ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OneDrive Microsoft bezpieczeństwo

Microsoft stawia na bezpieczeństwo. Oto świetne usługi giganta

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wydaje się, że prawie wszystko wymaga dziś złożonego hasła, dziewięciocyfrowego kodu w wiadomości tekstowej, nazwy maskotki z liceum i nazwiska panieńskiego mamy przyjaciela Twojego kuzyna. Takie zabezpieczenia są „staroświeckie”. Technologia ma ułatwiać życie, więc dlaczego zabezpieczanie naszych danych online i zapewnienie naszej cyfrowej prywatności wydaje się tak skomplikowane? Microsoft stawia na bezpieczeństwo, które ma sprawić, że ochrona danych będzie banalnie prosta.

Microsoft stawia na bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o ochronę danych, plików i rodziny, potrzebujesz zaawansowanych narzędzi, które są nie tylko skuteczne, ale także łatwe w użyciu. Są one ważne dla giganta z Redmond. Dlatego firma stworzyła kompleksowe środki bezpieczeństwa we wszystkich produktach i usługach, aby zapewnić użytkownikowi i jego danym większe bezpieczeństwo. Te funkcje mają być łatwe w użyciu i dopasowane do każdego. Nie są one uniwersalne, więc można je dostosować do swoich unikalnych preferencji i potrzeb.

Zobacz także: Elon Musk zatopił Dogecoina? Niepoważne zachowanie miliardera

Windows Hello

windows hello microsoft bezpieczeństwo

To jedna z moich ulubionych funkcji, która nie wymaga hasła. Wpisywanie go za każdym razem przy logowaniu do Windowsa 10 bywa naprawdę frustrujące. Od dłuższego czasu wystarczy się po prostu uśmiechnąć i pokazać twarz. To pozwoli Windows Hello uzyskać natychmiastowy dostęp do systemu za pomocą skanera twarzy w 3D. Oczywiście wymagany jest do tego też odpowiedni sprzęt. Jednak funkcja ta jest niezastąpiona i po prostu świetna.

Zabezpieczenie plików w OneDrive

Utrata urządzenia może być trudnym przeżyciem, niezależnie od tego, czy zostawisz je gdzieś przez przypadek, czy też zostanie celowo skradzione i zhakowane. Chmura może pomóc w zapewnieniu, że wszystkie Twoje pliki, zdjęcia i informacje są nadal dostępne. Ale nie wszystkie chmury są sobie równe lub bezpieczne. Jak zapewnia Mcrosoft, OneDrive chroni dane najlepiej.

OneDrive

Przechowujesz bardziej poufne pliki, takie jak cyfrowa kopia paszportu, aktu urodzenia lub inne ważne dokumenty? Wypróbuj Magazyn osobisty w usłudze OneDrive, aby uzyskać dodatkową warstwę zabezpieczeń.

Ponieważ wszystko jest synchronizowane z chmurą, po zalogowaniu się możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików w usłudze OneDrive z dowolnego urządzenia. Po prostu zaznacz pola, które chcesz zsynchronizować, aby ułatwić tworzenie kopii zapasowych.

Kids Mode

Kids mode

Dzieci mają odkrywcze usposobienie, a wiele z nich ma dostęp do Internetu. Jednak monitorowanie ich aktywności w sieci może być trudne dla rodzica. Tu pojawia się tryb dla dzieci w Microsoft Edge.

Tryb dziecięcy daje im swobodę odkrywania i zabawy bez ryzyka zobaczenia czegoś, czego nie powinni. Wystarczy wybrać odpowiedni przedział wiekowy od 5 do 8 lub od 9 do 12 lat, a czas online dla pociechy będzie pełen wrażeń – i odpowiedni do wieku.

Skanowanie ciemnej strony sieci

Microsoft Edge może również pomóc chronić dorosłych online dzięki skanowaniu ciemnej części sieci. Password Monitor w Edge przeszukuje ciemną sieć w poszukiwaniu informacji, które wyciekły i ostrzega Cię, jeśli któreś z Twoich haseł zostanie znalezione w miejscu, w którym nie powinno. Daje to szansę na natychmiastową zmianę poświadczeń i zablokowanie wszelkich potencjalnych złodziei danych.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy