Androidowe aplikacje na Windows 11 opóźnione

Aplikacje Androida w Windows 11 to wałówa, Sklep Microsoft to deser!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Kilka dni temu Microsoft oficjalnie zapowiedział Windows 11. Gdy nowy system zagości na naszych komputerach, zobaczymy też zmiany w wielu obszarach platformy. Przykładowo w Sklepie Microsoft pojawią się aplikacje Androida, które są tak naprawdę tylko przystawką Windows 11. Przyjrzyjmy się, jak będzie wyglądał sklep z aplikacjami.

Sklep Microsoft – korzystałem sporadycznie

Kilka lat temu powstał Microsoft Store, który jest obecnie jedną z najczęściej używanych aplikacji na komputerach. Dziwi mnie to, ponieważ uważam tę aplikację za wyjątkowo nieatrakcyjną i korzystam z niej sporadycznie. Ponadto twórcy aplikacji twierdzą, że ograniczenia techniczne i polityka związana ze sklepem często utrudniały publikację programów. Microsoft wziął to pod uwagę, żeby przebudować sklep.

Sklep Microsoft Aplikacje Androida Windows 11

Dzięki zmianom, do sklepu trafią takie aplikacje jak Adobe Creative Cloud, Disney+, TikTok, Zoom i programy Microsoftu np. Teams, Visual Studio , a nawet Notatnik i Paint.

Zobacz także: Posiadacze BTC nie mają ostatnio spokojnego życia

Aplikacje Androida w Windows 11 to tylko przystawka

Sklep Microsoft został przeprojektowany i stworzony od podstaw w Windows 11. Gigant z Redmond zachował przy tym prostotę i responsywność aplikacji. Oto zapowiedź niektórych funkcji, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zapoznaj się z najlepszymi aplikacjami i grami z wyselekcjonowanymi historiami i kolekcjami

Sklep Microsoft

Microsoft Store ma być miejscem, w którym znajdziesz wszystkie Twoje ulubione aplikacje — także te, o których nie słyszałeś… jeszcze! Dlatego powstało Stories, bogata treść redakcyjna, aby informować użytkownika o najlepszych aplikacjach i inspirować do osiągania więcej za pomocą swojego urządzenia.

Uruchamiaj swoje ulubione gry i aplikacje mobilne na Androida w Windows 11

Aplikacje Androida Windows 11

Microsoft ogłosił również współpracę z firmą Amazon w celu przeniesienia ich katalogu aplikacji i gier na Androida do systemu Windows. Klienci systemu Windows będą mogli odkrywać aplikacje dla platformy Android w sklepie Microsoft Store i nabywać je za pośrednictwem sklepu Amazon Appstore.

„Wyskakujący” sklep, który pomaga instalować aplikacje z sieci

Sklep Microsoft

Dzięki nowemu sklepowi „pop-up” Microsoft ułatwi instalowanie aplikacji z przeglądarki. Po kliknięciu plakietki pobierania na stronie internetowej pojawi się Microsoft Store, aby zarządzać instalacją — bez odrywania się od tego, czym się zajmowaliśmy.

Microsoft zapewni wsparcie dla deweloperów

Sklep Microsoft typy aplikacji

Od dziś programiści Windows mogą publikować dowolny rodzaj aplikacji, niezależnie od struktury programu i technologii pakowania – na przykład Win32, .NET, UWP, Xamarin, Electron, React Native, Java, a nawet Progressive Web Apps.

Wielu programistów uwielbia platformę Microsoft Commerce ze względu na jej prostotę, globalną dystrybucję, integrację platformy i konkurencyjne warunki udziału w przychodach na poziomie 85/15 w przypadku aplikacji i 88/12 w przypadku gier.

Od 28 lipca twórcy aplikacji będą mieli również możliwość wprowadzenia do swoich aplikacji własnej platformy handlowej lub platformy handlowej innej firmy, a jeśli to zrobią, nie będą musieli płacić firmie Microsoft żadnych opłat. Mogą zachować 100% swoich przychodów.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy