następna generacja Windowsa 10 z nowym wyglądem

[SPT #156] Windows 10 21H2 zmieni oblicze systemu

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Majówka już dawno za nami, a aura dopiero dzisiaj się poprawiła. Jeśli w ostatnie dni byliście zbyt zajęci, aby zajrzeć na nasz portal, to warto to teraz nadrobić. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. W tym tygodniu królują gry i e-sport, ale nie tylko.

Pochwała

Arcane zmierza na Netflix. Ten serial animowany skierowany do widzów dorosłych będzie hitem. Riot od dawna pracuje nad kreskówką osadzoną w świecie League of Legends. Gigant wypuścił trailer, na którym widzimy bohaterki: Vi i Jinx walczące ze sobą. Historia ma być umiejscowiona w Piltover i Zaun – dwóch miastach znanych z uniwersum gry. Być może zatem zobaczymy też innych bohaterów np. Warwicka czy Caitlyn. Myślę, że taki film to niezła gratka dla fanów popularnej gry. Z chęcią obejrzę to, nad czym tak długo pracował Riot Games. Oby jesień nadeszła szybko.

Siłownia dla e-sportowców. To naprawdę świetny pomysł! Szkoda, że takie miejsce powstało tak daleko – w Tokio. Nowo powstały obiekt e-sportowy to nie jest zwykła kawiarenka internetowa, gdzie można przyjść i grać. Jest to miejsce, gdzie należy trenować pod okiem specjalistów. Chętnie skorzystałbym z takiego rozwiązania. Dziwię się, że w Polsce nikt na podobny pomysł nie wpadł.

Windows 21H2 za kilka miesięcy. Będzie to naprawdę duża aktualizacja, która zmieni Windows 10 pod względem wizualnym. Nowości nie skończą się na zaokrągleniu okien. Interfejs ma sprawiać wrażenie znacznie bardziej lekkiego i przezroczystego. Ponadto, zobaczymy tutaj też kilka nowych funkcji, jak np. widżet do wiadomości na pasku zadań. Microsoft ma też dać możliwość usuwania domyślnie zainstalowanych aplikacji. Dodatkowo proces paska zadań zostanie w końcu rozdzielony od Eksploratora plików. Ten ostatni ma przejść również zmiany wizualne.

Spotify triumfuje. Statystyki, które opublikowała firma naprawdę robią wrażenie. Przy okazji ogłoszenia płatnych subskrypcji, Spotify pochwaliło się, że ma już aż 158 milionów subskrybentów abonamentu Premium. Całkowita liczba aktywnych użytkowników w miesiącu to aż 356 milionów. Kolejny wynik, jakim pochwaliła się spółka to liczba pobrań w Google Play, która przekroczyła aż 1 miliard! Dla porównania Apple Music ma obecnie 50 mln pobrań, a TIDAL ledwie 10 milionów.

Diablo Immortal już wkrótce na smartfonach. Tytuł ten od początku nie miał dobrej prasy. Fani zmasakrowali pierwszą prezentację gry, ponieważ oczekiwali newsów na temat Diablo 4. Od tego czasu większość obserwatorów podchodzi do gry sceptycznie, co mnie bardzo dziwi. Tytuł zapowiada się naprawdę świetnie i wygląda na to, że już niedługo trafi na urządzenia mobilne. Mijają już 3 lata od jego zapowiedzi i prawdopodobnie jeszcze w tym roku zobaczymy Diablo Immortal na naszych smartfonach. Gra weszła w drugą fazę testów, co przybliża ją do nieuchronnej premiery.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy