ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fossil Wear OS

Ekscytująca jesień dla Wear OS – Fossil szykuje drogie zegarki premium

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Nowa wersja Wear OS pojawi się już niedługo na nadchodzących smartwatchach Samsunga. Google i koreański gigant postanowili połączyć siły i dokonać fuzji najlepszych cech dwóch platform – Wear OS i Tizena. Nowy system będzie działał lepiej na sprzęcie, który dostanie znacznie lepsze parametry. Jesień będzie wyjątkowo ekscytująca dla Wear OS – Fossil także szykuje nowy sprzęt.

Fossil szykuje nowe smartwatche

Dosłownie wczoraj pisaliśmy o tym, że Fossil nie zaktualizuje smartwatchy dostępnych na rynku do nowej wersji Wear. Ta informacja może nie spodobać się wielu klientom, jednak dla mnie jest to zrozumiałe. Taka decyzja wiąże się z faktem, że już jesienią zobaczymy nowy sprzęt premium od Fossila z nową platformą na pokładzie.

Fossil Gen 5 Najlepsze smartwatche z Wear OS

Nadchodzące zegarki będą wyposażone w zupełnie nowe chipsety, które zapewnią większą wydajność i lepszy czas pracy na baterii. Sprzęt ten zaoferuje również opcje LTE. Fossil Gen 6 powinien mieć podobny zestaw funkcji do przyszłych zegarków Google i Samsunga. Co ciekawe, następny smartwatch Fossila może być droższy, gdyż będzie skierowany w segment premium.

„Wszystkie zalety oprogramowania, o których mówi Google i które wprowadza na zunifikowaną platformę, to coś, w co będziemy również inwestować”

– powiedział Greg McKelvey, dyrektor handlowy Fossila.

„Mamy pełny zestaw dość istotnych ulepszeń sprzętu, które już zaplanowaliśmy”

– dodał Steve Prokup, wice-szef sekcji połączonych urządzeń.

Wielu obserwatorów oczekuje tu zaawansowanych funkcji do monitorowania stanu zdrowia. Być może pojawią się czujniki, których do tej pory nie widzieliśmy jeszcze w smartwatchach.

Nadal nie jest jasne, jakiego rodzaju przycisków Fossil użyje w swoim następnym zegarku Wear OS. Firma prawdopodobnie sprawdza teraz różne kombinacje przycisków lub obracających się koron. Nie należy jednak spodziewać się obrotowego pierścienia, jaki być może pojawi się w Galaxy Watch 4 od Samsunga. Firma bowiem nadal uważa, że ​​​​ekran dotykowy zegarka jest kluczowym sposobem interakcji z przyciskami i koronami.

Zobacz także: Taki będzie Windows 11

Nowe zegarki Fossil z Wear OS na jesieni

Fossil Wear OS

Praktycznie co roku Fossil wydaje nowe zegarki z Wear OS i nie inaczej będzie tym razem. Producent zamierza wypuścić jeden zegarek premium jako swój flagowy produkt. Jednak ponownie zobaczymy też dodatkowe urządzenia pod markami Diesel czy Emporio Armani, które zostaną wyprodukowane przez Fossil. Te smartwatche będą dostępne za wyższą cenę niż standardowe produkty, które będą kosztowały co najmniej tyle, ile kosztuje obecnie nowa generacja Apple Watcha (około 2000 zł). Według przedstawicieli firmy, osoby chcące zaoszczędzić pieniądze, powinny kupić starsze smartwatche, których ceny zostaną znacznie obniżone.

Fossil nie będzie jedyną firmą, która wypuści urządzenia z Wear OS. Nowych smartwatchy można w tym roku spodziewać się także po Mobvoi, która jako jedna z nielicznych firm była wierna przez lata platformie Google. Póki co jednak nie mamy żadnych przecieków dotyczących potencjalnych urządzeń lub terminów wydania.

Jeżeli zatem chcesz kupić smartwatcha z nowym Wear, to warto jednak się wstrzymać kilka miesięcy i poczekać na konkurentów nadchodzącego Samsunga Galaxy Watch 4. Jesień będzie naprawdę ekscytująca!

Źródło: cnet

Sprawdź najnowsze wpisy