Błędy iOS 15

Apple przedstawia iOS 15, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple oficjalnie pokazało iOS 15, czyli kolejną wersję swojego systemu operacyjnego dla iPhone. Firma twierdzi, że zaprojektowała nowe oprogramowanie z myślą o czterech różnych rzeczach. Aktualizację przedstawił wiceprezes Apple Craig Federighi. A jeżeli chodzi o najważniejsze elementy, to są nimi: 

  • Pozostanie w kontakcie;
  • Dostosowanie do potrzeb;
  • Korzystanie z inteligencji;
  • Eksplorowanie świata.

Zobacz także: Jak odblokować iPhone przez Apple Watch, gdy na twarzy mamy maskę?

Apple przedstawia iOS 15, czyli diabeł tkwi w szczegółach

iOS 15 zawiera kilka nowych funkcji FaceTime, w tym nowe opcje ułatwiające konkurowanie z usługami takimi jak Zoom. 

  • Obsługa dźwięku przestrzennego;
  • Widok siatki dla wideo;
  • Tryb portretowy dla wideo;
  • Izolowanie głosu;
  • Połączenia FaceTime w systemach Android i Windows.
iOS 15

SharePlay do udostępniania treści podczas FaceTime, w tym udostępniania ekranu, muzyki i nie tylko. Opcja ta może współpracować z aplikacjami i usługami strumieniowymi innych firm za pomocą interfejsu API dostępnego dla programistów. Apple współpracuje już z Disney+, Hulu, HBO Max, TikTok, NBA, Twitch i innymi.

iOS 15

Wiadomości 

Firma Apple ogłosiła również nowe funkcje Wiadomości, w tym nowe sposoby łatwego dostępu do treści wysyłanych do nas. Udostępnione stosy przeniosą zawartość do aplikacji Wiadomości i Zdjęcia.

Powiadomienia

Podsumowanie powiadomień może zostać dostarczone w dowolnym momencie.

iOS 15

Gdy włączymy tryb Nie przeszkadzać, nasz status będzie widoczny dla innych osób za pośrednictwem aplikacji Wiadomości. Projekt powiadomień został gruntownie przebudowany z większymi ikonami, aby poprawić widoczność. Możesz ustawić różne statusy, które zmieniają ekran główny, preferencje powiadomień i nie tylko. To była dotąd największa bolączka systemu iOS – praktycznie od zawsze. Liczę, że nowy software wiele w tym aspekcie zmieni. 

Zdjęcia

Aplikacja Zdjęcia zawiera teraz nową funkcję OCR do rozpoznawania tekstu. Apple twierdzi, że opcja ta wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego wykrywania tekstu na zdjęciach. Możemy dzięki temu uzyskać tekst ze zdjęć albo po prostu zrobić jego zdjęcie i zostanie on przesłany. Zdjęcia pojawiają się teraz również w wyszukiwaniu Spotlight.

Wallet

Jennifer Bailey, wiceprezes ds. Apple Pay, omówiła nowe funkcje aplikacji Wallet.

iOS 15 zawiera nową opcję kluczy domu, a także automatyczne klucze hotelowe (na razie tylko w sieci Hyatt). Karty identyfikacyjne pojawią się w aplikacji jeszcze w tym roku, zaszyfrowane i bezpiecznie przechowywane w Secure Enclave.

Pogoda

Aplikacja Pogoda została przeprojektowana z mnóstwem nowych danych. Projekt układu samego programu zmienia się w zależności od pogody w bieżącej lokalizacji.

iOS 15 weather

Mapy

Nowy interfejs Apple Maps trafi dziś do Hiszpanii i Portugalii, a jeszcze w tym roku do Australii i Włoch. Różnorodne aktualizacje dla programu wprowadzają o wiele więcej szczegółów dotyczących miast w dzielnicach handlowych, budynków i nie tylko. Mamy też nowe funkcje transportu publicznego w pobliżu oraz powiadomienia o tym, kiedy wysiąść

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy