Powiadomienia Nowe funkcje Microsoft Teams liczba użytkowników

Oto nowe funkcje Microsoft Teams. Sporo świetnych nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Teams to aplikacja, bez której trudno wyobrazić sobie życie w pandemii. Program jest stale rozwijany przez giganta z Redmond, o czym świadczą chociażby nowe funkcje Microsoft Teams, jakie pojawiły się tu w maju. Wybrałem dla Was te, na które warto zwrócić uwagę.

Nowe funkcje Microsoft Teams

Spotkania i webinaria

dynamic view widok dynamiczny microsoft teams

Widok dynamiczny automatycznie rozmieszcza elementy spotkania, zapewniając optymalne wrażenia podczas oglądania. Gdy ludzie dołączają, włączają wideo, zaczynają mówić lub zaczynają prezentować na spotkaniu, usługa Teams automatycznie dostosuje i spersonalizuje układ.

presenter mode funkcja prezentera Teams

Tryb prezentera z kolei umożliwia prezenterom dostosowywanie sposobu, w jaki ich kanał wideo i treści są wyświetlane publiczności, dzięki zaawansowanym profesjonalnym układom. Pierwszy układ, Standout, jest już dostępny, aby wyświetlać wideo mówcy jako sylwetkę przed udostępnionymi treściami. W ten sposób można łatwo skierować uwagę odbiorców za pomocą gestów dłoni i wskazówek na twarzy, bez zmuszania widza do wyboru między mówcą a treścią. Wkrótce pojawią się kolejne dwa układy: Reporter i Side-by-side.

Ponadto w Teams można organizować interaktywne spotkania i seminaria internetowe z większą liczbą uczestników — nawet do 1000 osób. Dotyczy to czatów, ankiet i reakcji na żywo. Jeśli przekroczysz ten limit, Twoje spotkanie będzie się bezproblemowo skalować, aby pomieścić do 10 000 osób w trybie tylko do wyświetlania.

rejestracja teams

Od maja można też dodać niestandardową stronę rejestracji uczestników do swoich spotkań lub seminariów internetowych, aby lepiej zarządzać frekwencją przed rozpoczęciem wirtualnego wydarzenia. Można także dodać niestandardowe pytania i obrazy, aby dowiedzieć się więcej o swoich odbiorcach i promować swoją markę. Gdy uczestnicy zakończą rejestrację, automatycznie otrzymają wiadomość e-mail z potwierdzeniem i zaproszeniem z kalendarza do udziału w wydarzeniu.

udostępnianie teams

Pojawiło się także nowe środowisko udostępniania zawartości, które pomaga prezenterom szybciej i łatwiej znaleźć żądaną zawartość. Okna są konsolidowane w jednym zasobniku, aby zapewnić zwięzły widok, a wszystkie prezentacje PowerPoint są automatycznie organizowane w celu prezentacji w programie PowerPoint Live. Teraz możesz skupić się na treści tego, co udostępniasz, zamiast grzebać w poprawnych treściach do udostępnienia na spotkaniu.

Lista uczestników jest teraz podzielona na trzy sekcje: lobby, prezenterów i uczestników. W przypadku Lobby możesz teraz przejrzeć pełną listę osób czekających na przyjęcie ich wszystkich na spotkanie. Uczestnicy są sortowani w porządku alfabetycznym, a ci, którzy podnoszą ręce, są podnoszeni na górę listy uczestników.

Zobacz także: Oto wszystkie nowości Windows 10 21H1

Połączenia

połączenia Microsoft Teams

Obsługa połączeń ma teraz uproszczony widok, który pokazuje kontakty, pocztę głosową i historię połączeń. Wcześniej trzeba było wybrać każdy z nich w różnych zakładkach. Teraz jest to skonsolidowane na tym samym ekranie, co ułatwia nawiązywanie lub oddzwanianie jednym kliknięciem.

Z kolei scalanie połączeń daje użytkownikom końcowym możliwość scalenia aktywnego połączenia 1:1 z innym połączeniem 1:1 lub połączeniem grupowym.

Czat

Możesz rozmawiać nawet z 250 uczestnikami w wielu organizacjach na jednym czacie. Ułatwia to rozpoczęcie czatu z partnerami zewnętrznymi. Zewnętrzny czat grupowy rozszerza istniejącą możliwość znajdowania innych użytkowników usługi Teams, uczestniczenia w czacie 1:1, rozmowach i konfigurowania spotkań z zewnętrznymi użytkownikami usługi Teams w organizacjach. Ta funkcja jest częścią Microsoft Teams Connect, która umożliwia użytkownikom udostępnianie zespołu użytkownikom-gościom oraz udostępnianie kanałów, a także czatowanie z osobami z wielu organizacji bezpośrednio z ich własnych kont.

Czat Microsoft Teams

Ponadto wiadomości na czacie mogą być ważnym narzędziem współpracy grupowej między uczniami lub indywidualnej rozmowy między nauczycielami a uczniami. Wiele szkół obawia się niewłaściwego korzystania z czatu. Nadzorowany czat nadaje wyznaczonym nauczycielom uprawnienia do rozpoczynania czatów z uczniami i blokuje uczniom możliwość tworzenia nowych czatów, chyba że obecny jest odpowiedni nauczyciel. Gdy nadzór czatu jest włączony, przełożeni nie mogą opuszczać czatów, a inni uczestnicy nie mogą ich usuwać, dzięki czemu czaty z udziałem uczniów pozostają właściwie nadzorowane.

Inne funkcje Microsoft Teams

W przypadku szybkich sesji ad hoc, które niekoniecznie wymagają konfigurowania formalnego spotkania, użytkownicy mogą korzystać z usługi Teams Casting, aby bezprzewodowo łączyć się z Teams Room działającym w systemie Windows i wyświetlać zawartość z telefonu komórkowego. Użytkownicy mogą transmitować swój ekran i przesyłać treści przechowywane lokalnie na ich urządzeniu lub dostępne za pośrednictwem Office 365.

Ponadto Microsoft zatwierdził nowe urządzenia dla Teams od Creston, Poly i Yealink.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy