Beats Studio Buds

Apple prezentuje nowe słuchawki, czyli Beats Studio Buds

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

W ciągu ostatniego miesiąca widzieliśmy wiele zwiastunów nowych słuchawek od Apple. Po raz pierwszy pojawiły się one w aktualizacjach oprogramowania beta iOS, a teraz są wreszcie oficjalnie. Beats Studio Buds są dostępne do zamówienia już dziś w kolorze czerwonym, białym i czarnym, a ich cena to 729 złotych. To pierwsze słuchawki douszne marki Beats, które naprawdę konkurują z AirPods dzięki bezprzewodowej konstrukcji, która wygodnie mieści się w uchu bez zaczepu na ucho, który jest widoczny w modelu Powerbeats Pro.

Zobacz także: Apple CarPlay w iOS 15 – oto najważniejsze nowości

Apple prezentuje nowe słuchawki, czyli Beats Studio Buds

Pod wieloma względami nowe słuchawki są konkurencyjne w stosunku do AirPods Pro, ale w niższej cenie, z bardziej finezyjną konstrukcją, która jest nieco lżejsza niż w odpowiedniku od macierzystej firmy. Jednocześnie oferują funkcje takie jak aktywna redukcja szumów (ANC) i tryb kontaktu.

Beats Studio Buds

Jeśli wcześniej korzystaliście z AirPods Pro, Studio Buds niczym Was nie zaskoczą z tym samym parowaniem jednym dotknięciem i prostą nawigacją za pomocą przycisków, aby przełączać się między trybem standardowym, trybem ANC, w którym hałas jest eliminowany, aby zapewnić bardziej izolowane słuchanie środowisko. Mamy także tryb kontaktu, w którym dźwięki wokół są aktywnie przesyłane przez słuchawki i mieszane z dźwiękiem, dzięki czemu możemy słyszeć, co dzieje się wokół nas, nawet jeśli słuchawki są mocno osadzone w uszach.

Beats Studio Buds konkurują z AirPods Pro

Podczas gdy AirPods Pro używają czujnika w trzonku każdej słuchawki do sterowania, każda słuchawka Beats ma przycisk na zewnętrznej stronie wkładki dousznej. Oferują typowy zestaw funkcji, z pojedynczym naciśnięciem umożliwiającym odtwarzanie czy wstrzymywanie dźwięku lub odbieranie czy rozłączanie połączenia telefonicznego. Jest też podwójne naciśnięcie, aby przejść do następnego utworu, oraz potrójne naciśnięcie, aby wrócić do początku bieżącego lub poprzedniego utworu.

Beats Studio Buds

Ten sam przycisk obsługuje również tryby kontroli hałasu za pomocą długiego naciśnięcia, które przełącza się między trzema opcjami. Domyślnie obie wkładki mają ten sam zestaw elementów sterujących, ale możemy użyć aplikacji Ustawienia na swoim urządzeniu, aby skonfigurować funkcję naciśnięcia i przytrzymania osobno dla każdego ucha – na przykład kontrolę hałasu po jednej stronie i aktywację Siri po drugiej stronie. Ta druga opcja za pomocą naciśnięcia przycisku nie jest jednak konieczna, ponieważ obsługiwana jest możliwość powiedzenia „Hej Siri. 

Nowe słuchawki Beats świetną alternatywą dla AirPods

Beats Studio Buds oferują do 8 godzin słuchania, a dodatkowe ładowanie z dołączonego etui zapewnia łączną żywotność baterii do 24 godzin. Dzieje się tak z wyłączonymi trybami ANC i przezroczystości. Po włączeniu jednego z tych trybów żywotność baterii będzie bliższa 5 godzinom na jednym ładowaniu, co daje łącznie 15 godzin z etui.

Beats Studio Buds

Podobnie jak w przypadku AirPods oraz Beats, Studio Buds są automatycznie rozpoznawane jako obsługujące dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos w Apple Music, więc nie musimy ich ręcznie konfigurować w Ustawieniach, tak jak w przypadku słuchawek innych firm. Każda słuchawka jest wyposażony w trzy mikrofony, które pomagają w odbieraniu głosu i zarządzaniu funkcjami ANC i Transparency. Jednym z obszarów, w którym Studio Buds odstają w porównaniu do AirPods i AirPods Pro, jest brak indukcyjnego ładowania obudowy.

Beats Studio Buds

Zaskakujące ładowanie nowego modelu

Wykorzystanie USB-C do ładowania w Studio Buds jest bez wątpienia wynikiem pragnienia Beats, aby przemówić zarówno do użytkowników Apple, jak i Androida. Ta wieloplatformowość pojawia się w kilku innych obszarach, w tym w konfiguracji, w której Studio Buds są pierwszym produktem Beats obsługującym parowanie jednym dotknięciem na obu platformach.

Beats Studio Buds to także pierwszy produkt Beats obsługujący zarówno Find My w ekosystemie Apple, jak i Find My Device na Androidzie, co pozwala znaleźć ostatnią znaną lokalizację słuchawek lub sprawić, by wydały dźwięk, który pomoże je znaleźć, jeśli są w zasięgu Bluetootha. Są oczywiście odporne na pot i wodę zgodnie z normą IPX4.

Źródło: Apple, MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy