Nowość ISO data premiery Windows 11 będzie szybszy

Windows 11 w pigułce – wszystko, co najważniejsze bez zbędnego pisania

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Bez zbędnego wstępu, zapraszam do zapoznania się z najważniejszymi nowościami nowej generacji platformy Microsoftu. Przed Wami Windows 11 w pigułce – wszystkie najważniejsze informacje.

Windows 11 – wszystko, co najważniejsze

Interfejs

Najbardziej widoczną zmianą będzie odświeżony interfejs. Pojawi się zupełnie nowy Pasek zadań z odświeżonymi ikonami. Teraz domyślnie będą one wyśrodkowane. Co ciekawe, znikną Live Tiles, czyli żywe kafelki, które odświeżają informacje na żywo. Teraz, tego typu „rzeczy” pojawią się w Windows Widgets – nowy obszar Windowsa, w którym będzie można dodać widżety i podejrzeć najświeższe informacje.

Zobacz także: Te funkcje zostaną usunięte z Windowsa 11

Windows 11

Windows 11 zapewni odświeżoną przestrzeń – począwszy od menu Start po nowe sposoby łączenia się z ludźmi, wiadomości aż po gry.

Maksymalna produktywność w Windows 11

Windows 11 Snap produktywność

W Windows 11 będzie można uzyskać dostęp do wszystkich potrzebnych aplikacji i z łatwością wykonać wiele zadań dzięki takim narzędziom, jak układy Snap – bardziej intuicyjne środowisko ponownego dokowania okien. Szczególnie atrakcyjne wydaje się narzędzie Snap, dzięki któremu można przypiąć ekran do wybranej części pulpitu.

Koniec Skype, witaj Teams

Microsoft Teams

Microsoft już nie będzie preinstalował Skype’a. Teams staną się jedyną właściwą aplikacją do komunikacji, która będzie wbudowana w Windows 11. „Dzwoń lub czatuj za darmo — bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz.”

Windows Widgets

Windows Widgets

Windows Widgets to nowe miejsce do segregowania i umieszczania treści, które chcemy obserwować. Znajdziemy tu najważniejsze newsy, czy informacje pogodowe ułożone w formie konfigurowalnych widżetów.

Nowy Sklep Microsoft

Windows 11 aplikacje Androida

Zupełnie nowy Sklep Microsoft zaroi się od aplikacji. Deweloperzy będą mieli lepsze narzędzia i większe swobody finansowe jeśli chodzi o monetyzację programów. Dodatkowo w sklepie zobaczymy aplikacje Androida dzięki wsparciu od Amazona!

Nowa aplikacja Xbox

xbox

Windows 11 przenosi rozgrywkę na zupełnie nowy poziom dzięki możliwościom i opcjom, które pozwolą na większe dostosowanie rozgrywki do potrzeb użytkownika. Aplikacja Xboxa wygląda teraz lepiej i umożliwia zakup pożądanej gry. Można także skorzystać z subskrypcji Xbox GamePass, dającej dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier.

Nowe urządzenia

Nowy system będzie dostępny na szerokiej gamie urządzeń od partnerów Microsoftu, którzy dostarczają najnowsze innowacje w zakresie dotyku, rysików i głosu. Już jesienią pojawią się pierwsze urządzenia z „jedenastką” na pokładzie.

Minimalne wymagania Windows 11

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój komputer jest w stanie bezproblemowo uruchomić system, możesz sprawdzić oficjalną aplikację Microsoftu, która odpowie na to pytanie. Możesz też sprawdzić minimalne wymagania sprzętowe, które są następujące:

  • Procesor 1 GHz lub szybszy z dwoma lub więcej rdzeniami na kompatybilnym procesorze 64-bitowym lub systemie na chipie (SoC)
  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • Oprogramowanie UEFI z możliwością bezpiecznego rozruchu
  • Trusted Platform Module (TPM) – wersja 2.0
  • Karta graficzna kompatybilna z DirectX 12 lub WDDM 2.x
  • Co najmniej 9-calowy wyświetlacz HD (720 p)
  • Do konfiguracji systemu Windows 11 Home wymagane jest konto Microsoft i połączenie internetowe

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy