Xbox Game Pass

Xbox ma być centrum rozrywki. Microsoft obiecuje graczom wiele

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Xbox ma zapewnić radość społeczności graczy na świecie. Aby to osiągnąć, Microsoft co rusz musi wprowadzać nowe funkcje i udogodnienia dla korzystających. Ostatnio pisaliśmy, że konsola trafi na telewizory. To jednak nie koniec obietnic Microsoftu.

Microsoft stawia na Xbox i interaktywną rozrywkę

Xbox Game Pass smart tv telewizory

„Wierzymy, że gry i interaktywna rozrywka, tak naprawdę nie dotyczą jedynie sprzętu i oprogramowania. Nie chodzi o piksele. Chodzi o ludzi. Gry łączą ludzi. Gry budują mosty i więzi, wywołując wzajemną empatię wśród ludzi na całym świecie. Radość i społeczność – to dlatego tu jesteśmy.”

– powiedział Phil Spencer, szef Xboxa.

Wtóruje mu także Satya Nadella, szef Microsoftu:

„Granie jest zasadniczo zgodne z naszą misją jako firmy. Kiedy mówisz o misji Xbox, aby zapewnić radość społeczności graczy na świecie, co absolutnie kocham, jest to dokładnie zgodne z misją firmy Microsoft, która polega na umożliwieniu każdej osobie i każdej organizacji na świecie osiągania więcej. Jako firma, Microsoft stawia na gry. Gry to najbardziej dynamiczna kategoria w branży rozrywkowej. Trzy miliardy klientów szuka w grach rozrywki, społeczności, tworzenia, a także prawdziwego poczucia osiągnięć, a naszą ambicją jest wzmocnienie każdego z nich, gdziekolwiek grają. Wierzymy, że Microsoft może odegrać wiodącą rolę w demokratyzacji gier i określaniu przyszłości interaktywnej rozrywki. Są naprawdę trzy kluczowe obszary, w których wierzymy, że mamy niesamowitą przewagę konkurencyjną: Po pierwsze, nasza wiodąca pozycja w chmurze obliczeniowej. Po drugie, zasoby, które mamy, aby zbudować naszą usługę subskrypcji, Xbox Game Pass. I po trzecie, skupiamy się na wzmacnianiu pozycji twórców”.

– powiedział Satya Nadella.

Nowy update Xbox Game Pass

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass zmienia sposób, w jaki odkrywamy, łączymy się i gramy. Microsoft wprowadza tu kolejne nowości. Oto garść ciekawostek na temat usługi giganta:

 • Członkowie Xbox Game Pass grają w o 30% więcej gatunków i o 40% więcej gier. Ponad 90% członków stwierdziło, że grało w grę, której nie próbowałoby bez Game Pass.
 • Średnio w całej bibliotece Game Pass zaangażowanie partnerów wzrasta ponad 8-krotnie po wejściu do Game Pass.
 • Niezależnie od tego, czy chodzi o kupowanie gier wewnątrz czy na zewnątrz biblioteki, czy kupowanie dodatkowej zawartości do gier, członkowie wydają o 50% więcej niż osoby niebędące członkami.
 • Subskrypcja Xbox Game Pass stała się prawdziwym silnikiem odkrywania, platformą do nawiązywania kontaktów i społeczności, a także napędza sprzedaż gier. Przykładowo, Game Pass przyczynił się do ogromnego sukcesu Outriders, gry polskiego studia PCF.

Deweloperzy Xboxa pracują nad kolejnymi nowościami. Oto przykłady nadchodzących funkcji:

 • Xbox współpracuje z globalnymi producentami telewizorów, aby wbudować usługę bezpośrednio w telewizory z dostępem do Internetu bez dodatkowego sprzętu poza kontrolerem.
 • Xbox bada nowe oferty subskrypcji Xbox Game Pass, aby więcej graczy z całego świata mogło korzystać z najbardziej wciągających i zabawnych gier na różnych urządzeniach, w różnych lokalizacjach i w realiach finansowych.
 • Xbox współpracuje z dostawcami usług telekomunikacyjnych nad nowymi modelami zakupów, takimi jak Xbox All Access, które pozwalają klientom kupić zarówno konsolę, jak i Game Pass za niską miesięczną cenę, zamiast wydawać pieniądze z góry.
 • Xbox buduje własne urządzenia do przesyłania strumieniowego do gier w chmurze, aby dotrzeć do graczy na dowolnym telewizorze lub monitorze bez konieczności korzystania z konsoli.
 • Gra w chmurze za pośrednictwem Xbox Game Pass Ultimate zostanie uruchomiona w Australii, Brazylii, Meksyku i Japonii jeszcze w tym roku.
 • W ciągu najbliższych kilku tygodni gry w chmurze w przeglądarce będą dostępne dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate. Dzięki obsłudze Edge, Chrome i Safari gracze będą mieli łatwiejszy dostęp do grania na prawie każdym urządzeniu.
 • Microsoft jest w końcowej fazie aktualizacji centrów danych na całym świecie za pomocą najnowszej generacji sprzętu, Xbox Series X. Oznacza to, że gracze zobaczą krótsze czasy ładowania, lepszą liczbę klatek na sekundę i będą mogli korzystać z gier zoptymalizowanych pod kątem Xbox Series X|S.
 • Jeszcze w tym roku zostaną dodane gry w chmurze bezpośrednio do aplikacji Xbox na PC i zintegrowane będą z konsolą.

Warto dodać, że niezależny program [email protected] przyniósł programistom ponad 2 miliardy dolarów od samego początku działania, z ponad 2000 tytułami uruchomionymi i wieloma innymi w drodze. Ten model jest teraz używany dla [email protected], umożliwiając niezależnym programistom tworzenie środowisk opartych na chmurze.

Zobacz także: To niesamowite, że Microsoft naprawia także Chrome czy Operę

Zespół Microsoftu wie, że osiągnięcie misji nie będzie łatwe i ma przed sobą długą drogę.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy