Apple SignTime

Apple uruchamia SignTime, czyli wsparcie dla osób z niepełnosprawnością

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Nowa usługa SignTime zostaje uruchomiona w czwartek, 20 maja, aby połączyć klientów Apple Store i Wsparcia Apple z tłumaczami języka migowego. Firma ogłosiła wczoraj wieczorem ciekawe funkcje oprogramowania przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową, słuchową i poznawczą. Technologie nowej generacji potwierdzają przekonanie Apple, że dostępność jest prawem człowieka i rozwijają długą historię firmy w dostarczaniu funkcji, dzięki którym produkty firmy z Cupertino można dostosowywać dla wszystkich użytkowników.

Zobacz także: Apple Music w bezstratnej jakości to cios dla użytkowników AirPods

Nowe funkcje oprogramowania dla osób z niepełnosprawnością

Jeszcze w tym roku, dzięki aktualizacjom oprogramowania we wszystkich systemach operacyjnych Apple, osoby z niepełnosprawnością kończyn będą mogły poruszać się po Apple Watch za pomocą AssistiveTouch. iPad będzie obsługiwał sprzęt do śledzenia wzroku innych firm, aby ułatwić sterowanie, a dla czytnik ekranu VoiceOver dla niewidomych i słabowidzących będzie działał jeszcze lepiej, wykorzystując inteligencję urządzenia do eksploracji obiektów na obrazach. 

Apple SignTime

Wspierając neuroróżnorodność, Apple wprowadza nowe dźwięki w tle, aby zminimalizować rozproszenia, a dla osób niesłyszących lub niedosłyszących iPhone wkrótce będzie obsługiwać nowe dwukierunkowe aparaty słuchowe.

Nową usługa SignTime od Apple już od dziś

Apple uruchamia również w czwartek 20 maja nową usługę o nazwie SignTime. Umożliwia ona klientom komunikację z AppleCare i działem obsługi klienta detalicznego za pomocą amerykańskiego języka migowego (ASL) w USA, brytyjskiego języka migowego (BSL) w Wielkiej Brytanii lub francuskiego języka migowego (LSF) we Francji, bezpośrednio w przeglądarkach internetowych. Klienci odwiedzający sklepy stacjonarne Apple Store mogą również używać SignTime do zdalnego dostępu do tłumacza języka migowego bez wcześniejszej rezerwacji. Nowa usługa będzie początkowo uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji, a w przyszłości planowana jest ekspansja na kolejne kraje.

Apple SignTime

AssistiveTouch dla Apple Watch

Aby wspierać użytkowników o ograniczonej mobilności, Apple wprowadza nową, funkcję ułatwień dostępu dla Apple Watch. AssistiveTouch dla watchOS pozwala użytkownikom z różnicami w kończynach górnej części ciała korzystać z zalet zegarka Apple Watch bez konieczności dotykania wyświetlacza lub elementów sterujących. Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu, takim jak żyroskop i akcelerometr, a także optycznemu czujnikowi tętna i uczeniu maszynowemu na urządzeniu, Apple Watch może wykrywać subtelne różnice w ruchu mięśni i aktywności ścięgien, co pozwala użytkownikom poruszać się kursorem na ekranie za pomocą seria gestów dłoni, takich jak szczypanie lub zaciskanie. AssistiveTouch na Apple Watch umożliwia klientom, którzy mają różne kończyny, łatwiejsze odbieranie połączeń przychodzących, sterowanie wskaźnikiem ruchu na ekranie oraz dostęp do Centrum powiadomień, Centrum sterowania i nie tylko.

Apple SignTime

Obsługa Eye-Tracking dla iPada

iPadOS będzie obsługiwał urządzenia do śledzenia wzroku innych firm, umożliwiając użytkownikom sterowanie iPadem za pomocą samych oczu. Jeszcze w tym roku kompatybilne urządzenia MFi będą śledzić, gdzie dana osoba patrzy na ekranie, a wskaźnik przesunie się, podążając za jej spojrzeniem, podczas gdy rozszerzony kontakt wzrokowy wykonuje czynność, na przykład stuknięcie.

Apple wprowadza też nowe funkcje VoiceOver – czytnika ekranu dla społeczności niewidomych i słabowidzących. Opierając się na ostatnich aktualizacjach, które wprowadziły opisy obrazów do VoiceOver, użytkownicy mogą teraz odkrywać jeszcze więcej szczegółów na temat osób, tekstu, danych tabeli i innych obiektów na obrazach. Użytkownicy mogą nawigować po zdjęciu paragonu, tak jak w tabeli: wierszami i kolumnami, wraz z nagłówkami tabeli. VoiceOver może również opisywać pozycję osoby wraz z innymi obiektami na obrazach – dzięki czemu ludzie mogą szczegółowo przeżywać wspomnienia, a dzięki znacznikom użytkownicy mogą dodawać własne opisy obrazów, aby spersonalizować rodzinne zdjęcia.

Źródło: Apple

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy