Microsoft: aktualizacja Windowsa potrzebuje 8 godzin

Microsoft naprawił błędy Windowsa 10. Za rogiem ważny update – 21H1

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Od wielu miesięcy Microsoft ma problem z Windowsem 10. System zawiera wiele problemów i błędów, z którymi muszą mierzyć się użytkownicy. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond w końcu uporał się z niektórymi błędami. Przed Wami krótka lista bugów, które zostały oficjalnie naprawione przez Microsoft. Nadchodząca aktualizacja poprawi błędy Windowsa 10 jeszcze bardziej.

Microsoft naprawia błędy Windowsa 10

Program Microsoft Defender jest preinstalowany we wszystkich wersjach Windows 10 i jest regularnie aktualizowany za pośrednictwem usługi Windows Update. Po ostatniej łatce programu, użytkownicy zauważyli, że system Windows zaczął generować tysiące plików w lokalizacji, w której jest zainstalowany. Przyczyną bałaganu jest oczywiście wadliwa aktualizacja Windows Defender.

Chodzi o folder: C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Store

Pliki umieszczane w tej lokalizacji nie są co prawda groźne i duże, jednak gdy zgromadzi się ich bardzo duża liczba – mogą stanowić problem. Bug pojawia się także na Windows Server.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy Windows Defender jest nękany przez błąd, jest wykonanie kilku kroków:  

błędy windowsa 10
  • Otwórz Eksplorator plików i upewnij się, że „Ukryte elementy” są dozwolone na karcie Widok. W pasku adresu wpisz: C:\ProgramData\Microsoft\
  • Kliknij „Windows Defender”.
  • Kliknij „Kontynuuj”, jeśli folder wymaga uprawnień administratora.
  • W folderze Windows Defender przejdź do Scans \ History \ Store.

Jeśli Cię to dotyczy, zobaczysz setki lub tysiące plików o rozmiarze mniejszym niż jeden megabajt każdy. Możesz bezpiecznie usunąć pliki znajdujące się w folderze.

Windows Defender

Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu jest aktualizacja Windows Defender. Wersja 1.1.18100.6 rozprawia się z błędem w należyty sposób.

Zobacz także: Elon Musk zatopił Dogecoina – niewinny żart miliardera wkurzył inwestorów

Inne błędy

Błąd niebieskiego ekranu śmierci lub zielonego ekranu śmierci z kodem błędu „BAD_POOL_CALLER” został zgłoszony po zainstalowaniu przez użytkowników comiesięcznej aktualizacji systemu Windows 10 w wersji 21H1. Problem dotyczył tylko „niewielkiej liczby” urządzeń, szczególnie tych korzystających ze sterowników Intel RST.

Wygląda na to, że Microsoft w końcu naprawił błąd.

Rozwiązano problem powodujący błędy 0xC2 (BAD_POOL_CALLER) podczas korzystania z IOCTL_SCSI_PASS_THROUGH_DIRECT

czytamy w oficjalnym changelogu.

Ponadto Microsoft rozwiązał również problemy z niektórymi sterownikami audio, co powinno umożliwić większej liczbie osób pobranie aktualizacji do wersji 21H1.

Aktualizacja 21H1 lekiem na całe zło

Aktualizacja 21H1 zbliża się wielkimi krokami i powinna naprawić jeszcze więcej bugów. Co się okazuje, w wersji testowej zawierała sporo błędów. Miejmy nadzieję że z pomocą niejawnych testerów systemu Windows, nadchodzący update nie sprawi problemów większości użytkownikom, biorąc pod uwagę, że opiera się na aktualizacji z października 2020 r.

Windows 10 May 2021 Update ma pojawić się w ciągu kilkunastu dni.

Co ciekawe, nie będzie wymagane żadne pobieranie dużych plików, a proces w większości przypadków będzie szybki i prosty. Jak niejednokrotnie pisałem, należy liczyć się z tym, że majowa aktualizacja będzie skupiała się na poprawie błędów. Oznacza to także, że nie zauważymy tutaj praktycznie żadnych nowości. Te pojawiają się dopiero w aktualizacji systemu Windows 10 Sun Valley. Zobaczymy tutaj duże zmiany wizualne, a także kilka nowych funkcji. Na te nowości należy jednak poczekać do października tego roku.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy