Błędy iOS 15

Oto funkcje iOS 15, których Twój iPhone nie otrzyma

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Ewolucja – to określenie najlepiej opisuje nowości w oprogramowaniu Apple, które ujrzymy już jesienią. Zarówno iOS 15, jak i macOS Monterey to po prostu ulepszone wersje zeszłorocznych systemów. To jednak nie oznacza pewnych ograniczeń. Nie wszystkie urządzenia z Cupertino otrzymają wszystkie funkcje zapowiadanego software. Starsze sprzęty Apple nie otrzymają pewnych opcji iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey. Nawet jeśli Twoje urządzenie jest kompatybilne, jesienią może nie otrzymać wszystkich nowych funkcji. Jeśli spojrzymy na listę sprzętów na których ma działać iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, będzie to wyglądać bardzo podobnie do zeszłego roku. Z wyjątkiem kilku komputerów MacBook oraz iMac, każde urządzenie, które otrzymało aktualizację w 2020 roku, otrzyma ją także w tym. W zależności od tego, ile lat ma Twoje urządzenie, możesz nie uzyskać wszystkich funkcji, które spółka Tima Cooka udostępni tej jesieni.

Zobacz także: Apple prezentuje nowe słuchawki, czyli Beats Studio Buds

Oto funkcje iOS 15, których Twój iPhone nie otrzyma

Najnowsze modele oczywiście otrzymają wszystko, co tylko możliwe. Mówimy tu zarówno o rodzinie iPhone 12, jak i co jasne o iPhone 13, który zadebiutuje we wrześniu.

 • iPhone 12 mini, 12, 12 Pro, 12 Pro Max. Otrzymają wszystkie funkcje.
 • iPhone XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE (druga generacja). Otrzymają wszystkie funkcje oprócz tych specyficznych dla sieci 5G.
 • iPhone 8, 8 Plus, X. Nie otrzymają trybu FaceTime Spatial Audio i trybu portretowego w rozmowach, opcji Live Text na zdjęciach, szczegółowych informacji o mieście, kluczy samochodowych i domowych, obsługi Siri w trybie offline i przetwarzania na urządzeniu, powiększania wideo QuickTake i na urządzeniu i oraz ciągłego dyktowania.
 • iPhone 7, 7 Plus, iPod touch (siódmej generacji). Wszystkie funkcje oprócz FaceTime Spatial Audio i trybu portretowego w rozmowach, Live Text na zdjęciach, szczegółowych informacji o nowych miastach, kluczy samochodowych i domowych, obsługi Siri offline i przetwarzania na urządzeniu, powiększania wideo QuickTake, ciągłego dyktowania na urządzeniu i ciągłe oraz Walking Steadiness, czyli ryzyka upadku.
 • iPhone 6S, 6S Plus, SE (pierwszej generacji). Wszystkie funkcje oprócz FaceTime Spatial Audio i trybu portretowego w rozmowach, Live Text na zdjęciach, szczegółowych informacji o nowych miastach, kluczy samochodowych i domowych, obsługi Siri offline i przetwarzania na urządzeniu, powiększania wideo QuickTake, ciągłego dyktowania na urządzeniu i ciągłe oraz Walking Steadiness, czyli ryzyka upadku, a także Spatial Audio z dynamicznym śledzeniem głowy
Funkcje iOS 15

Wszystkie nowe funkcje iPadOS 15 otrzyma tylko nowy iPad Pro

Oczywiście wszystkie nowe opcje otrzymają najnowsze iPady Pro, głównie ze względu na modem 5G. Zeszłoroczne modele iPadów otrzymają wszystkie opcje oprócz tych specyficznych dla najnowszej generacji sieci.

 • 12,9-calowy iPad Pro (piąta generacja, 11-calowy iPad Pro (trzecia generacja). Dostaną wszystkie funkcje.
 • iPad Pro 12,9 cala (czwartej generacji i nowsze), iPad Pro 11 cali (drugiej generacji i nowsze), iPad mini (piątej generacji), iPad Air (trzeciej generacji i nowsze), iPad (ósmej generacji). Te modele trzymają wszystkie funkcje oprócz związanych z 5G.
 • iPad Pro 12,9 cala (pierwsza, druga i trzecia generacja), iPad Pro 11 cali (pierwszej generacji), iPad Pro 10,5 cala, iPad Pro 9,7 cala, iPad Air (trzeciej generacji i nowsze), iPad (szóstej generacji i kolejnych), iPad mini 4. Wszystkie funkcje z wyjątkiem FaceTime Spatial Audio i trybu portretowego w rozmowach, Live Text na zdjęciach, obsługi Siri offline i przetwarzania na urządzeniu oraz dyktowania na urządzeniu i ciągłego dyktowania.
 • iPad mini 4, iPad Air 2, iPad (piątej generacji). Te kilkuletnie już tablety z Cupertino nie zostaną wyposażone w opcje takie jak, FaceTime Spatial Audio i tryb portretowy w rozmowach, Live Text na zdjęciach, obsługa Siri offline i przetwarzanie na urządzeniu, dyktowanie na urządzeniu i ciągłe oraz Universal Control.
Funkcje iOS 15

MacOS Monterey to początek ograniczania MacBooków z Intelem

To zaskakujące, ale niektóre nowe funkcje nie zadebiutują na komputerach z układami Intela – nawet tak mocnych, jak 16-calowy MacBook Pro.

 • MacBook Air (M1), 13-calowy MacBook Pro (M1), Mac mini (m1), 24-calowy iMac. Wszystkie funkcje.
 • MacBook Pro (2018 i nowsze), MacBook Air (2018 i nowsze), iMac (2108), iMac Pro, Mac mini (2020), Mac Pro (2019). Wszystkie funkcje oprócz interaktywnej kuli ziemskiej, szczegółowych informacji o mieście, Live Text na zdjęciach, funkcji dyktowania lokalnie na komputerze i nieograniczonego dyktowania.
 • MacBook Pro (2017), MacBook Air (2017), Mac mini (2014, 2018), Mac Pro (2018). Wszystkie funkcje oprócz interaktywnej kuli ziemskiej, szczegółowych informacji o mieście, Live Text na zdjęciach, funkcji dyktowania lokalnie na komputerze i nieograniczonego dyktowania oraz AirPlay między komputerami Mac.
 • MacBook (2016), MacBook Air (2015). Wszystkie funkcje oprócz interaktywnej kuli ziemskiej, szczegółowych informacji o mieście, Live Text na zdjęciach, funkcji dyktowania lokalnie na komputerze i nieograniczonego dyktowania oraz AirPlay między komputerami Mac, a także trybu niskiego zużycia energii.
 • Komputery Mac z 8 GB pamięci RAM: Wszystkie funkcje (w zależności od modelu) z wyjątkiem przechwytywania obiektów.

Mamy jeszcze AirPods…

Tutaj podział jest prosty:

 • AirPods (drugiej generacji), AirPods Pro, AirPods Max. Te słuchawki oczywiście zostaną wyposażone we wszystkie funkcje.
 • AirPods (pierwszej generacji). Wszystkie funkcje oprócz ogłaszania powiadomień.

Źródło: Macworld

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy