ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Watch nowości

Apple Watch Series 7, czyli co wiemy o nowym zegarku z Cupertino

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Minęło sześć lat, odkąd pierwszy Apple Watch trafił na rynek. Urządzenie przeszło kilka ważnych zmian dzięki dodaniu wersji z eSIM, większemu wyświetlaczowi i bogatej liczbie czujników. Ostatnio jednak wydaje się, że to aktualizacje oprogramowania są nawet ważniejsze od samego hardware. Smartwatch z Cupertino od Series 4 nie zmienił się pod względem designu, dlatego czas na większe zmiany w tym roku. 

Zobacz także: Oto funkcje iOS 15, których Twój iPhone nie otrzyma

Apple Watch Series 7, czyli co wiemy o nowym zegarku z Cupertino

Mark Gurman i Debby Wu z Bloomberga niedawno poinformowali o możliwych nowościach w następnym Apple Watch. Zegarek serii 7 może mieć szybszy procesor, a także „zaktualizowaną funkcjonalność ultraszerokopasmową”, która może być używana z funkcjami, które Apple pokazał na WWDC w tym roku w przypadku watchOS 8. Chodzi o możliwością odblokowywania drzwi i pokoi hotelowych. Ekran zegarka będzie miał cieńsze ramki i będzie bliżej przedniej pokrywy, dzięki nowemu procesowi laminowania. Bloomberg powiedział również, że zegarek będzie nieco grubszy, ale nie na tyle, aby było to zauważalny.

Apple Watch Series 7

Bloomberg poinformował również, że nowy model może przynieść zaktualizowaną funkcjonalność ultraszerokopasmową. Apple po raz pierwszy wprowadziło układ U1 z Apple Watch Series 6 i od tego czasu rozszerzył użyteczność technologii o trackery AirTag i klucze cyfrowe w portfelu.

Design, kolory i wyświetlacz

Jon Prosser z Front Page Tech poinformował, że Apple Watch Series 7 może mieć nowy wygląd, z płaskimi krawędziami, jak w iPhone 12 i iPadzie Pro. Prosser stworzył rendery zegarka na podstawie informacji, które uzyskał. Analityk Ming-Chi Kuo powiedział w listopadzie 2020 roku, że urządzenie będzie miało zupełnie inny design, podczas gdy Mark Gurman niedawno poinformował, że Apple Watch może mieć cieńsze ramki i nieco grubszą obudowę. Jak widać analitycy są zgodni co do nowej formy. Widać Apple eksperymentuje z kolorami i może to nie ominąć także Watcha. Dostępny on będzie  w różnych kolorach, być może takich, jak na przykład nowy 24-calowy iMac. Nie jest jasne, czy obecne kolory niebieski i czerwony utrzymają się.

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 prawdopodobnie będzie miał inny wyświetlacz. Według Gurmana Apple „przetestowało cieńsze krawędzie wyświetlacza i nową technikę laminowania, która przybliża wyświetlacz do przedniej pokrywy”, co może oznaczać nieco większy ekran. Firma ostatnio zwiększyła wyświetlacz z 38 mm i 42 mm do 40 mm i 44 mm w serii 4. Możliwe, że dodatkowo przytnie ramki idodając milimetr lub dwa.

Funkcje związane ze zdrowiem i kondycją

Niedawny raport The Telegraph poinformował, że Apple jest klientem firmy specjalizującej się w czujnikach zdrowia nowej generacji, co podsyca spekulacje, że następna generacja będzie monitorowała ciśnienie krwi, poziom glukozy i alkoholu. Jednak Bloomberg poinformował, że podczas gdy spółka Tima Cooka pracuje nad taką funkcjonalnością, nie będzie to gotowe na Series 7.

Apple Watch Series 7

Według Bloomberga, Apple chciał umieścić funkcję mierzenia temperatury w zegarku Series 7, ale zdecydowało się opóźnić ją co najmniej do 2022 roku. Wcześniej w tym roku Bloomberg poinformował, że Series 7 może mieć nowe funkcje śledzenia pływania, ale szczegóły na ten temat funkcje nie zostały dostarczone. Apple Watch już mierzy odległość, okrążenia i podziały, ale Apple może wdrożyć wykrywanie uderzeń i inne zaawansowane funkcje śledzenia.

Źródło: Macworld

Sprawdź najnowsze wpisy