Windows 10 niebezpieczny Koniec wsparcia Twój aktualizacja Windows 10 21H2

Windows 10 21H1 już dostępny! Sprawdź, czy masz aktualizację

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft ogłosił, że dzisiaj udostępnia Windows 10 w wersji 21H1. Aktualizacja oparta jest na potrzebach wyrażonych przez klientów, którzy mierzyli się zdalną nauką i pracą w ostatnich miesiącach. Update z maja ma zapewnić ważne funkcje, które poprawiają bezpieczeństwo, dostęp zdalny i jakość – i został opracowany tak, aby zapewnić bardzo szybki proces aktualizacji. Gigant z Redmond wydał i ocenił wersje demonstracyjne za pośrednictwem programu Windows Insider w ciągu ostatnich miesięcy i na podstawie opinii zebranych od społeczności niejawnych testerów – wydał werdykt, że jest gotowy do stopniowego wdrażania łatki.

Podejście do aktualizacji dostępności i wdrażania

aktualizacje błędy Windows 10 21H1

W nadchodzących tygodniach Microsoft ograniczy dostępność aktualizacji, aby zapewnić niezawodne pobieranie dla wszystkich, więc update może nie pojawić się od razu na każdym komputerze. Ponadto w przypadku niektórych urządzeń może występować problem ze zgodnością, dla którego zastosowano blokadę ochronną. W takich sytuacjach łatka nie zostanie zaoferowana, dopóki Microsoft nie będzie pewny, że instalacja aktualizacji będzie pozytywnym doświadczeniem dla użytkownika.

W pierwszej połowie roku kalendarzowego, wszystkie wydania Windows 10 May 2021 Update otrzymają 18 miesięcy serwisu i wsparcia rozpoczynającego się dzisiaj. Microsoft zaleca, aby organizacje rozpoczęły ukierunkowane wdrożenia, aby sprawdzić, czy ich aplikacje, urządzenia i infrastruktura działają zgodnie z oczekiwaniami w nowej wersji.

Warto przypomnieć, że aktualizacja jest nastawiona na poprawki i jakość działania Windowsa 10, a nie na nowe funkcje. Te pojawią się w kolejnej łatce – jesienią tego roku.

Zobacz także: Co knuje Elon Musk?

Nastawienie na klienta to podstawa

W ciągu ostatniego roku Microsoft dostarczył trzy ważne aktualizacje dla systemu Windows 10. Gigant z Redmond nadal słucha klientów i dostosowuje platformę do ich potrzeb. W tym zakresie widzi zmiany. W związku z tym, firma zdała sobie sprawę, że technologia Windowsa 10X może być użyteczna na wiele sposobów i służyć większej liczbie klientów, niż początkowo sądziła. Microsoft doszedł do wniosku, że technologia 10X nie powinna ograniczać się tylko do podgrupy klientów.

Windows 10X 21 H2 Menu Start

Zamiast wprowadzać na rynek produkt o nazwie Windows 10X w 2021 r., tak jak pierwotnie zamierzano, Microsoft wyciągnął wnioski i przyspieszy integrację kluczowej podstawowej technologii 10X z innymi częściami systemu Windows i produktami. Niektóre z nich są już odzwierciedlone w rdzeniu systemu Windows w wersjach Windows Insider.

Jak pobrać update?

update windows 10

Jak już wcześniej wspominałem, aktualizacja 21H1 jest początkowo dostępna dla wybranych urządzeń z systemem Windows 10 w wersji 2004 lub nowszej. Jeśli już kiedyś instalowałeś aktualizację Windowsa 10, to nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jeżeli Windows 10 nie poinformuje Cię w Centrum Powiadomień o aktualizacji, możesz jej „poszukać” na własną rękę. Wystarczy:

  • Wejść w Windows Update,
  • Kliknąć „Sprawdź aktualizacje”,
  • Pobrać i zainstalować najnowszą wersję.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy