ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iOS 14.6

iOS 14.6 oraz macOS Big Sur 11.4 – to nowe aktualizacje systemów Apple

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple wydało dzisiaj iOS i iPadOS 14.6, czyli kolejne duże aktualizacje systemów operacyjnych, które ukazały się we wrześniu 2020 roku. iOS 14.6 pojawia się miesiąc po premierze iOS 14.5, który dodał świetną funkcję odblokowania iPhone przez Apple Watch. Nowe oprogramowanie dostępne jest na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego software, musimy wybrać Ustawienia> Ogólne> Uaktualnienia.

Zobacz także: Jak wykorzystać AirTags – proste pomysły

iOS 14.6 oraz iPadOS 14.6 z kilkoma nowościami

iOS 14.6 wprowadza obsługę kilku wcześniej ogłoszonych funkcji. Stanowi podwaliny pod Apple Music Spatial Audio z funkcjami Dolby Atmos i Lossless Audio. Nowe funkcje serwisu streamingowego mają zostać uruchomione w czerwcu.

Dodano również obsługę udostępniania Apple Card Family (karta działa tylko w Stanach Zjednoczonych), wprowadzono także nowe opcje subskrypcji w aplikacji Podcasty i wprowadzono nowe opcje dla lokalizatora AirTag.

iOS 14.6

Nowości w iOS 14.6

Uaktualnienie iOS 14.6 zawiera obsługę subskrypcji w aplikacji Podcasty. To wydanie zawiera także poprawki dotyczące iPhone’a.

Podcasty

 • Obsługa subskrypcji kanałów oraz pojedynczych programów.

AirTag oraz Lokalizator

 • Opcja trybu Utracony pozwala dodać adres email, zamiast numeru telefonu do sieci akcesoriów AirTag oraz Lokalizator.
 • AirTag wyświetli częściowo zakryty numer telefonu właściciela po stuknięciu w urządzenie zgodne z NFC.

Dostępność

 • Użytkownicy korzystający ze sterowania głosowego mogą po ponownym uruchomieniu swojego iPhone’a odblokowywać go swoim głosem.

Wydanie naprawia także następujące problemy:

 • Odblokowywanie za pomocą Apple Watch może nie działać po użyciu opcji Zablokuj iPhone’a na Apple Watch.
 • Przypomnienia mogą być wyświetlane jako puste wiersze.
 • Rozszerzenia blokowania połączenia mogą nie pojawiać się w Ustawieniach.
 • Urządzenia Bluetooth mogły czasami rozłączać się i wysyłać sygnał audio do innego urządzenia podczas aktywnego połączenia.
 • Podczas uruchamiania iPhone może działać wolniej.

Apple wypuszcza macOS Big Sur 11.4

Firma z Cupertino wydała dziś także macOS Big Sur 11.4, czwartą dużą aktualizację systemu operacyjnego dla swoich komputerów, który został wprowadzony na rynek w listopadzie 2020 roku. Update pojawił się miesiąc po wydaniu wersji 11.3, która zmieniła sposób działania aplikacji na komputerach z procesorem Apple M1 oraz dodała obsługę lokalizatora AirTag.

iOS 14.6

Aktualizację ‌‌‌‌‌można pobrać bezpłatnie na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Preferencjach systemowych. Wersja 11.4 stanowi podstawę dla dwóch nadchodzących funkcji Apple Music: dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos i dźwięku bezstratnego, które wkrótce będą dostępne na komputerach Mac. Dodano również obsługę subskrypcji w aplikacji Podcasty, a także naprawiono szereg błędów. 

Wydana dziś wersja software rozwiązuje również następujące problemy:

 • Zakładki w Safari mogą zostać uporządkowane lub przeniesione do folderu, który może wyglądać na ukryty.
 • Niektóre witryny internetowe mogą nie wyświetlać się poprawnie po wybudzeniu Maca ze snu.
 • Słowa kluczowe mogą nie zostać uwzględnione podczas eksportowania zdjęcia z aplikacji Zdjęcia.
 • Podgląd może przestać odpowiadać podczas wyszukiwania dokumentów PDF.
 • 16-calowy MacBook może przestać reagować podczas gry w Civilization VI.

Apple Watch otrzymuje watchOS 7.5

To piąta duża aktualizacja watchOS 7, który został wydany we wrześniu 2020 roku. Pojawia się on miesiąc po wydaniu aktualizacji oznaczonej 7.4, która dodała możliwość odblokowania iPhone przez Apple Watch

Uaktualnienie systemu watchOS 7.5 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Watch na iPhone, wybierając Ogólne> Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie zegarek musi mieć co najmniej 50% baterii, musi być umieszczony na ładowarce i znajdować się w zasięgu iPhone.

Nowości są zbliżone do tego, co otrzymaliśmy w iOS 14.6 oraz macOS Big Sur 11.4. Wprowadzono obsługę Apple Card Family i subskrypcji w aplikacji Podcasty, w Malezji i Peru została uruchomiona aplikacja EKG i powiadomienia o nieregularnym rytmie serca. Aktualizacja obejmuje również obsługę nowych tarcz Pride.

Źródło: Apple, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy