Nowy nowości Microsoft Office 2021

Duży update Microsoft Office już niebawem. Nowe narzędzia są genialne!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft sukcesywnie aktualizuje swoje aplikacje. Regularne zmiany widzimy w Edge czy Teams. Można by pomyśleć, że Microsoft Office był trochę zapomniany, ale nic bardziej mylnego. Przed Wami duża aktualizacja, jakiej dawno tu nie było.

Narzędzie Fluid jest świetne!

Już teraz Microsoft wdraża nowe narzędzie Fluid, które pojawi się w Microsoft Teams, OneNote, Office, Outlook i Whiteboard. To, co Microsoft stworzył za pomocą Fluid, jest największą zmianą w pakiecie Office od dziesięcioleci. Pierwszy raz mogliśmy je zobaczyć jakiś czas temu. Fluid umożliwia niezależne funkcjonowanie bloków zawartości pakietu Office. Zawartość można kopiować, wklejać i udostępniać innym. To naprawdę wygląda świetnie!

Zobacz także: Tak będzie wyglądał Windows 11. Nowa generacja bez tajemnic

Microsoft Office Fluid

Zamiast tabel, wykresów i list, które są statyczne i powiązane z określonymi dokumentami, składniki Fluid są osobnymi modułami współpracy. Dzięki temu można je przenosić do innych aplikacji. Działa to tak, jak na zamieszczonym wyżej obrazku i w pierwszej kolejności pojawi się w programie Teams. Zobaczcie tylko, jak zmienić może się sposób naszej pracy w pakiecie Office i aplikacjach Microsoftu.

„Byliśmy podekscytowani twardą i szybką jazdą z Fluid, a potem uderzeniem pandemii. W dużej mierze wkładamy sporo naszej energii w Teams i myślimy o aplikacji jako o rusztowaniu, które tworzy pewne połączenie. Jednak teraz, gdy wracamy do hybrydowej pracy, coraz bardziej wierzymy, że potrzebujemy więcej innowacji w tym, co nazywam dobrze zakończoną współpracą.”

mówi Jared Spataro, szef Microsoft 365, w wywiadzie dla The Verge.

Fluid w Microsoft Teams i Office

Każde spotkanie Microsoft Teams wkrótce będzie zawierało wbudowane środowisko notatek, które umożliwia współpracę. Pojawią się one na spotkaniu aplikacji lub w kalendarzu programu Outlook. Zaletą ich obecności będzie możliwość ich wykorzystania przez każdego zaproszonego gościa w czasie rzeczywistym. Każde dodane zadanie czy notatka zostaną automatycznie synchronizowane z kalendarzem programu Outlook, czy innymi aplikacjami Microsoft 365.

Teams Notatki

Fluid jest jak żywy składnik pakietu Office i Microsoft Teams. Jest imponująco szybki, bez czasu synchronizacji.

„Chcemy, aby współpraca mogła się rozpocząć przed rozpoczęciem spotkania, w momencie gdy tylko zostanie wysłane zaproszenie. Zamierzamy wprowadzić komponenty w usłudze Teams tego lata”

wyjaśnia Ron Pessner, dyrektor ds. zarządzania programami pracujący nad Fluid w firmie Microsoft.

Środowisko notatek ze spotkań będzie dostępne w wersji zapoznawczej jeszcze w tym roku. Jest prawdopodobne, że najpierw funkcja trafi do aplikacji Teams i składników sieciowych pakietu Office, zanim wyląduje na wersjach komputerowych.

Nowe funkcje Whiteboard

Microsoft przekształci także aplikację Whiteboard. Będzie to środowisko do hostowania składników Fluid. Narzędzie to od jakiegoś czasu dostępne jest w Teams, ale przyznam, że nie specjalnie przypadło mi do gustu w obecnej postaci. Mam nadzieję, że Fluid zmieni Whiteboard na lepsze.

Whiteboard Teams

W aplikacji zadebiutują nowe kursory współpracy, które pozwolą zobaczyć w czasie rzeczywistym dodatki współpracowników do dokumentu. Pojawi się także nowy wirtualny wskaźnik, którego można użyć, aby zwrócić uwagę obserwujących na jakiś element.

Komponenty Fluid, np. tabele lub listy zadań będzie można również osadzać w Whiteboard. Z dowolnego urządzenia będzie można podejrzeć ten sam widok tablicy i zobaczyć, co się na żywo dzieje na niej.

Fluid wygląda na rewolucję, która sukcesywnie będzie wprowadzana do usług Microsoftu. Czekam z niecierpliwością na jej debiut w pakiecie Office.

Źródło: Microsoft, theverge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy