ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Watch nowości

Nowy wygląd Apple Watch Series 7 – na taki zegarek czekam

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone, iPad, a nawet nowy iMac otrzymały nowy design, który pod wieloma względami jest powrotem do iPhone 4. Tej jesieni Apple może uzupełnić swoją ofertę o Apple Watch Series 7, który będzie zgodny z tym samym językiem projektowania. Jon Prosser opublikował właśnie rendery nowego smartzegarka z Cupertino. Jego praca jest oparta na zdjęciach i plikach CAD, dlatego całość jest wiarygodna. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy nową, płaską, metalową ramkę zamiast zaokrąglonej, która jest w obecnych modelach. Jednolity wygląd zagości w całym ekosystemie sprzętowym Apple.

Zobacz także: Apple Music w bezstratnej jakości to cios dla użytkowników AirPods

Nowy wygląd Apple Watch Series 7 – na taki zegarek czekam

Firma dokonała modyfikacji designu swojego zegarka. Podczas gdy krawędzie ramek iPhone i iPada są dość ostre, Apple Watch Series 7 wydaje się sprawiać, że są nieco bardziej okrągłe, aby uniemożliwić im wbijanie się w nadgarstek użytkownika. Podobnie jak we wcześniejszych modelach, użytkownicy będą mogli sterować zegarkiem za pomocą ekranu dotykowego. Prawdopodobnie znowu będzie to panel OLED – na technologię mikro LED jest jeszcze za wcześnie. Rendery sugerują, że nie należy oczekiwać cieńszych ramek, chociaż testowano także takie modele.

Apple Watch Series 7

Dopełnieniem wyświetlacza jest cyfrowa koronka, która zachowuje ten sam wygląd jak poprzednio, mikrofon do rozmów i tryb walkie-talkie oraz przycisk boczny. Po drugiej stronie smartwatcha znajdują się głośniki. Z jakiegoś nieznanego powodu gniazda głośników są znacznie większe niż wcześniej, ale być może Apple planuje poważną ich aktualizację. Nie ma żadnej wzmianki o rozmiarach tegorocznych modeli Apple Watch, ale firma Tima Cooka zachowa kompatybilność z istniejącymi paskami także w kolejnej generacji.

Nowy kolor nowej generacji

We wrześniu ubiegłego roku Apple rozszerzyło opcje kolorystyczne o modele zegarków z aluminium w kolorze niebieskim i czerwonym, w przypadku Series 6. W nowym modelu może wprowadzić nową zieloną opcję. Mówi się jednak, że firma pracowała nad innym, eksperymentalnym wykończeniem, więc nic nie jest jeszcze pewne.

Apple Watch Series 7

Przypomina to opcje kolorystyczne iPada Air i AirPods Max. Kolor niebieski jest również zgodny z tym widocznym na renderach przeprojektowanego MacBooka Air 2021, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.

Apple Watch Series 7

Konkurencja wreszcie bierze się do roboty

Apple Watch Series 7 będzie niewątpliwie jednym z najlepszych smartwatchy 2021 roku, ale urządzenie będzie musiało stawić czoła ostrzejszej konkurencji niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki niedawnemu partnerstwu Google i Samsunga. Rywale łączą swoje systemy operacyjne, czyli Wear OS i Tizen w jedną platformę. To wszystko powinno zadebiutować tego lata w Galaxy Watch 4, więc ciekawie będzie zobaczyć, jakie oprogramowanie i funkcje przedstawi Apple jesienią.

Obecnie oczekuje się, że największą nowością serii 7 będzie monitorowanie poziomu glukozy we krwi, czyli po prostu poziom cukru. Podobno będzie to możliwe dzięki nieinwazyjnemu czujnikowi optycznemu. Niewiele wiadomo o watchOS 8, ale Apple pokaże kolejną wersję systemu operacyjnego już za kilka tygodni na WWDC 2021.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy