zasady Microsoft Store Windows 11 dla deweloperów Sklep Microsoft Store

Windows 11 to raj dla deweloperów i lepsze wrażenia dla użytkownika

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Windows 11 będzie prawdziwie otwartą platformą. Oznacza to, że każdy będzie miał otwarty dostęp do uruchamiania najszerszej gamy aplikacji w systemie Windows, umożliwiając wszystkim programistom tworzenie aplikacji i środowisk. Windows 11 ma być rajem dla deweloperów.

Nowy Sklep Microsoft

Windows 11 dla deweloperów Sklep Microsoft Store

W Windows 11 pojawi się nowy sklep Microsoft Store. To oznacza wsparcie dla większej liczby typów aplikacji, takich jak Win32, .NET i PWA, a także wsparcie dla aplikacji na Androida z Amazon Appstore. Sklep został również przeprojektowany, aby utrzymać klientów w ruchu i ułatwić wyszukiwanie i odkrywanie wyselekcjonowanych historii i kolekcji. Dzięki nowym funkcjom, takim jak „wyskakujący” sklep, użytkownicy mogą instalować aplikacje bezpośrednio z przeglądarki. Deweloperzy będą mogli mieć również więcej opcji dzielenia się przychodami. Zachowają nawet 100% przychodów, gdy wprowadzą własną platformę handlową do Sklepu dla swojej aplikacji (nie obejmuje to gier). Wersja zapoznawcza nowego Sklepu będzie wkrótce dostępna dla niejawnych testerów systemu Windows.

Zobacz także: Zainstalujesz Windows 11 – usuniesz funkcje Windowsa 10

Windows 11 i nowe narzędzia programistyczne dla deweloperów

Windows 11 ma wspierać „wszystkie” aplikacje. Dzięki nowemu PWABuilder3 deweloper może zbudować PWA ze swojej aplikacji internetowej w kilka minut. Do systemu Windows 11 dołączono także środowisko wykonawcze WebView2, co ułatwia korzystanie z platformy internetowej jako wydajnego i bezpiecznego sposobu tworzenia hybrydowych aplikacji internetowych. Oczywiście nadal można korzystać z potężnych ofert programistycznych, takich jak Windows Terminal i nowe narzędzia Microsoft Edge DevTools, ponieważ są one teraz dostępne w zestawie.

aplikacje Microsoft

Windows App SDK, wcześniej znany jako Project Reunion, ułatwi integrację funkcji Windows 11 z aplikacjami, jednocześnie umożliwiając dotarcie do ponad 1 miliarda użytkowników w systemie Windows 10. Microsoft nadal będzie nadal tworzyć Windows App SDK we współpracy ze społecznością. Od kilku dni można korzystać z wersji stabilnej Windows App SDK 0.8 (nadal nazywanej Project Reunion w pakiecie NuGet i Visual Studio Marketplace). W tej wersji znajdą się aktualizacje stabilności dla WinUI3 i wsparcie dla programowania dla Visual Studio 16.10. Windows App SDK 1.0 zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Microsoft daje też możliwość tworzenia aplikacji, które działają natywnie w systemie Windows na platformie ARM za pomocą nowego interfejsu ABI zgodnego z emulacją ARM64. Korzystając z ARM64EC, można mieszać natywny ARM i emulowany kod x64 w tym samym procesie lub module. Ta interoperacyjność oznacza, że ​​użytkownik może zoptymalizować swoją aplikację, aby działała w systemie Windows na ARM.

Odświeżone aplikacje i doświadczenie użytkownika

Jeśli deweloper chce odświeżyć wygląd swojej aplikacji i wrażenia użytkownika, może użyć WinUI3, aby skorzystać z aktualizacji interfejsu, takiej jak zaokrąglona geometria, odświeżona ikonografia, nowa typografia, zabawne mikrointerakcje oraz odświeżona paleta kolorów.

Windows 11 wrażenia użytkownika

Deweloper może także łatwo tworzyć i zarządzać oknami swojej aplikacji za pomocą Reunion Windowing. Współpracuje z istniejącym kodem aplikacji, upraszcza typowe operacje i wprowadza nowe funkcje do aplikacji komputerowych, takie jak odrzucanie światła, tryb obrazu w obrazie i łatwiejsze dostosowywanie paska tytułowego.

Tworzenie gier zarówno na PC, jak i konsolę

Aby uprościć tworzenie gier na komputery, Microsoft udostępnił zestaw Game Development Kit (GDK) bezpłatnie na GitHub. GDK zawiera wspólne narzędzia, biblioteki i dokumentację potrzebne do tworzenia gier na komputery i jest tym samym podstawowym GDK, którego używają dziś tysiące programistów, aby zapewnić graczom wspaniałe wrażenia na całym świecie. GDK dodaje do kolekcji Game Stack oferowane przez Microsoft technologie, które pomagają deweloperom tworzyć, publikować, zarabiać i skalować ich gry.

gry Microsoft

Microsoft ogłasza również, że świetna technologia gier, wcześniej dostępna tylko na konsolach, jest teraz dostępna w systemie Windows 11, w tym w DirectStorage. Aby w pełni wykorzystać zalety DirectStorage, potrzeba dysku SSD PCIe 3.0+ NVMe oraz procesora graficznego obsługującego DirectX 12 i Shader Model 6.0+. Umożliwia to skrócenie czasu ładowania i bardziej ekspansywne, szczegółowe, żywe światy. A także Auto HDR, który automatycznie aktualizuje DirectX 11 i nowsze gry dzięki ulepszonemu oświetleniu i kolorom do wysokiego zakresu dynamicznego bez dodatkowej pracy wymaganej przez dewelopera.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy