ją otrzyma będzie Galaxy Watch 4. Co się stanie z urządzeniami, które już są na rynku? Aktualizacja do Wear OS 3.0 nie trafi do wielu urządzeń.

Aktualizacja do Wear OS 3.0

Zebrałem najważniejsze informacje dotyczące aktualizacji do Wear OS 3.0. Które smartwatche dostaną update?

Fossil

Fossil Gen 5 Najlepsze smartwatche z Wear OS

Amerykański producent urządzeń noszonych – Fossil, to firma, która jako jedna z niewielu pozostała wierna Wear OS od wielu lat. Mimo trudnych warunków rynkowych, słabych podzespołów i marnego wsparcia od Google, producent co roku prezentował nowe urządzenia z Wear OS. Niestety Fossil Group potwierdziło już, że największa aktualizacja w historii platformy Google nie zostanie dostarczona do żadnego z istniejących smartwatchów (własnej marki lub innej). Oznacza to, że smartwatche Fossil generacji 5 i wcześniejszej NIE otrzymają aktualizacji. To samo dotyczy urządzeń z marką:

  • Emporio Armani,
  • Diesel,
  • Michael Kors,
  • Skagen,
  • DKNY,
  • Puma.

Fossil jest producentem tych urządzeń, więc nie ma mowy o ich aktualizacji.

Zobacz także: Nowe materiały z Diablo IV to rozkosz dla oczu

Mobvoi

Mobvoi TicWatch E3

Firma Mobvoi od kilku lat również wydaje smartwatche z Wear OS. Co ciekawe, jest duża szansa, że dwa smartwatche producenta dostaną nową wersję platformy. Chodzi o:

Oba urządzenia działają na procesorze od Qualcomma – Snapdragon Wear 4100, co jest ich atutem w przypadku możliwej aktualizacji. Według „sprawdzonych” informacji od portalu Wearable, wyżej wymienione smartwatche na pewno dostaną update, ale nie stanie się to w tym roku, a dopiero na początku 2022 roku. O innych urządzeniach tej firmy można niestety zapomnieć.

Samsung

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3

Samsung całkiem przyzwoicie radzi sobie na rynku urządzeń noszonych. Smartwatche firmy działają na systemie Tizen. Czy z uwagi na to, że koreański gigant współpracuje nad nową platformą, to oznacza, że wyląduje ona na zegarkach producenta? Nic bardziej mylnego. Samsung potwierdził, że nie zaktualizuje zegarków z Tizenem do Wear OS 3.0. Użytkownicy Galaxy Watch 3 czy Galaxy Watch Active 2 – pozostaje Wam trwać przy starym Tizenie, który będzie jednak aktualizowany.

Inni producenci smartwatchy z Wear OS

Niestety, nadal nie wiemy, co z urządzeniami innych, mniej popularnych producentów. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia zasilane przez Snapdragon Wear 3100, takie jak np. Misfit Vapor X, Suunto 7, Montblanc Summit 2, Moto 360 trzeciej generacji.

Warto przypomnieć, że Qualcomm, który dostarcza chipsety obsługujące smartwatche z platformą Google, stwierdził, że obecne zegarki działające na procesorach Snapdragon 3100 i 4100 są technicznie zdolne do obsługi Wear OS 3.0. Niestety ostateczna decyzja należy do producentów, a nie do Qualcomma.

Źródło: wearable, phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy