ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fossil Wear OS

[SPT #162] Nie ryzykuj! Nie kupuj teraz smartwatcha z Wear OS

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wakacje już prawie się zaczęły, a za nami prawdziwie upalny weekend. Jeśli w tym letnim szaleństwie zapomnieliście o nowych technologiach, to można to teraz nadrobić. Przed Wami bowiem kolejna edycja SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Jedno jest pewne, nie polecam kupować teraz zegarków z Wear OS, ani Cyberpunka 2077 w sklepie Sony.

Pochwała – to był tydzień Windowsa 11

Rekordowa liczba użytkowników e-PIT. Cyfryzacja Polski przybiera na sile. Kilka lat temu została uruchomiona usługa e-pit. Dzięki niej każdy użytkownik, który zaloguje się profilem zaufanym, będzie mógł złożyć zeznanie podatkowe za dany rok. Korzystam z usługi już od kilku lat i nie wyobrażam sobie stać w kolejce do okienka w urzędzie skarbowym. Tego typu usługi pozwalają na szybkie i sprawne załatwienie spraw urzędowych i oszczędzają czas użytkowników. Wcale się nie dziwię, że z e-pit korzysta już ponad 10 milionów użytkowników. Myślę, że ta liczba zwiększy się w najbliższym czasie o kolejnych korzystających.

Potężny wyciek Windowsa 11. Na temat Windowsa 11 pojawiają się sukcesywnie kolejne informacje. Tym razem mogliśmy jednak zobaczyć system w akcji. Wyciekły bowiem zdjęcia i krótkie filmy z wczesnej wersji platformy. Muszę przyznać, że nowa odsłona Windowsa bardzo mi się podoba. Na obrazkach mogliśmy zobaczyć unowocześnione: pasek zadań oraz menu Start. Na nowej generacji, wszystkie okna będą zaokrąglone, co nadaje interfejsowi świeżego wyglądu. Wyciekły także domyślne tapety na pulpit. Mogliśmy również usłyszeć nowy dźwięk uruchamiania systemu. Microsoft oficjalnie zaprezentuje Windowsa 11 już 24 czerwca. Póki co, zapraszam do mojego wpisu po więcej informacji i zdjęć.

Krytyka – uwaga na zegarki z Wear OS!

Apple selekcjonuje funkcje dla wybramych urządzeń. Firmę z Cupertino trzeba pochwalić za naprawdę długie wsparcie dla urządzeń. iOS15 będzie mógł zostać pobrany nawet na iPhone’a 6S, co trzeba docenić. Niestety, ale przykładowo iPhone X, iPhone 8 i 8 Plus nie otrzymają trybu FaceTime Spatial Audio i trybu portretowego w rozmowach, opcji Live Text na zdjęciach. Ponadto starsze modele nie dostaną kolejnych funkcji. Po szczegóły zapraszam do wpisu Mariusza.

Nowy smartwatch Mobvoi ze starym Wear OS. W tym tygodniu firma Mobvoi, która od lat jest wierna platformie Google, wypuścił nowy zegarek z procesorem Wear 4100. Chodzi o model TicWatch E3. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że już za kilka miesięcy Google pokaże nową platformę na zegarki, a los urządzeń wydanych do tej pory jest niepewny. Mobvoi oficjalnie nie potwierdziło, czy jest w stanie zaktualizować stare zegarki do nowego systemu. Podobno w przypadku procesorów Snapdragon Wear 3100 i 4100 jest to możliwe, ale ostateczna decyzja należy do producenta. Ponadto mam duże wątpliwości, co do działania takiej kombinacji systemu i procesora. Jedno jest pewne, nie warto ryzykować i kupować teraz smartwatcha z Wear OS!

Cyberpunk 2077 wraca do PS Store. Po kilku miesiącach wyrzucenia gry ze sklepu Sony, już niedługo nastąpi jej wielki powrót. 21 czerwca gracze będą mogli ponownie kupić grę na urządzenia PlayStation. Póki co nieznana jest cena tytułu. Mam jednak duże wątpliwości, czy wszystkie najważniejsze błędy zostały naprawione. To, że tytuł wraca do sklepu Sony wcale nie oznacza, że gra nie będzie miała bugów. Warto więc poczekać na ewentualne recenzje przywróconego tytułu.

Sprawdź najnowsze wpisy