ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung zmienia design i wprowadza go do wszystkich smartfonów – powinniśmy się cieszyć?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły
galaxys6-18.0

Od zawsze kolejne edycje Galaxy S pokazywały nowy trend designerski Samsunga. Niemniej jednak, nie licząc tegorocznego modelu to Koreańczycy niezbyt wiele zmieniali przez ostatnie 3 lata. Dopiero właśnie Galaxy S6 pokazało, że Samsung potrafi wymyślić coś nowego, ale zmian jest tak wiele, że sporo osób sceptycznie do tego podchodzi.

Jednak zastanówmy się jeszcze, czy to faktycznie Galaxy S6 tak drastycznie wpłynął na postrzeganie konsumentów. Według mnie tak, ale to nie ten smartfon zmienił postrzeganie Samsunga. Koreańczykom to, że klienci chcą już czegoś innego najlepiej pokazał model, który szybko odszedł w cień. Jest nim oczywiście Galaxy Alpha.

samsung galaxy alpha

Pierwszy metalowy smartfon firmy (zapomnijmy o ekskluzywnej Galaxy J), który pokazał zarys tego, co chcą odbiorcy. Oczywiście najważniejszą zmianą jest właśnie wspomniany już materiał. Wzmianka przy każdej recenzji Samsunga typu plastik-fantastik odeszła w cień. Koreańczycy uznali, że to jest to i trzeba teraz na tym zarobić, a topowe modele wbrew pozorom nie utrzymają całej firmy. W takim razie trzeba wprowadzić metalową obudowę do niższych półek i to – ku zaskoczeniu – jest spora innowacja. Żaden inny producent nie pokazywał na taką skalę bardzo dobrze wykonanych urządzeń w niższych cenach.

samsung galaxy a8 film

Tak właśnie powstała seria Galaxy A, która według wszelkich statystyk sprzedaje się bardzo dobrze. Tym samym też Samsung zobaczył, że ludzie pragną tego, a Galaxy S5 nie okazał się tak wielkim sukcesem jak się spodziewano. Sony swoim podejściem od początku trafił do klientów wodoodpornością. Samsungowi to się nie udało, a więc trzeba było o tym zapomnieć. A jak metal się spodobał to trzeba to wykorzystać i tak właśnie powstał Galaxy S6.

samsung galaxy note 5 case etui 4

Teraz tak będą wyglądały smartfony Samsunga. Obłe krawędzie, szklany przód i tył. Już tak naprawdę możemy być pewni, że Note 5 będzie wyglądał tak samo jak Galaxy S6 z tą różnicą, że pojawi się większy wyświetlacz i miejsce na S Pena. W takim razie pytanie, czy to Wam się podoba i jest lepiej niż było?

Sprawdź najnowsze wpisy