Xbox ma zapewnić radość społeczności graczy na świecie. Aby to osiągnąć, Microsoft co rusz musi wprowadzać nowe funkcje i udogodnienia dla korzystających. Ostatnio pisaliśmy, że konsola trafi na telewizory. To jednak nie koniec obietnic Microsoftu.

Microsoft stawia na Xbox i interaktywną rozrywkę

Xbox Game Pass smart tv telewizory

„Wierzymy, że gry i interaktywna rozrywka, tak naprawdę nie dotyczą jedynie sprzętu i oprogramowania. Nie chodzi o piksele. Chodzi o ludzi. Gry łączą ludzi. Gry budują mosty i więzi, wywołując wzajemną empatię wśród ludzi na całym świecie. Radość i społeczność – to dlatego tu jesteśmy.”

– powiedział Phil Spencer, szef Xboxa.

Wtóruje mu także Satya Nadella, szef Microsoftu:

„Granie jest zasadniczo zgodne z naszą misją jako firmy. Kiedy mówisz o misji Xbox, aby zapewnić radość społeczności graczy na świecie, co absolutnie kocham, jest to dokładnie zgodne z misją firmy Microsoft, która polega na umożliwieniu każdej osobie i każdej organizacji na świecie osiągania więcej. Jako firma, Microsoft stawia na gry. Gry to najbardziej dynamiczna kategoria w branży rozrywkowej. Trzy miliardy klientów szuka w grach rozrywki, społeczności, tworzenia, a także prawdziwego poczucia osiągnięć, a naszą ambicją jest wzmocnienie każdego z nich, gdziekolwiek grają. Wierzymy, że Microsoft może odegrać wiodącą rolę w demokratyzacji gier i określaniu przyszłości interaktywnej rozrywki. Są naprawdę trzy kluczowe obszary, w których wierzymy, że mamy niesamowitą przewagę konkurencyjną: Po pierwsze, nasza wiodąca pozycja w chmurze obliczeniowej. Po drugie, zasoby, które mamy, aby zbudować naszą usługę subskrypcji, Xbox Game Pass. I po trzecie, skupiamy się na wzmacnianiu pozycji twórców”.

– powiedział Satya Nadella.

Nowy update Xbox Game Pass

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass zmienia sposób, w jaki odkrywamy, łączymy się i gramy. Microsoft wprowadza tu kolejne nowości. Oto garść ciekawostek na temat usługi giganta:

 • Członkowie Xbox Game Pass grają w o 30% więcej gatunków i o 40% więcej gier. Ponad 90% członków stwierdziło, że grało w grę, której nie próbowałoby bez Game Pass.
 • Średnio w całej bibliotece Game Pass zaangażowanie partnerów wzrasta ponad 8-krotnie po wejściu do Game Pass.
 • Niezależnie od tego, czy chodzi o kupowanie gier wewnątrz czy na zewnątrz biblioteki, czy kupowanie dodatkowej zawartości do gier, członkowie wydają o 50% więcej niż osoby niebędące członkami.
 • Subskrypcja Xbox Game Pass stała się prawdziwym silnikiem odkrywania, platformą do nawiązywania kontaktów i społeczności, a także napędza sprzedaż gier. Przykładowo, Game Pass przyczynił się do ogromnego sukcesu Outriders, gry polskiego studia PCF.

Deweloperzy Xboxa pracują nad kolejnymi nowościami. Oto przykłady nadchodzących funkcji:

 • Xbox współpracuje z globalnymi producentami telewizorów, aby wbudować usługę bezpośrednio w telewizory z dostępem do Internetu bez dodatkowego sprzętu poza kontrolerem.
 • Xbox bada nowe oferty subskrypcji Xbox Game Pass, aby więcej graczy z całego świata mogło korzystać z najbardziej wciągających i zabawnych gier na różnych urządzeniach, w różnych lokalizacjach i w realiach finansowych.
 • Xbox współpracuje z dostawcami usług telekomunikacyjnych nad nowymi modelami zakupów, takimi jak Xbox All Access, które pozwalają klientom kupić zarówno konsolę, jak i Game Pass za niską miesięczną cenę, zamiast wydawać pieniądze z góry.
 • Xbox buduje własne urządzenia do przesyłania strumieniowego do gier w chmurze, aby dotrzeć do graczy na dowolnym telewizorze lub monitorze bez konieczności korzystania z konsoli.
 • Gra w chmurze za pośrednictwem Xbox Game Pass Ultimate zostanie uruchomiona w Australii, Brazylii, Meksyku i Japonii jeszcze w tym roku.
 • W ciągu najbliższych kilku tygodni gry w chmurze w przeglądarce będą dostępne dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate. Dzięki obsłudze Edge, Chrome i Safari gracze będą mieli łatwiejszy dostęp do grania na prawie każdym urządzeniu.
 • Microsoft jest w końcowej fazie aktualizacji centrów danych na całym świecie za pomocą najnowszej generacji sprzętu, Xbox Series X. Oznacza to, że gracze zobaczą krótsze czasy ładowania, lepszą liczbę klatek na sekundę i będą mogli korzystać z gier zoptymalizowanych pod kątem Xbox Series X|S.
 • Jeszcze w tym roku zostaną dodane gry w chmurze bezpośrednio do aplikacji Xbox na PC i zintegrowane będą z konsolą.

Warto dodać, że niezależny program [email protected] przyniósł programistom ponad 2 miliardy dolarów od samego początku działania, z ponad 2000 tytułami uruchomionymi i wieloma innymi w drodze. Ten model jest teraz używany dla [email protected], umożliwiając niezależnym programistom tworzenie środowisk opartych na chmurze.

Zobacz także: To niesamowite, że Microsoft naprawia także Chrome czy Operę

Zespół Microsoftu wie, że osiągnięcie misji nie będzie łatwe i ma przed sobą długą drogę.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.