Microsoft Teams nie pozwala zadzwonić na policję

Kolejne nowości Microsoft Teams nadchodzą. Warto się z nimi zapoznać

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Trzeba przyznać, że nawyki ludzi zmieniły się w ciągu ostatniego roku. Zmieniły się także ich oczekiwania. Miejsce pracy przyszłości to miejsce pracy hybrydowej. To płynne doświadczenie będzie realizowane w kontinuum przestrzeni, w której wyjątkowa elastyczność pozwala wybrać miejsce i czas pracy. Nowości Microsoft Teams ułatwią pracę hybrydową w sposób znaczący.

Nowości Microsoft Teams

Teraz bardziej niż kiedykolwiek ludzie potrzebują możliwości współpracy, które zapewnią wszystkim równe szanse, niezależnie od tego, czy dołączają do spotkań z sali konferencyjnej, domowego biura, czy w podróży. W marcu Microsoft przedstawił wizję przyszłości Teams Rooms, w której połączenia są naturalne, a ludzie czują się włączeni, reprezentowani i mogą współpracować bez granic. Z kolei kilka dni temu Jared Spataro podzielił się nowymi innowacjami Microsoft Teams i Teams Rooms zaprojektowanych, aby pomóc łączyć się, niezależnie od tego, gdzie pracujesz.

Zobacz także: Nie ryzykuj, nie kupuj smartwatcha z Wear OS

Uczestnictwo na równych zasadach, bez względu na to miejsce przebywania

Gdy organizacja planuje hybrydowy świat pracy, pracownik ma możliwość rozszerzenia tego środowiska spotkań na różne obszary robocze, zapewniając wszystkim możliwość współpracy bez kompromisów.

Microsoft Teams pierwszy rząd

Aby zapewnić osobom w pokoju większe poczucie kontaktu ze zdalnymi uczestnikami i wspierać współpracę przed, w trakcie i po spotkaniach, Microsoft wprowadza nowy układ treści o nazwie pierwszy rząd. Wizualnie ten nowy układ przenosi galerię wideo na dół ekranu, dzięki czemu uczestnicy przebywający w pokoju mogą oglądać zdalnych współpracowników twarzą w twarz w płaszczyźnie poziomej — podobnie, jak gdyby znajdowali się w tym samym pokoju.

Treść spotkania jest otoczona kontekstowymi elementami płynnymi, takimi jak plan zajęć, zadania i notatki, które można aktualizować w czasie rzeczywistym, pomagając w utrzymaniu zaangażowania i produktywności. Dodatkowo czat spotkania jest wyraźnie widoczny, więc będąc w pokoju można łatwo zobaczyć i prowadzić rozmowę w czasie rzeczywistym. Ten układ będzie obsługiwany zarówno w konfiguracjach z jednym, jak i dwoma wyświetlaczami.

Microsoft Teams

Pomaganie zdalnym uczestnikom w „zaistnieniu” w sali jest kluczem do zapewnienia integracyjnego, hybrydowego doświadczenia spotkania. Włączenie wideo to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić podczas zdalnego dołączania, a dzięki nowym układom wideo dla Teams Rooms następuje maksymalizacja powierzchni ekranu, poprzez podzielenie galerii wideo na wszystkie dostępne ekrany, gdy zawartość nie jest udostępniana. Dzięki zwiększonej przestrzeni ekranu, wideo uczestników zdalnych jest wyraźniej widoczne, zwracając większą uwagę na osoby, które nie są w pokoju.

Microsoft wprowadza również popularne funkcje z osobistego środowiska spotkań Teams do Teams Rooms. Dzięki możliwości przypinania lub wyróżniania wielu strumieni wideo można zachować wyraźny widok wybranych filmów w pokoju. Zdalni uczestnicy mogą promować swoją obecność w pokoju, angażując się w spotkanie, które nie zawsze wymaga zabierania głosu. Reakcje na żywo, teraz widoczne w pokoju Teams, umożliwiają dzielenie się opiniami, a podczas korzystania z klasycznego układu siatki wideo, dymki czatu ostrzegają uczestników w pokoju o rozmowie toczącej się podczas spotkania. Dzięki temu nic nie zostanie pominięte i wszystkie głosy będą słyszane.

Optymalizacja fonii i wizji

Gdy użytkownik dołącza do spotkań z konta osobistego, jego indywidualne informacje o filmie i profilu ułatwiają zidentyfikowanie, kto co powiedział, ale twarze i głosy mogą zgubić się w tłumie, gdy dołącza do wspólnego miejsca spotkań. Microsoft współpracuje certyfikowanymi partnerami, aby zapewnić funkcje audio i wideo, które pozwalają wyraźniej widzieć i słyszeć każdą osobę w pomieszczeniu.

Microsoft Teams transkrypcja

Transkrypcje spotkań to świetne narzędzie do asynchronicznego nadrabiania zaległości, ale tradycyjne usługi transkrypcji nie mogą zidentyfikować ani rozróżnić słów między mówcami. Inteligentne głośniki np. od EPOS i Yealink, są przeznaczone dla Teams Rooms i wykorzystują technologię rozpoznawania głosu Microsoft w usłudze Teams, aby identyfikować, kto mówi, i stosować jego imię i nazwisko do transkrypcji spotkania. Po szybkiej rejestracji głosu w usłudze Teams mówcy są automatycznie rozpoznawani, a biometryczne informacje o rejestracji są bezpiecznie przechowywane i można nimi zarządzać w chmurze Office 365.

Microsoft współpracuje również z certyfikowanymi partnerami, aby zapewnić lepsze widoki pomieszczeń, które są zoptymalizowane pod kątem zdalnych uczestników, dzięki czemu każda osoba w pomieszczeniu jest wyraźniej widoczna. Dzięki nowym zaawansowanym funkcjom kamery urządzenia Teams Rooms firm Neat, Jabra, Logitech i Poly pomagają jeszcze bardziej zbliżyć się do osób w pomieszczeniu podczas zdalnego dołączania.

Hotdesk

W ramach coraz bardziej mobilnej siły roboczej można pracować w biurach, w których pracownik nie ma przydzielonej przestrzeni. Wyobraź sobie, że przychodzisz na cały dzień do biura lub pracujesz z jakieś innej lokalizacji – potrzebujesz przestrzeni, która zapewni Ci elastyczność i skupienie.

Wśród innych nowości Microsoft Tems, funkcja hotdesk na ekranie aplikacji umożliwia rezerwację obszarów roboczych z wyprzedzeniem i uzyskanie dostępu do osobistego konta Teams we współdzielonej przestrzeni. Po prostu wystarczy zalogować się przy użyciu poświadczeń usługi Office 365 i użyć wyświetlacza, aby uzyskać dostęp do czatów, plików i kalendarza usługi Teams. Można także sparować wyświetlacz z komputerem, udostępniając drugi ekran ułatwiający wielozadaniowość. Po zakończeniu bezpiecznie się wylogować, a miejsce będzie gotowe dla następnej osoby.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy