ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Elon Musk ma rację oskarżony przez Chiny

[SPT #157] Co knuje Elon Musk? Jego zagranie zbiło wartość Bitcoina

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Aż trudno uwierzyć, że za miesiąc wakacje i lato. Jeżeli w ten pracowity maj nie zdążyliście zgłębić ostatnich newsów technologicznych, to teraz jest ku temu okazja. Przed Wami SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia. W tym tygodniu na językach był Elon Musk.

Pochwała – Blik to hit

Blik hitem. Kto by pomyślał, że Blik osiągnie taki sukces. Chętnie korzystam z tego systemu płatności, ponieważ jest bardzo wygodny i szybki. Okazuje się, że liczba transakcji wykonanych przy użyciu Blika w ciągu trzech miesięcy przekroczyła granicę 150 milionów. Liczba ta została podwojona względem 1 kwartału ubiegłego roku. 6-cyfrowy kod jest najczęściej wykorzystywany przy zakupach internetowych. Następnym etapem rozwoju usługi jest wprowadzenie płatności zbliżeniowych. Taka możliwość ma pojawić się w połowie roku.

Jak wykorzystać AirTags? Ten interesujący gadżet Apple kosztuje jak na standardy tej firmy niewiele. Jest on jednak bardzo przydatny, ponieważ z łatwością możemy przypiąć go do ulubionego przedmiotu i go… nie zgubić. Najpopularniejsze i najciekawsze sposoby wykorzystania gadżetu opisał w artykule Mariusz.

Krytyka – oj, Elon Musk

W co gra Elon Musk? Nie rozumiem podejścia miliardera. Najpierw jego firma kupuje gigantyczną ilość Bitcoinów, a potem wprowadza możliwość płacenia kryptowalutą za auta Tesli. Te „zabiegi” powodują rajd na kursie Bitcoina. W końcu po kilku tygodniach Tesla wycofuje się z przyjmowania płatności kryptowalutą. Do tego tłumaczenie jest co najmniej dziwaczne, ponieważ rzekomo chodzi o środowisko naturalne. Jest to tak niedorzeczne, że nietrudno snuć teorie spiskowe na ten temat. Zastanawiam się w co gra Elon Musk i jaki ma cel w takich działaniach. Nie wierzę, że jest to bezcelowe. Jedynym sensownym argumentem wydaje się zbicie wartości Bitcoina, po to by Tesla mogła „wypełnić worek” z kryptowalutą. Podobnie nierozsądne zachowanie miliardera dotyczy Dogecoina. W zeszłym tygodniu Elon Musk w nieodpowiedzialny sposób zażartował z kryptowaluty doprowadzając do tąpnięcia jej wartości

Windows 10 21H1 z błędami. Uważajcie na nadchodzący update Windowsa 10. Aktualizacja zawiera błędy, których Microsoft może nie zdążyć naprawić przed wypuszczeniem. Liczba testerów oprogramowania nie jest odpowiednio duża, aby firma mogła wyeliminować wszystkie problemy. Pokazała to ostatnia sytuacja związana z bugami niebieskiego ekranu śmierci. Warto wstrzymać się z zainstalowaniem aktualizacji i po prostu nie klikać w guzik pobierania. W przypadku wcześniejszych wersji, najlepiej jak najszybciej zainstalować wersję 20H2, która jest stabilna.

Apple pracuje nad konsolą. Plotki na ten temat pojawiają się regularnie od kilku lat i żadna z nich nie okazała się prawdziwa. Nie wierzę też w tę, która pojawiła się kilka dni temu. Firma z Cupertino rzekomo chce stworzyć konsolę, która będzie przenośna, a jednocześnie jej moc względem Nintendo Switch będzie bezkonkurencyjna. Taki stan rzeczy ma zostać zapewniony przez procesor M1 i bardzo wydajny system chłodzenia.

Sprawdź najnowsze wpisy