Cryptbot w KMSPico

[SPT #158] Windows 10 21H1 już na Ciebie czeka

3 minuty czytania
Komentarze

Lato i wakacje coraz bliżej, a za oknem nadal aura jesienna, która nie sprzyja wypoczynkowi. W taką pogodę dobrze czyta się portale internetowe. Jeśli jakimś sposobem przegapiliście najważniejsze informacje dotyczące nowych technologii, zapraszam do lektury SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Android 12. Google zaprezentowało nową wersję Androida, która zmieniła się pod względem wizualnym. Gigant stawia na personalizację – przykładowo wybór tapety będzie powiązany z danym motywem. Pojawią się także nowe animacje, które nie powinny spowolnić systemu z uwagi na ulepszenie obsługi zadań przez procesor. Nowa wersja zielonego robota stawia też na bezpieczeństwo i prywatność. System szczegółowo poinformuje, z jakich uprawnień korzysta dana aplikacja. Więcej na temat nowości przeczytacie w obszernym wpisie Łukasza.

Profil Zaufany ma 11 milionów użytkowników. To naprawdę świetny wynik, który mnie jednak nie dziwi. Cyfrowe usługi związane z profilem zaufanym pomagają oszczędzić czas. Możemy tu zarejestrować się na szczepienie, przejrzeć swoje e-recepty, czy umówić się na wizytę lekarską. Bardzo przydatny jest też dostęp do PITów i możliwość rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Profil Zaufany to pewnego rodzaju oficjalna tożsamość internetowa, która naprawdę zrewolucjonizowała sposób załatwiania różnych spraw.

Nowy Wear OS. To jest dla mnie szokujące! Samsung i Google łączą siły, żeby opracować lepszy system na zegarki. Wear OS i Tizen zostaną zunifikowane do jednej platformy, która ma pojawić się na smart-zegarkach jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie pierwszym urządzeniem z nowym Wear będzie Samsung Galaxy Watch 4. Przyznam, że takiego ruchu ze strony Google się nie spodziewałem. Giganci w końcu zapewnią dobrze działający system z przyzwoitym czasem działania. W zegarkach ma bowiem pojawić się proces oparty na architekturze 5 nm. Do tego możemy liczyć na wsparcie Usług Google np. Asystenta Google czy Google Pay, co na smartwatchach Samsunga było jedynie niespełnionym marzeniem. Można też oczekiwać lepszego monitorowania aktywności fizycznej od Fitbita i mamy przepis na naprawdę udany system, a co za tym idzie, udane smartwatche. Trzymam kciuki za nowym projektem i nie mogę się doczekać pierwszych urządzeń na rynku.

Windows 10 21H1 już dostępny. Warto wejść w Windows Update i sprawdzić, czy aktualizacja już jest gotowa do pobrania. Microsoft twierdzi, że sukcesywnie będzie ją udostępniał, więc nie wszystkie komputery otrzymają ją w jednym czasie. Warto zaznaczyć, że update ma na celu poprawki błędów i jakości działania platformy. Jeśli czekacie na nowości, to należy poczekać do jesieni 2021 roku.

Krytyka

Katastrofa na rynku kryptowalut. Winą za początek wyprzedaży należy obarczyć Elona Muska, który owdrócił się od Bitcoina. Miliarder zaczął publikować nieprzychylne dla BTC wpisy na Twitterze, które doprowadziły do spadku wartości elektronicznej waluty. Dodatkowo Tesla wycofała się z możliwości płatności Bitcoinem. Krach nasilił się w momencie, gdy rząd chiński zabronił tamtejszym instytucjom świadczenia usług kryptowalut. Po serii złych informacji, BTC sięgnął poziomu nawet 30.000 USD, który nie był widziany od stycznia 2021 roku.

Motyw